Foto: EPA/SCANPIX
Foto: EPA/SCANPIX
Garāmgājējs iet gar TV ekrānu uz ielas, kurā redzams Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pēc tam, kad Ziemeļkoreja veica raķetes palaišanu; Tokijā, Japānā, 2023. gada 31. maijā.

Ziemeļkorejas palaistais militārās izlūkošanas satelīts iekritis jūrā 7

Ziemeļkoreja trešdienas rītā palaida militārās izlūkošanas satelītu, bet tas iekrita jūrā, ziņoja valsts mediji.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

“Palaistā jaunā satelīta nesējraķete “Cheollima-1″ nogāzās Korejas Rietumu jūrā, jo tā zaudēja impulsu divpakāpju dzinēja anomāla starta dēļ,” ziņoja ZIemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Dienvidkorejas armija pavēstīja, ka Ziemeļkorejas palaistajai raķetei bijis “anomāls lidojums”, un izteica pieņēmumu, ka satelīta palaišana bijusi neveiksmīga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dienvidkorejas armijas ģenerālštābs paziņoja, ka raķete iekritusi ūdenī pie Korejas pussalas rietumu piekrastes.

Uzreiz pēc satelīta palaišanas Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas iedzīvotāji tika aicināti sagatavoties evakuācijai. Vēlāk šis aicinājums tika atcelts.

Japānas valdība aktivizēja raķešu brīdinājuma sistēmu Okinavas prefektūrai, aicinot iedzīvotājus evakuēties uz ēkām vai pazemi. Šie aicinājumi vēlāk tika atcelti.

ASV nosodīja Ziemeļkoreju par satelīta palaišanu, uzsverot, ka tādējādi Phenjana pārkāpusi ANO Drošības padomes rezolūcijas, kas aizliedz Ziemelkorejai izmantot ballistisko tehnoloģiju, palielinājusi spriedzi un radījusi drošības destabilizācijas risku reģionā un ārpus tā. Vašingtona arī solīja veikt pasākumus, lai gādātu par ASV drošību un aizstāvētu Dienvidkoreju un Japānu.

Ziemeļkoreja otrdien bija apstiprinājusi, ka palaidīs izlūkošanas satelītu, lai novērotu ASV un tās partneru bruņoto spēku darbības reālajā laikā.

Japāna pirmdien paziņoja, ka Phenjana to informējusi par satelīta palaišanu laikā no 31.maija līdz 11.jūnijam. Tokija tomēr brīdināja, ka Phenjana varbūt patiesībā plāno veikt ballistiskās raķetes izmēģinājumu, spītējot starptautiskām sankcijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.