×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Ar jaunu identitāti un oriģināloperu

opera_logo

“Savā un baleta trupas vārdā varu paust visdziļāko gandarījumu,” sacīja Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. “Baleta izrādes vienmēr veidojušas pusi repertuāra, mūsu solisti ar lepnumu nes valsts vārdu pasaulē, tomēr institūcijas nosaukumā tas netika atspoguļots pēdējos divdesmit gadus.”

2015./2016. gada sezonā LNOB piedāvās sešus jaun­iestudējumus Lielajā zālē un vienu jauniestudējumu Jaunajā zālē. Prieks, ka šajā sezonā priekškaru vērs jauna latviešu oriģinālopera. Burtiski pirms dažām dienām komponists Ēriks Ešenvalds iesniedzis jau labu laiku solīto un publikas gaidīto darbu “Iemūrētie”. Ē. Ešenvalda otrā opera pasaules pirmizrādi piedzīvos 19. maijā. Operas libreta autore ir dzejniece Inese Zandere. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents būs Māris Sirmais. 10. decembrī pēc ilga pārtraukuma uz Latvijas Nacionālās operas skatuves atkal mirdzēs operete – Johana Štrausa dēla šedevru “Sikspārnis” iestudēs muzikālais vadītājs Jānis Liepiņš un Nacionālā teātra režisors Edmunds Freibergs.

Bet sezona sāksies 18. septembrī, kad atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes “Putnu opera”. 26. februārī pirmizrāde Džuzepes Verdi operas “Makbets” jaun­iestudējumam, ko veido muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisors Viesturs Meikšāns. No 19. marta Jaunajā zālē jaunos skatītājus priecēs “Mazā burvju flauta”, kas taps pēc Volfganga Amadeja Mocarta operas motīviem.

Rīgas Operas festivāls 2016 “Viva Verdi!” notiks no 1. līdz 12. jūnijam un būs veltīts ģeniālajam itāļu romantiķim Džuzepem Verdi. Decembra nogalē un janvāra sākumā notiks jau tradicionālie gadumijas koncerti Operā, bet īpašs jaunums būs Valentīndienas koncerti. 23. martā uz koncertu aicinās Latvijas Nacionālās operas koris.

Šajā sezonā Opera ar koncertuzvedumiem dosies uz Rēzekni, Daugavpili un citiem novadiem. Tradicionāli Nacionālais balets dosies arī viesizrādēs. Jau tagad koncerttūres kartē iezīmēta Itālija un Beļģija.

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis sacīja, ka šajā sezonā balets skatītājiem piedāvās pasaules pirmizrādes, kurās dominēs oriģinālhoreogrāfija. 22. oktobrī pirmizrāde būs baleta viencēlieniem “Bolero…” (horeogrāfi: Atila Egerhazi, Kšištofs Pastors, Elza Leimane-Martinova, Raimonds Martinovs, Milana Komarova, Antons Freimans, Aleksandra Astreina). 8. aprīlī pirmizrādi piedzīvos balets “Šeherezāde un viņas stāsti”, kurā skanēs Nikolaja Rim­ska-Korsakova un Aleksandra Glazunova mūzika (horeogrāfs Leo Mujics).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+