TOPSHOT – Two Russian soldiers patrol in the Mariupol drama theatre, bombed last March 16, in Mariupol on April 12, 2022, as Russian troops intensify a campaign to take the strategic port city, part of an anticipated massive onslaught across eastern Ukraine, while Russia’s President makes a defiant case for the war on Russia’s neighbour. – *EDITOR’S NOTE: This picture was taken during a trip organized by the Russian military.* (Photo by Alexander Foto: Alexander Nemenov/AFP/SCANPIX

Egils Līcītis: “Amnesty International” ir pārvērties par Putina režīma propagandas ruporu un cietis fiasko 88

Egils Līcītis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
Lasīt citas ziņas

 

Lai gan “Amnesty International” (“AI”) ir Latvijā pazīstama bēdīgi slavena cilvēka tiesību aizstāvības organizācija, tomēr tās jaunākais izmeklēšanas ziņojums 4. augustā bija ar nelielas zemestrīces efektu un nokrita no gaisa kā smirdbumba.

CITI ŠOBRĪD LASA

“AI” vēstīja – novērojumi liecinot, ka ukraiņu karaspēka taktika pakļauj briesmām mierīgos iedzīvotājus. Ukrainas armija pārvēršot civilobjektus militāros mērķos. Ukraiņi izvietojot kara tehniku un ierīkojot pozīcijas dzīvojamo kvartālu tuvumā, skolu, slimnīcu teritorijā, un tie neesot atsevišķi vienreizēji gadījumi, bet uzvedības modelis.

Izmeklēšana konstatējusi vismaz piecus gadījumus, kad karavīri apmetušies slimnīcās, izraisot pretuguni, un divdesmit, kad izvietojušies skolās, kuras gan bijušas slēgtas.

Bijusi izvēle sagaidīt uzbrūkošos krievus mežā, karabāzē vai attālāk no dzīvojamiem namiem, bet ukraiņi to nav darījuši.

Pag, stop, šis ziņojums taču nav realitātes prezentācija, bet kaut kāda kļūda! Vai tas ir kuriozs, ka svarīgākais pieturas punkts cilvēktiesību aizstāvjiem liekas ukraiņu karaspēka taktika apstākļos, kad notikusi klaja agresija, pārkāpjot starptautiskās tiesību normas, kad Kremļa fašisti iebrukuši suverēnā kaimiņvalstī un brutāli slaktē civilistus, bumbo pilsētas, noslaukot un iznīcinot ēkas kvadrātu pēc kvadrāta? K

ad šo agresiju dēvē par ko neiedomājamu 21. gadsimtā!

Nē, “Amnesty International” vēstījumā nav nekas samudžināts, neskaidrs vai svārstīgs.

Tajā bez jebkāda līdzsvarojuma un bez diplomātiskiem aizplīvurojumiem ir nostāšanās vienā – Krievijas pusē. Ukraiņu karavīri izsauc uguni uz savējiem, un punkts. Tas ir neapgāžami kā manifests, nekļūdīgs skatījums kā rentgenā.

Jedritvaikociņ, gribas izsaukties, kaut kādi klerki mācīs ukraiņus, kuri vīrišķīgi pretojas ienaidnieka pārspēkam un aizsargā savu neatkarību un tautu, kā pareizi karot! “AI” izgudrotāju ziņojuma primitīvo raksturu jau novērtējuši militārie eksperti.

Taču “izmeklēšana” saņēma arī politiskas atzīmes un bija plaši atspoguļota pasaules medijos. Miljoniem cilvēku neizpratnē noplātīja rokas, vai mums “AI” personā ir darīšana ar totāliem idiotiem vai ar “nekontrolētas naudas plūsmas ietekmi”, precīzāk izsakoties – ar uzpirkšanu?

Ukrainas prezidents Zelenskis to nosauca par mēģinājumu amnestēt teroristu valsti un pārlikt atbildību no agresora uz upuri.

Latvijas ārlietu ministrs Rinkēvičs aicināja pievērst uzmanību faktam, ka tā ir Krievija, kas sākusi neizprovocētu uzbrukumu Ukrainai un rafinēti nogalina tūkstošiem nevainīgu ukraiņu.

“AI” Ukrainas biroja vadītāja Oksana Pokaļčuka, sašutumā aizejot no dienesta, paziņoja, ka neko nav izdevies labot, jo viss atsities pret birokrātijas sienu un kurlu valodas barjeru. Runa neesot par angļu valodu, bet nesapratni, ko tas nozīmē, ja tu nedzīvo valstī, kurā iebrukuši okupanti un rauj to gabalos – nosodīt aizstāvju karaspēku.

Un secinājums angļu izdevumā “The Times” – “Amnesty International” ir pārvērties par Putina režīma propagandas ruporu un cietis fiasko.

Protams, “AI” “izpēte” izpelnījās atzinību Krievijas pusē, un Kremļa vēstniecība Vašingtonā reaģēja momentāni, norādot – re, Kijivas noziedzīgais režīms ir nejūtīgs pret savu iedzīvotāju ciešanām, tai pašā laikā neliekoties zinis, ka raķetes, bumbas, šāviņi ir ražoti ar tēvijas marku un daudzreiz tiek raidīti no Krievijas teritorijas.

Šāda veida “notikumu interpretācija” nenāk par labu jaunai pasaules drošības arhitektūras būvei. Tā ir kārtējā vilšanās starptautiskajās organizācijās, kuras pārliecinoši kopš 24. februāra paguvušas pierādīt savu nevarību un nekompetenci tiešo pienākumu pildīšanā.

Tas attiecas uz Apvienoto Nāciju ģenerālsekretāru Gutērrešu ar svītu, kurš zūdās par kodolkara briesmām, bet nesauc vārdā draudu izraisītāju, uz G-20, kur puse valstu neatbalsta Krievijas aplikšanu ar sankcijām, diemžēl tas skar arī Romas pāvesta institūciju.

Francisks I aicina lūgties par ukraiņiem, bet arvien, kāpdamies atpakaļ, apgalvo – lietas nav vienkāršas, nav melnas un baltas. Iespējams, uzbrukums ticis kaut kādā veidā izprovocēts.

Ja augstās personas nenostājas pareizā pusē, tad palīdz ārdīt pasauli pa šuvēm un vīlēm un sniedz drošības sajūtu Kremļa valdniekam rīkoties tālāk.

Latvijai “AI” atļāvās komandas tonī, pavēles intonācijā nodot rīkojumu apieties ar migrantiem daudz labāk, nevis ar sliktu izturēšanos un spīdzināšanu, ka tiem mēnešiem ilgi jātup mežā neēdušiem, nedzērušiem.

Tiem jāsaņem tas pats pakalpojums un patvērums kā bēgļiem no Ukrainas kara. Latvijas valdība pagaidām diktātu neuztver nopietni, bet latvieši sašuta par internacionālo humānistu tuvredzīgiem norādījumiem.

Jāpiebilst, ka Amerikas Savienoto Valstu izcelsmes LR pilsonis Nils Muižnieks ir “AI” Eiropas reģionālais direktors, bet pašreizējā situācijā mūsu vecais paziņa neuzskata par nepieciešamu afišēties.

Nils Muižnieks
Foto-LETA

Labāk cieš klusu, jo arī organizācija pasaules sabiedrības spiediena ietekmē sajutusi deguma smaku un iesākusi grūto atkāpšanās ceļu – atvainojusies par Ukrainas ziņojuma izraisītām ciešanām un dusmām. Krievija tomēr esot bruņotās karadarbības aizsācēja.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tomēr cilvēktiesību aizstāvji nepadodas. Pats pētījums esot skaidrs kā stikliņš.

Redzēsim, kas rītdien melns uz balta būs rakstīts apkārtrakstā, kas atklāšot nopietnu vardarbību pret bēgļu tiesībām uz Latvijas robežas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Parlamentā ir ievēlēta Rīgā leģendāra prostitūta!”: no partijas “Stabilitātei!” par deputāti kļuvusi sieviete ar apšaubāmu reputāciju 247
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
Neņem šodien visu tik tuvu pie sirds! Horoskopi 6.oktobrim 1
Lasīt citas ziņas
Ukrainas armija turpina pretuzbrukumu. Cik apjomīga šobrīd ir starptautiskā palīdzība?
Ziemeļkoreja izšāvusi divas ballistiskās raķetes; divu nedēļu laikā jau sešas
“Kaut zagļiem rokas nokalstu!” Aicina pavērot akumulatoru nodevējus
Vai krievu armija ir gatava ziemai? Ar tamponiem aizbāztas brūces un ar dūri sasitamas ķiveres…
FOTO. Politiķa Aināra Šlesera ģimenē priecīgs notikums – pasaulē nācis bērniņš
07:31
Monika, Zilgma, Zilga – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
07:30
VIDEO. Olgas Rajeckas vīrs Ivo: “Es nezinu, kā tas ir – būt dīvas vīram!”
07:29
FOTO. Keita Midltone iziet sabiedrībā ģērbusies kleitā, ko tagad vēlas iegādāties teju visas Lielbritānijas sievietes
“Apkārt notiekošais ir suņa murgi. Visi iebaidīti.” Kāda ir mobilizācijas gaisotne Krievijā?
EP spīkere: ES ir jānodrošina Ukrainai ieroči un tanki savu teritoriju atgūšanai 7
Ceturtdien vējš pastiprināsies. Kurzemē gaiss iesilis līdz 15 grādiem 1
Dzimtas kapos – lieli, veci koki, tāpēc apstādījumi nīkuļo. Vai tiem var līdzēt?
FOTO. Politiķa Aināra Šlesera ģimenē priecīgs notikums – pasaulē nācis bērniņš
VIDEO. Olgas Rajeckas vīrs Ivo: “Es nezinu, kā tas ir – būt dīvas vīram!”
VIDEO. Uz citiem medību laukiem devies suns, kam piederēja ilgmūžības rekords
Lato Lapsa par Šlesera atgriešanos politikā: “Tā bija lieliska daudzpakāpju sazvērestība”
Māris Zanders: Bīstamie reālpolitiķi 1
Andrejs Elksniņš iepazīstina ar jaunajiem Daugavpils tramvajiem Krievijas karoga krāsās. “Lai cilvēki neaizmirst, kur dzīvo” 44
Tiek pabeigta “okupekļa” atlieku demontāža; sākotnēji tur būs skeitparks 117
Putins paraksta dekrētu – Zaporižjas AES nonāk Krievijas īpašumā 39
Kijiva: Krievijā slēptā mobilizācija sākās jau maijā 1
ES iebraukuši par 20% mazāk Krievijas pilsoņu nekā nedēļu iepriekš 2
VIDEO. Sabiedrības dāma Elita Drāke jau gadu dzīvo mežā, pavisam viena pati
VIDEO, FOTO. “Sajūtas, tik tuvu redzot šādu dabas varenību, ir neaprakstāmas” fotogrāfs Sēlijā dažu metru attālumā satiek staltbriedi 8
VIDEO. Militārais eksperts Igors Rajevs kulinārijas raidījumā sasmīdina vadītāju, kad stāsta par “pāri palikušajiem griķiem” 12
VIDEO. Kadirovieši sāk draudēt krievu studentiem 117
Uz SKS startējis “Space X” kosmosa kuģis, kuru komandē igauņu izcelsmes astronaute 1
No balkona par sporta zāli
“Putins ir iekšēji sapuvis, bet ārēji jūtas kā Pēteris I.” Slaidiņš par kārtējo kodolvāles vicināšanu 40
Kariņš neredz nepārvaramus šķēršļus četru partiju koalīcijai
ReTV: Daļa 14.Saeimas deputātu varētu nesaņemt pielaidi valsts noslēpumam 6