Spānijas karalis Felipe VI
Spānijas karalis Felipe VI
Foto – AFP/LETA

Zvērestu nodevusi Spānijas jaunā valdība 0

Spānijas karalis Felipe VI ceturtdien pieņēmis jaunās proeiropeiskās valdības zvērestu.

Kokteilis
Lielais 2026. gada horoskops visām zodiaka zīmēm – kas gaidāms attiecībās, finanšu jomā un kāda būs veselība?
Uzbrukums Putina rezidencei: Kallasa Vecgada vakarā komentē savu versiju par notikušo 100
No šodienas benzīns, dīzelis un smēķēšanas iekārtas ir dārgākas 50
Lasīt citas ziņas

Sociālistu premjerministrs Pedro Sančess ministru amatos iecēlis 11 sievietes un sešus vīriešus. Sievietes ieņems arī ekonomikas un aizsardzības ministru amatus.

Eiropas valstu vidū Spānijas valdībā tagad ir vislielākā sieviešu proporcija. Otrajā vietā ar 12 sievietēm un 11 vīriešiem ir Zviedrija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā lielo sadrumstalotību parlamentā, pastāv risks, ka Sančesa administrācija pie varas nepaliks līdz pilnvaru termiņa beigām 2020.gadā.

Sančesa Sociālistu partijai parlamentā ir 84 no 350 vietām. Tā ir mazākā pārstāvniecība, kāda valdošajai partijai bijusi parlamentā kopš atgriešanās pie demokrātijas 70.gados.

Zvēresta nodošanas laikā Sarsuelas pilī, netālu no Madrides, ministri roku turēja uz konstitūcijas, nevis Bībeles, ar to laužot līdz šim pastāvējušo tradīciju.

Jaunajai mazākuma valdībai nāksies paļauties uz kreiso radikāļu partijas “Podemos”, kā arī basku un katalāņu nacionālistu balsīm, kas atbalstīja sociālistu aicinājumu par neuzticības izteikšanu konservatīvās Tautas partijas premjerministram Marjano Rahojam.

“Podemos” līderis Pablo Iglesiass jaunajai valdībai jau novēlējis veiksmi, vienlaikus atzīstot, ka valdīt ar tik nelielu mazākumu Sančesam, “iespējams, būs smags pārbaudījums”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.