Ekrānšāviņš no http://pontu.eenet.ee/

Zivjērgļiem izšķīlušies trīs mazuļi 0

Pievieno LA.LV

Maija pēdējās dienās zivjērgļu ligzdā, ko iespējams novērot ar interneta tiešsaistes palīdzību, izšķīlušies trīs mazuļi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Veselam
Neirologi nosauc 5 ieradumus, no kuriem vajadzētu atteikties jau šodien, ja jums rūp savu smadzeņu veselība
Kokteilis
Viņi paši cieš un liek ciest arī citiem: nosaukti problemātiskākie zodiaka zīmju pārstāvji
Kokteilis
Dažiem humors vienkārši “nestrādā” – šīs 3 zodiaka zīmes ir apdalītas ar spēju izprast jokus 6
Lasīt citas ziņas

Mazuļi izšķīlušies ar dažu dienu atstarpi – pirmais dienasgaismu ieraudzījis 24. maijā, otrs mazulis – 26. maijā, bet trešais zivjērglis izšķīlies 28. maijā.

Zivjērgļi sāk perēt uzreiz pēc pirmās olas izdēšanas, tāpēc arī mazuļi izšķiļas dažādos laikos. Perēšana šiem plēsīgajiem putniem ilgst aptuveni piecas nedēļas, un galvenokārt perē mātīte. Pēc tam, kad mazuļi izšķīlušies, tos silda un sargā tikai mātīte, bet tēviņa uzdevums ir gādāt barību. Mazie putnēni lidotprasmi apgūst tad, kad ir sasnieguši aptuveni astoņu nedēļu vecumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiešsaistē novērojamā zivjērgļu ligzda atrodas Viesītes novadā. Ornitologiem tā ir zināma kopš 2008. gada, taču jau iepriekš zināmie ērgļu novērojumi liek domāt, ka tie te ligzdoja jau arī agrāk.
Pirmais zivjērglis pie ligzdas novērots 3. aprīlī – tas bija agrākais šogad zināmais šīs sugas novērojums Latvijā. Savukārt ligzdošanu zivjērgļu pāris sāka 7. aprīlī.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.