Latvijas Zinātņu akadēmija.
Latvijas Zinātņu akadēmija.
Foto: LETA

Zinātņu akadēmija rīkos ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju 4

Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļa trešdien rīko ekspertu konsīliju par Stambulas konvenciju, informē LZA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Konsīlijā aicināti piedalīties Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Latvijas Saeimas komisiju, Valsts prezidenta kancelejas, Valsts Kancelejas, Kultūras ministrijas, Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas un ar sabiedrības attīstību saistītu valsts un sabiedrisku institūciju pārstāvji, neatkarīgi eksperti.

Konsīlija mērķis ir izvērtēt Stambulas konvencijas darbības jomas un nozīmi Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Konsīlijā Stambulas konvencijas nozīme tiks analizēta saistībā ar diviem procesiem: vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā.

Eksperti meklēs atbildes uz jautājumiem, vai Stambulas konvencija ir tikai par dzimumu līdztiesību un kādas jomas tā ietekmē? Tāpat arī par to, kas ir vardarbība un līdztiesība/vienlīdzība ikdienā, kā tās izpaužas, un kā tās mazināt vai nepieļaut? Eksperti centīsies arī noskaidrot, kas notiek, ja Latvija neratificē Stambulas konvenciju (iespējami sodi par ES disciplīnas neievērošanu, neiegūtie ieguvumi, nezaudētie zaudējumi).

Konsīlija rezultāti tiks apkopoti „Konsīlija slēdzienā” un nodoti valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem, plašsaziņas līdzekļiem un publicēti „Zinātnes Vēstnesī”, LZA Vēstīs un LZA mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.