Ilze Liepa ar visu dveseli atbalstot Putina lemumu.
Ilze Liepa ar visu dveseli atbalstot Putina lemumu.
Ekrānuzņēmums no “RIA NOVOSTI”

Zvaigžņu atbalsts Putinam: atsevišķas Krievijas slavenības atbalsta agresiju Ukrainā 0

Linda Kusiņa-Šulce, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
Siers lētāks kā Rīgā, bet problēmas auto tirgū. Cik lielas ir algas un pensijas? Kāda šodien ir dzīve Krievijā sankciju cilpā 77
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
Lasīt citas ziņas

 

Laikā, kad lielākā daļa Rietumu pasaules asi un vienoti nosoda Krievijas varmācīgo iebrukumu Ukrainā, ievieš arvien jaunas un jaunas sankcijas, izplata gan personiskus, gan kolektīvus paziņojumus, kas aicina iespējami ātrāk pārtraukt karadarbību, atsevišķas krievu slavenības atbalsta Vladimira Putina retoriku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tādas Krievijas slavenības kā dziedātāji Oļegs Gazmanovs, Nikolajs Baskovs un Tina Kandelaki, televīzijas zvaigzne Anna Dovlatova un vairākas citas Krievijas slavenības atbalstījušas Krievijas agresīvo iebrukumu Ukrainā, atkārtojot Putina sacīto par nepieciešamību aizsargāt Doneckas un Luhanskas pašpasludināto tā saukto tautas republiku iedzīvotājus un “denacificēt” Ukrainu.

Taču viņi nav vienīgie.

Putinu, sludinot nenostāšanos nevienā pusē, atbalsta vēl citas Krievijas slavenības, arī tālu aiz savas dzimtenes robežām pazīstamas kultūras personības.

 

Netrebko koncerts nenotiks

Tā, piemēram, tīkla žurnāls “OperaWire” ziņo, ka atceltas vairākas izrādes, kurās bija jādzied slavenajam krievu soprānam Annai Netrebko. Viņa nepiedalīsies izrādē “Adriana Lekuvrēra” Milānas operā “La Scala”, kā arī “Makbeta” izrādē Cīrihes operā. Arī viņas vīrs Jusifs Eivazovs atkāpies no dalības izrādēs.

Netrebko producenta mājas lapā vēl atrodama informācija par 7. aprīlī Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB) gaidāmo koncertu, kas tika uz šo datumu pārcelts no pagājušā gada, tomēr LNOB komunikāciju pārstāve Irbe Treile vakar komentēja, ka koncerts ir atcelts, un patlaban ar dziedātājas pārstāvjiem notiek pārrunas par līguma laušanas nosacījumiem. “Kā vēsta paziņojums mūsu mājaslapā, turpmāk sadarbosies tikai ar tiem viesmāksliniekiem, kas skaidri un nepārprotami publiski paudīs nosodījumu Krievijas iebrukumam Ukrainā. Gribu uzsvērt, ka runa nav par tautību. Mēs sadarbosimies ar visu tautību māksliniekiem, tikai ne tiem, kas atbalsta Putinu,” precizēja I. Treile.

 

Gergijevu atlaiž no diriģenta amata

Ņujorkas Kārnegiholā šajā nedēļas nogalē nekoncertēs Putina draugi un atbalstītāji, spožais diriģents Valērijs Gergijevs un pianists Deniss Macujevs. Viņiem bija paredzēti trīs koncerti kopā ar Vīnes Filharmonijas orķestri. 2014. gadā Gergijevs kopā ar Netrebko pauda atbalstu Putina rīcībai Doņeckas apgabalā, Macujevs aktīvi atbalstīja Krimas pievienošanu Krievijai.

Aģentūras LETA, DPA vakar ziņoja, ka Minhenes mērs Dīters Reiters Minhenes Filharmonijas orķestra galveno diriģentu Krievijas pilsoni Valēriju Gergijevu atbrīvojis no amata. Minhenes mērs iepriekš līdz pirmdienai bija devis laiku Gergijevam nosodīt Krievijas sākto karu Ukrainā. Otrdien Reiters paziņoja, ka Gergijevs ar tādu paziņojumu nav nācis klajā, tādēļ tiek atbrīvots.

 

Kusturica vadīs Krievijas armijas teātri

Pāris dienu pirms iebrukuma Ukrainā Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu piedāvājumu vadīt Krievijas armijas teātri pieņēmis slavenais serbu režisors Emīrs Kusturica.

Sākumā gan viņš esot šaubījies par piedāvājumu, vēloties uzņemties tikai viesrežisora pienākumus, taču tagad apstiprinājis, ka iestudēs trīs izrādes un darbu sākšot jau šī gada nogalē.

“Kad Sergejs Šoigu sacīja, ka teātri vajag attīstīt, es piekritu palīdzēt, lai tam atgrieztu seno slavu, vairotu to. Nekad neko neesmu darījis Krievijā, tādēļ vēlos izteikt savas jūtas pret jūsu valsti,” sacīja Kusturica. Rezultātā Prāgas Starptautiskā kinofestivāla “Febiofest” rīkotāji nolēmuši atņemt Kusturicam 2017. gadā piešķirto “Christian Award”.

 

“Alfa” slēdz “Black Star” veikalu

Reperis Timatijs, kuram piederošais veikals “Black Star” Rīgā, tirdzniecības centrā “Alfa” tika slēgts tikai vakar, izteicies, ka Ukrainā notiekošais ticis “producēts aiz okeāna” un ka Krievijai ar Ukrainu jāsāk dialogs par Donbasu, lai sasniegtu mieru.

Dienā, kad sākās karš, reperis savā “Instagram” kontā paziņoja, ka “nevienam nav vajadzīga eskalācija un neviens negrasās pārkāpt Ukrainas suverenitāti”. Atgādinām, ka jau 2019. gadā “Latvijas Avīze” rakstīja, ka šajā veikalā Rīgā “Black Star” tirgo apģērbu kolekciju, uz kuriem ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina seja, Krievijas simbolika un kurā izmantoti Krievijas armijas atribūtikas elementi.

 

Ilze Liepa – ar visu dvēseli par Putinu

Putina agresijas pusē – un latviešiem tas īpaši sāpīgi – nostājusies arī slavenā baletdejotāja Māra Liepas meita Ilze Liepa, vismaz tā var spriest no aģentūras “RIA Novosti” ziņotā.

Proti, Krievijas tautas māksliniece esot teikusi, ka “absolūti atbalsta Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmumu par militāro operāciju Ukrainā; atbalstu; ar visu dvēseli, visu sirdi”. Jāprecizē gan, ka šīs “RIA Novosti” ziņas sākumā minēts datums un vieta “Maskava, 20. februāris” (Krievija uzbrukumu sāka 24. februārī), bet aģentūras vietnē šī ziņa publicēta 27. februārī. Citur internetā pašas Liepas kādi citi izteikumi nav atrodami.

Protams, Putinu ierasti atbalsta kinorežisors Sergejs Mihalkovs. Savā autorprogrammā “Besogoni” (“Velna izdzinēji”) viņš nosodījis tās kultūras personības, kas iestājas pret karu Ukrainā, citējot Putina iemīļotos argumentus par to, kādēļ “šie raudošie pacifisti, cīnītāji par mieru, klusējuši astoņus gadus”.

 

Ko domā Alla?

Taču vēl gandrīz interesantāka par šo kultūras un popkultūras pārstāvju atklāto atbalstu Putinam ir divu Krievijas superzvaigžņu klusēšana.

Proti, pilnībā no publikas acīm pazudis parasti skaļais Filips Kirkorovs. Tāpat par karu Ukrainā ne vārda nav teikusi Alla Pugačova.

Primadonnas klusēšanu komentējis Igaunijā dzīvojošais krievu roka žurnālists, mūzikas kritiķis Artēmijs Troickis: “Viņa ir gudra un absolūti normāla sieviete, ka viņa par visu šo domā, nešaubos. Neesmu ar viņu runājis, bet man nav šaubu par viņas pozīciju. Īpaši ņemot vērā, ka viņas mīļotais vīrs Maksims Galkins jau ir viennozīmīgi paudis savu viedokli. Taču viņa pati publiski neko nav paziņojusi. Domāju, velti. Dažām balsīm ir īpaša nozīme.”

Starp citu, par Galkinu: Arhangeļskā 14. martā bija paredzēts viņa koncerts, taču pilsētnieki, protestējot pret komiķa uzskatiem, sākuši nodot biļetes kasē, tādēļ koncerts pārcelts uz septembri.

 

Izskan arī nosodījums

Tomēr ļoti daudzi mākslinieki, sabiedriskie darbinieki Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu nosodījuši.
SAISTĪTIE RAKSTI

Informācija medijos un sociālajos tīklos liecina, ka to esot izdarījuši, piemēram, mūziķi Boriss Grebenščikovs, Andrejs Makarevičs, Zemfira, aktieri un TV sejas Maksims Galkins, Ivans Urgants, Čulpana Hamatova, Alise Freindliha, Konstantīns Raikins, komiķi Gariks Harlamovs, Semjons Sļepakovs, žurnālisti Jurijs Dudjs, Antons Doļins, Aleksandrs Ņevzorovs, rakstnieki Dmitrijs Bikovs, Boriss Akuņins Svetlana Aleksijeviča, sportisti, piemēram, Aleksandrs Ovečkins, videoblogeri, dzejnieki, vēsturnieki, režisori – kā arī desmitiem citu šo un citu nozaru pārstāvji.

Piemēram, vietnē “Meduza” 26. februārī publicētā Krievijas ārstu atklātā vēstulē Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam izteikta prasība izbeigt karu Ukrainā, vēstuli bija parakstījuši gandrīz 1300 ārstu.

VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
Siers lētāks kā Rīgā, bet problēmas auto tirgū. Cik lielas ir algas un pensijas? Kāda šodien ir dzīve Krievijā sankciju cilpā 77
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Redzams ēku novietojums, militārā tehnika,” skatītājs satraucas, ka Ādažu poligons ir labi redzams Google Maps
Lukašenko dienas skaitītas? Izskan ziņas par Kremļa plāniem nogalināt viņu. Pēkšņā nāvē jau miris tuvs viņa līdzgaitnieks 37
Lasīt citas ziņas
Vai Levita kungs ir interpretējis Satversmi? 37
Linkaits: Latvija līdz gada beigām būs saņēmusi kopumā piecus jauno elektrovilcienu sastāvus
“Skatās, kuras vietas tiek savestas kārtībā.” Rajevs par krievu stratēģiju, kā tiek izvēlēti mērķi uzbrukumiem
Dzalbs: Tiek prognozēts, ka gripa šogad varētu būt diezgan smaga un skart lielu iedzīvotāju daļu
Dzalbs: Tiek prognozēts, ka gripa šogad varētu būt diezgan smaga un skart lielu iedzīvotāju daļu
10:26
Satiksmes ministrs: “Rail Baltica” pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē
10:21
Digitālās prasmes: durvis uz nākotni
10:18
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
“Ūdens nav, elektrības nav, taču galvenais – krievu nav!” Hersonas centrā neapklust mūzika un neapstājas dejas
VIDEO. “Man ir ļoti liela abonēšanas maksa”: seksapīlā Liene Ušakova stāsta, kā ikdienā pelna iztiku maksas vietnē
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
FOTO. Ogrē elektrības cenas Ziemassvētkus neaizēno: iedegti skaisti rotājumi visā novadā 18
Vai triecieni pa energostacijām ir pieļaujami pēc kara noteikumiem? 29
Kas dzīvo Krimā – ukraiņiem vai krieviem lojālie? 1
VIDEO. Mūzikas grupa “Bermudu divstūris” asprātīgi reaģē uz “čuhņas skandālu”
VIDEO. Porziņģis gūst 41 punktu un labo karjeras rezultativitātes rekordu
Satiksmes ministrs: “Rail Baltica” pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē
Žurnāls: Pavasarī Krievijā sprieduši par kodolieroču pielietošanas varbūtību
Saeimas veidošana: steigā lemj par jauniem amatiem
“Ja bez maksas, es ņemu!” Šoziem latviešu interese par malku mežā dubultojusies
Atis Klimovičs: Tumsa un aukstums raisa bažas
“Nulle kovida” politika Ķīnā daudzviet izraisa masveida protestus pret ierobežojumiem
Cik bieži un kam jāmazgā ceļa zīmes?
Siers lētāks kā Rīgā, bet problēmas auto tirgū. Cik lielas ir algas un pensijas? Kāda šodien ir dzīve Krievijā sankciju cilpā 77
Zelenskis: Krievijas vadība atriebjas Ukrainai
Kols: Nepārvaramas domstarpības valdības veidošanā vairs nav redzamas
Apledojuši daži lielo ceļu posmi Kurzemē 1
Cik auksts laiks gaidāms otrdien?
VIDEO. Armijas formastērpiem piegādāts karavīru veselību apdraudošs audums, atklāj “De facto” 48
Digitālās prasmes: durvis uz nākotni
Neļaut sevi noķert tīklā