foto – ITAR TASS

Znarokam un Vītoliņam pasaules čempionāts sākas ar sakāvi 0

Pasaules čempionāta mājinieki Krievijas hokejisti, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, piektdien Maskavā planētas meistarsacīkstes sāka ar zaudējumu Čehijas valstsvienībai, ar kuru jau sestdien būs jāspēkojas Latvijas izlasei.
Krievijas hokejisti A apakšgrupas mačā zaudējumu piedzīvoja ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

Notriektā tautumeita 6

Čehijas izlasi pirmā perioda beigu daļā vadībā izvirzīja aizsargs Tomāšs Kundrāteks, kurš šo sezonu iesāka Rīgas “Dinamo”.
Pārsvaru čehiem dubultoja Romans Červenka, kurš otrā perioda pirmajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu.
Savukārt trešos vārtus Čehijas izlases labā guva Mihals Birners, kurš pusotru minūti pirms mača beigām ieraidīja ripu jau tukšos Krievijas izlases vārtos, kad vārtsargs bija nomainīts pret laukuma spēlētāju.
Par mača labāko spēlētāju Čehijas izlasē atzina vārtsargu Dominiku Furhu, kurš atvairīja visus 25 pretinieku metienus.

Jau ziņots, ka piektdien iepriekš Latvijas izlase pasaules čempionātu sāka ar cienīgu zaudējumu, A apakšgrupas mačā ar 1:2 pagarinājumā piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai.

Tikmēr B apakšgrupas vakara mačā Sanktpēterburgā čempionātu ar uzvaru sāka Somijas hokejisti, kuri ar 6:2 (0:0, 4:1, 2:1) pieveica Baltkrievijas izlasi.
Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās 18 gadus jaunais Patriks Laine, kuram paredz otro numuru šā gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) jaunos spēlētāju draftā.
Tāpat ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli Somijas izlases rindās atzīmējās arī Mikaels Granlunds. Vēl Somijas izlasē pa vieniem vārtiem iemeta Miko Koivu un Anti Pihlstrems.
Savukārt Baltkrievijai mazākumā izcēlās Andrejs Stass, kurš otrajā trešdaļā samazināja deficītu līdz 1:2, bet spēles beigās precīzi meta arī Aleksejs Kaļužnijs.

B apakšgrupas pirmajā spēlē piektdien iepriekš pašreizējie pasaules čempioni Kanādas hokejisti ar 5:1 pieveica ASV izlasi.