×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

Hermaņa triumfs Milānas operteātrī “La Scala” (8)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

A. Hermaņa iestudējums "Madama Butterfly" Milānas "La Scala" Itālijas presē jau nodēvēts par "aizraujoši emocionālu".

Trīspadsmit minūšu apdullinošus aplausus un ovācijas, publikai pieceļoties kājās, trešdienas vakarā pasaulslavenajā Milānas “La Scala” operteātrī piedzīvoja latviešu režisora Alvja Hermaņa veidotā Džakomo Pučīni operas “Madama Butterfly” pirmizrāde.

Itālijas prese jau tagad to dēvē par triumfu. Alvim Hermanim ar “Madama Butterfly” iestudējumu tā oriģinālajā versijā bija uzticēts gods atklāt “La Scala” jauno sezonu, ko ik gadu, elpu aizturējusi, gaida Itālija un visa opermūzikas pasaule. Tā bija arī paša Pučīni vēsturiska atgriešanās uz “La Scala” skatuves pēc 112 gadiem, kad tolaik inovatīvā opera šajā teātrī tika izsvilpta – šoreiz veiksmīgais iestudējums jau nodēvēts par “Pučīni atmaksu”. “Hermaņa iestudējums bija pārsteidzoši vienkāršs, tradicionāls, pat konvencionāls, bet dekorācijas ir skaistas un labi atbilst “La Scala”,” savā “Twitter” kontā raksta “The Sunday Times” kritiķis Hjū Kenings. Tikmēr Itālijas vietnē www.panorama.it A. Hermaņa inscenējums nodēvēts par “aizraujoši emocionālu”. Kā ierasts, līdzās A. Hermanim iestudējumā darbojās uzticamie kolēģi – kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne, horeogrāfe Alla Sigalova un videomāksliniece Ineta Sipunova. Galvenajās lomās – Marija Hosē Siri, Annaliza Stropa, Braiens Himels, Karloss Alvaress. Pirmizrāde, ko klātienē apmeklēja arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, bija izpārdota. Pēdējās biļetes varēja iegūt par astronomisku cenu – 840 līdz 2500 eiro. Pirmizrāde ir finansiāla veiksme arī teātrim – Itālijas laikraksts “La Repubblica” vēsta, ka tās ieņēmumi lēšami ap 1 950 000 eiro. Tie opermīļu tūkstoši, kuri netika pie kārotajām biļetēm, pulcējās pie “La Scala” laukumā, lai vērotu maestro Rikardo Šaijī diriģēto izrādi uz ekrāna. “La Scala” pirmizrādes spožums joprojām jūtams visā Milānā – piemēram, īpašs operai veltīts dizains izveidots ekskluzīvā veikala “Rinascente” milzu skatlogos – to, kā stāsta Itālijas “Vogue”, radījis pats Alvis Hermanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Gan jau nekur nepaliks arī modernisti. Opera attīstās tāpat kā pārējie mākslas veidi

  2. Wau! Brīnišķīgi! Prieks lasīt šādas ziņas!

  3. Apsveicu un priecajos! (kaut ar manu globalistu vēlmi mēģināt manipulēt ar vēlmi pec slavas un aplausiem) Kaut tik lai mūsu Alvim vienmēr sirdsapziņas drosme un būšana par savu tautu ir pāri pār slavas spožuma vilinajumu. (ja atceraties globalistu vara bij saorganizējusi izsvilpšanu pēc izteikumiem pret neprāta masu imigrāciju)

  4. Lieliski! Prieks par tadu talantu!

  5. Paldies Hermanim un viņa komandai! Mākslai un radošajiem cilvēkiem Latvijā tik tiešām ir visas iespējas spīdēt pasaulē! Paldies viņiem par to, vismaz dvēselei ir kur gavilēt!

  6. Margrietiņa un Maijpuķīte Atbildēt

    Mums patiess prieks par Alvja Hermaņa panākumiem. Kā gribētos to visu redzēt TV ekrānā!

Draugiem Facebook Twitter Google+