Mobilā versija
+4.9°C
Gundega, Terēze
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
7. septembris, 2016
Drukāt

Īpašniece grib Latvijai dāvināt Gaiziņu, ko iekārojis krievu miljonārs (101)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas valstij un tautai dāvināt Latvijas augstāko kalnu, taču šajā nodomā saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem. Madonas novada būvvalde liegusi no 44 ha plašā īpašuma nodalīt virsotni, jo tā esot pārāk maza. Lai varētu atšķirt no lielā īpašuma dāvināšanai paredzēto kalnu, kas atrodas aizsargājamā dabas teritorijā, tam esot jābūt ne mazākam par 10 ha, teikts Madonas novada būvvaldes lēmumā.

Ar Apeles kundzi aizvadītā mēneša laikā sazvanījāmies bieži, taču saruna par Gaiziņa likteni tiek atlikta un atlikta – kavējoties atbildes no pašvaldības, bet bez tām skaidrība būšot maza. Kad vaicāju, cik ilgi ir Amerikas latvietes plāni Latvijā, uzzinu – “esmu nopirkusi biļeti tikai vienā virzienā – uz Latviju. Mans uzdevums ir nosargāt Gaiziņu. Lai tajā vienmēr plīvotu sarkanbaltsarkanais karogs.”

Gan viņas, gan citu apkārtnes iedzīvotāju bažas raisa kādreizējās Ķirsona muižas jaunā saimnieka, Krievijas miljonāra, “Latvijas balzama” lielākā akcionāra Jurija Šeflera aktivitātes. Viņa pārstāvētie cilvēki aktīvi uzpērk īpašumus Kaķīša (Viešūra) ezera un Gaiziņkalna apkārtnē. Arī I. Apelei ar Šefleru saistītas personas piedāvājušas gan pirkt, gan iznomāt Gaiziņu, bet to viņa nekad nedarīšot. “Es esmu Gaiziņa sargs. Es nezinu, kam es vairs varu uzticēties. Saprotu savus kaimiņus – viņiem naudas nav, un viņi pārdod. Bet es gribu zināt, kas šeit notiks. Šeflers jau nenāks šeit tūdaliņu dancot. Ko viņš darīs? Tāpēc mūsu ģimene, mani brāļi un māsa, kuri mani pilnvarojuši, vēlamies Gaiziņa virsotni dāvināt Latvijas valstij.”

VAIRĀK LASIET “LATVIJAS AVĪZĒ” 8. SEPTEMBRĪ VAI E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (101)

 1. Jums vajag steidzamu kredītu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, vai jums ir nepieciešams kredīts refinansēt, jums nepieciešams aizņēmumu, lai nomaksātu parādu? Vai jums ir nepieciešams iegādāties mašīnu vai māju aizdevumu? Ja jā, jāuztraucas ne vairāk, mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pieņemamām procentu likmi bez kredīta pārbaude! sazinieties ar mums jau šodien pa e-pastu. (co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393)
  Mēs piedāvājam aizdevumus visiem mērķiem. Šodien un saņemt finansējumu 3 darba dienu laikā.
  -Minimālā aizdevuma summa: € 2, 000.00
  -Maksimālā aizdevuma summa: € 100,000,000.00
  -Procentu likme: 3 % gadā
  Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu (co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393)

 2. Pareizi noskaidrot : I. Apele , ta ka daudzi, ir Latviete kas dzivo America !

 3. Es piekritu lielakai dalai,lai paši pardot….neredzu jegu kalnu uzdavinat latvijai ja atradisies gudrenieks kas to visu pardos un uzvarisies kartigi!!! Bet ta nauda tiks pašiem ipašniekiem!!!

 4. Pievienojos viedoklim, kas šis solis šķiet visai muļķīgs. Valsts vai pašvaldība taču pēc tam mierīgi var to kalnu tirgot tālāk. Nekur taču nav teikts, ka valstij piederošo nedrīkst tirgot. Ja jau grib būt tik droša par Kalna likteni, lai rūpējās vien tālāk pati.

 5. Ados valstij tāpat valsts pārdos tālāk.

 6. Oi, arii davinajumu var pārdot, var būt tomēr pašiem būt saimniekiem!

 7. Cienītā ī.Apeles kdz.,Jūsu saime!Latvijas valsts nepārstāv tautu!No 1989-2016? Latvijas valsts ir korumpēta,pērkama un pārdodama.Esiet Saimnieki savai zemei!

 8. Lai davina… valsts pectam pardos tam miljonaram, un uzvarisies(paris cilveku) a Inese kopa ar braliem bus isti patrioti… 😀

 9. Būtu pārdevuši zemi un miers kur problēma

 10. Varētu padomāt, ka pašvaldība pēcāk klusi un pa sētas durvīm nevar iznomāt kalnu,kam grib. Un varētu padomāt, ka mana dzīve kaut kādā mērā uzlabosies vai neuzlabosies no tā, kam kalns piederēs. Vienkārši nevajag cepties par svešām lietām. Neviena cita dzīvi nodzīvot nav iespējams. Ja tur tiks būvēta slēpošanas trase- varu tikai pasmaidīt par pēdējā laika ziemām.

 11. krievžīdu miljonāriem ar Rīgu un Jūrmalu vairs nepietiek?Tautieši neaizmirsīsim “pateikties” Vienotībai un ZZS un,protams,VVF,kura kladzināja,ka zemi jau nekur nevarot aizvest.Nožēlojamie..kangari.

 12. Nevajag aizmirst, ka tur vienmēr plīvos Latvijas karogs, neatkarīgi, kas būs kalna īpašnieki. Un stāsta minētais cilvēks šo apkārtni vēlas sakārtot un padarīt par cilvēkiem patīkamu un mūsdienīgu slēpošanas trasi, kas būs pieejama visiem slēpot gribētājiem un tūristiem. Pašvaldībām tādi līdzekļi nebūs, lai varētu kalnu aprīkojumu un labiekārtošanu veikt pasaules klases līmenī. Tieši tāpat kā Viešūra (Lido) kalns, Gaiziņš būs publiski pieejams un sakārtots. Kā nekā tas ir dabas parks, un esmu neizpratnē par esošo Gaiziņkalna īpašnieku satraukumu. Cik daudz Viņi ir ieguldijuši šajā kalnā savu darbu, lai šo Latvijas augstāko kalnu padarītu par tūristu apbrīnas objektu??? Necik!!! Labāk atdot pašvaldībai, lai paliek viss novārtā? Un par Gaiziņkalnu bērniem mācīt tikai skolās? Jo aizbraucot uz to, tur nebūs ko redzēt.

 13. Kod kurā pirkstā gribi... Atbildēt

  Varbūt jādod Latvijai visi 10ha, ja valdība tā vēlas. Bet tehniski tas ir sarežģīti, jo recipientam jādibina valsts sia, jāieceļ kapitāla daļu turātāji, kas dāvināto īpašumu pārvaldīs utt, un nav garantijas, ka tie pilnvarnieki tik un tā pēc tam neiztirgojas par Jūdasa grašiem. Tā ka labāk būtu Gaiziņu paturēt esošā īpašnieka ģimenei.

 14. Jātaisa testaments,ka Gaiziņš uz visiem laikiem piederēs latviešiem ! Kā Augusts Dombrovskis savā testamentā:
  Nododu Bezalkohola biedrības Ziemeļblāzma lietošanā: Parku. Māju ar visām ēkām, kā citu ietaisāmu inventāru ar noteikumu! Biedrībai jāpatur viņas tagadējais vārds – bezalkohola biedrība Ziemeļblāzma. Biedrībai jāstrādā tāpat kā līdz šim. Jāpūlas apkarot cilvēces vislielāko ienaidnieku alkoholu un līdzās tam katru netikumu! Alkaholu nedrīkst ienest ne lietot ne biedrības parkā ne biedrības ēkā. Biedrība nedrīkst nogriezties no sava spraustā mērķa, tai jāapkaro alkoholu un līdz ar to visus cilvēces ļaunumus. Biedrība nedrīkst ne biedrības ēkas ne biedrības parku ne biedrības inventāru nekādiem citiem nolūkiem lietot kā tikai alkahola apkarošanai – un priekš visa tā, ko var dot alkahola vietā.

 15. Palasīju kkomentārus un noskaidroju, ka tūdaliņi nemaz nav lojāli Latvijas valstij, bet no citiem to prasa ar putām uz lūpām

 16. VISU CIEŅU DĀVINĀTĀJIEM, NOLIECU GALVU VIŅU PRIEKŠĀ, KAUT KAS TAČU JĀPALIEK ARĪ LATVIJAI

  • Tad jau tā cieņa visupirms pienākas otrajai brīvvalstij un nelaiķim Grūtupa k-gam, kas Gaiziņu savulaik uzdāvināja Apeles k-dzei …

 17. Cien. Apeles kundze! Jums ir labi nodomi, bet Jūs diemžēl nezināt Latvijas likumus. Ja īpašums pieder valstij, nekur nav teikts, ka tas valstij piederēs mūžīgi. Mūsu valstij galvenais ir nodrošināt algas ierēdņu baram. Piemēram, Rīgas dome samazina skolu skaitu un pārdod skolu ēkas (piemērs – skaistā ēka Skolas ielā ir likvidēta, bērni pārcelti uz jauno mikrorajonu skolām.) Tiklīdz Gaiziņš nonāks valsts rokās, tā tiks taisītas rebes un valsts to par smiekla naudu pārdos Šefleram vai kādam citam. Jūs neredzējāt, kā notika valsts īpašumu privatizācija! Ķemeru sanatoriju pārdeva austrumniekiem, tagad tā brūk. Jūrmalas dome gribēja to pirkt, taču valsts neļāva, jo pašvaldība, lūk, nedrīkst nodarboties ar uzņēmējdarbību! Baldonē bija brīnišķīga sanatorija, to var 1 latu pārdeva kādai lietuvietei, tagad ēkas ir sabrukušas. Vairāk kā 10 ha zemes Rīgas centrā Rīgas domes deputāti atdeva privatizācijai gandrīz par velti „Skonto grupai” ar lozungu – hokeja halles infrastruktūrai. Tagad tur uzcelta bankas ēkas un dzīvojamo namu augstceltnes. Biznesmeņi ļoti labi nopelnīja, bet no solītās hokeja halles infrastruktūras ne vēsts! Ja Gaiziņu atdosiet valstij, to drīz vien pārdos Šefleram, atrodot kādu skaistu iemeslu – tūrisma attīstībai, utt. Un Gaiziņa vietā būs “Čiekuri – Šiški”! Privātās rokās Gaiziņam ir visdrošākās! Tikai jāsarunā kāds, kas to regulāri appļauj, lai pašvaldība nevar atsavināt kā nekoptu īpašumu.

  • Pilnīgi piekrītu Albertam,mūsu valsts tiek izpārdota.Turiet īpašumu savās rokās,tur tas būs drošībā.Vēlu veiksmi un izturību.

 18. Neatdod valstij, ja negribi, lai tiek pārdots!!!
  Paturi sev un ļauj latviešiem to apmeklēt.
  Tie pie varas- viens un divi atdāvinās kādam ar izdevīgiem nosacījumiem!

 19. Paliec pie savas nostājas, Latviešiem reiz būtu jāsaprot ka mums ir tikai viena Latvija un ta nekļūs lielākā. Tu esi varonīga. Mēs tevi atbalstam.

 20. Nekur jau nav teikts, vai tas Gaiziņa dāvinājums Latvijas valstij pēc tam caur “ierēdnis, ierēdnim + paziņa, paziņai” tik un tā nenonāks to cilvēku pārziņā, kurus īpašniece Gaiziņam tuvumā negribētu laist

 21. Paldies Ārijai Elksnei, viņa izteica to kas bezgala sāp!

 22. turaties,lai izdodas nosargāt Gaiziņu Lv latvieši jūs atbalstīs,darat visu iespējamo un neiespējamo,jāsadodas rokās.

 23. Latvijas valsts iipasumus var izsaimniekot tikai Saskana un ZZS.Apdomaajieties ,par ko balsot.

 24. Valstij noteikti nevajag dāvināt, nepārdos acis nemirkšķinot!!!!

 25. -----> maskaļim Šefleram Atbildēt

  Vai Urālos vai Kamčatkā kalnu un pakalnu trūkst, tu krievu nacist?

 26. Tas jau vien ir “vareni”, ka kādam pieder Gaiziņkalns! Neatkarīgi no tautības…

 27. …..krievu miljonārs pamazām visu izpērk……. un Latviešu nabadzīgais zemnieks pamazām visu pārdod,ai te nav jākliedz?

 28. Mīlu šo valsti (zemi), bet ne tās vadītājus, tādēļ īsti nēsmu drošs, ka valstij piederošs īpašums ir drošas rokas!

 29. Sen jau tur vajag tādu skatutorni, kur var uzbraukt ar liftu, un kurš ir augstāks par Munameģa skatutorni.

 30. Apeles kundze!!! LŪDZU nepārdodiet savu īpašumu NEVIENAM!!! Drīz tiešām kā indiāņiem būs ierīkots rezervāts un pārējā zeme būs sveštautiešiem! Tie neļaus latviešiem uzturēties ārpus rezervāta. MŪSU VARAS VĪRI UN SIEVAS PĀRDOS ARĪ GAIZIŅU, JA TIKAI TAM TIKS KLĀT!? VIŅIEM NAV KAUNA, KA TIKAI NAUDA…Vienīgi ir jautājums, KUR, KAM un CIK jau pārdots? Nav jābrīnās, ka rietumu investori apiet Latviju un investīcijas pie mums neienāk…………….. GANG, vai zini, CIK Latvijas zemes vēl pieder mums? Es nē! Man liekas, ka gandrīz nekas VAIRS nepieder valstij?????????????

 31. Var jau davinat tikai kur garantija ka musu valdiba pasi nepardod ka jau visu ko var ir izpardevusi tautai pat nevaicajot ka gan saujina ci!veku var ta rikoties nododot visu tautu

 32. Gaizinjam, taapat arii visaam citaam kaut cik ieveerojamaam vietaam Latvijaa, jaapaliek pashreizeejo latvieshu iipashnieku un vinju gjimenes loceklju valdiijumaa un nekaadus daavinaajumus valstij. Visiem iipashniekiem un atbalstiitaajiem jaapieprasa, lai valdiiba pienjemtu likumus, kas aizliedz paardot sveshzemniekiem ieveerojamas Latvijas vietas.

 33. Latvijas Valstij?! Tā taču, kā visu kas tai pieder, notirgos krieviem aci nemirkšķinot. Tas ir neprāts kautko atdot valstij!

 34. Gaiziņš jau pieder Latvijai. Tas tak ir uz Latvijas zemes.

 35. Kā vispār var privātpersonai piederēt kalns,ezers,jūra?Līdz kam esam nonākuši-lai kāds vēl privatizē gaisu,sauli,mēnesi,kaut ātrāk zeme atbrīvotos no sērgas,ko sauc par cilvēku-savtīga,ļauna,patmīlīga radījuma,kas naudas un varas dēļ iznīcināt gatavs visu-noplicināt un nesaimnieciski izlietot dabas resursus,biznesa vārdā ražot nevajadzīgus ,krāmus,kuri pēc tam kalniem krājas dabā un poligonos,esam lielākie kaitēkļi uz zemes.

  • Hm! pēc jūsu teiktā m, sanak, ja uz manas tēvu tēvu zemes pleķīšā ir kalns, tad tas nav mans īpāšums? Protams, ja mēs runājam filozofiskās kategorijās, tad mums- cilvēkiem- šeit nekas nepieder, mēs šeit esam tikai mirkli, kamēr zeme mūs pacieš. Taču šīs kategorijas nedarbojas kapitalismā 😉

  • Jums 100% piekrītu!
   Cik tālu vēl iesim savā stulbumā?
   Ar katru dienu domāju – vai bija vērts uz barikādēm stāvēt- par ŠĀDU LATVIJU?! KUR PATRIOTISMS, KUR TĒVU ZEME, KUR DZIMTENE?!
   VAI TĀ VISPĀR VĒL EKSISTĒ, tāds ir jautājums?!

  • Latvijā nav neviena kalna, mums ir tikai pauguri. Bet tas tā… Šādi zemesgabali var piederēt privātpersonai.
   Neatdot ne kripatiņas valsts rokās! Tas būs mirkļa jautājums, līdz zeme tiks pārdota.

 36. Kåda nozïme davinât Latvijai,tâ tãpat tik pardota kâ viss parejais apkart.

 37. Šeflers kādreiz bija Jeļcina , bijušajā PSRS teritorijā ,ZIRNEKĻA TĪKLA UZPĪŠANAI , ORGANIZATORS , gan Gruzijā, Ukrainā, Baltkrievijā un nu Latvijā. Belakoņs, Madonā, Krupņikovs ==LATGALĀ ŠEFTLERS== GAIZIŅĀ === SLĒGTO KIBUCU APGŪŠANA, R4ĪGĀ == SUHAREVS UN CO!

  • Un tā mūs visus kā mušas noķers tai ZIRNEKĻU TĪKLĀ!Nevajadzēs ne karu,ne NATO aizsardzību.Mūsu valts vīru neiedomājamā mantkārība pamazām nožņaudz mūsu neatkarību.Un mūsu pašu vergu tautas muļķība,kas gadu no gada balso par tautas apzadzējiem.. .

 38. nekādā gadījumā nedrīkst gaiziņu atdot valstij! latvijai tas vairs nepiederēs…mantkārīgie valsts vīri to izsaimniekos ļoti ātri….
  nosrgājiet gaiziņu! nepārdodiet,nedāviniet! vismaz pagaidām,kamēr valstī valda kretīni….

 39. un pēc tā dāvinājuma ministri par lieliem miljoniem Gaiziņu izpārdos šefleram , paši sev algas pielikumus un prēmijas vēl piešķirs;)

 40. …cik nav redzeets , uzdaavina valstij a valsts paardod!!!!!

  taadi piemeeri ir 100, saulkrastos arii kaapas uzdaavinaaja valstij, tagad pashvaldiiba atljaavusi privatizeet, un tagad kaads gaida lielo kjeerienu!!!

 41. Ja tiešām grib dāvināt, lai atdala un uzdāvina tos atļautos 10 ha, un miers.

 42. Valstij nevajag dāvināt, jo valsts neprot rīkoties ar savu mantu. Vajag dāvināt kādai patriotiskai organizācijai vai Latvijas universitātei, kā to ar savu mantu darīja Morbergs. Lai taisa dāvinājumu ar uzlikumu, kuru ievērojot Gaiziņš nekad neaizietu nevēlamu ļaužu rokās.
  Un tā tantes plosīšanās ir īpatnēja. Nevar vainot būvvaldi, ja tā ievēro likumu.

  • Latvijas Universitātei gan neko negrīkst dāvināt – visus centra īpašumus par samazinātām cenām jau ir pārdevuši/izsaimniekojuši . Ar valsti būs tas pats . Kāpēc nevar izveidot trastu , teiksim Lielbritānijā , un zemi nodot tā rīcībā ?

 43. Kur garantija ka pašvaldība nepārdos?

 44. Varbūt LA varētu nosaukt vārdā arī Everesta un Ararata ĪPAŠNIEKUS?

 45. Madonas lielkungam nav naudas un viņš grib pelnīt lielos krievu rubļus.

 46. Latviju jau 25.gadus atpakaļ pārdeva tā saucamajiem krievu biznesmeņiem,mūsu varaskārie vīri ir nabagi un viņiem vajag naudu,brauks krievi uz Gaiziņu un ālēsies,Latvijā plūdīs iekšā lielie krievu rubļi,vietējos jau vairs neuzskata par nāciju,mēs esam otrā šķira.

 47. Krievu laikos Leo Bērziņš (Madonas rajona partijas sekretārs, kas nezina) Gaiziņu nosargāja no visādiem buģeļu taisītājiem. Tagad nu ar Gaiziņu ir cauri. Žēl!

 48. Neticu ka kalns būs drošībā pārejot kangarāta īpašumā.

 49. Atšķiramā gabala lielumu dabas aizsargājamā teritorijā nosaka LIKUMS, ne būvvalde. Virsotnes visus 10 ha jau sen vajadzēja ar Saeimas lēmumu nacionalizēt un izdarīt to ,ko trakās kindzes darbību un īpašumtiesību dēļ nevar izsarī – uzptojektēt un uzdāvināt.tautai skaistu torni Latvijas augstākajā punktā. Apeles gadījumā izskatās, ka tas nenotiks.nekad.

 50. To, ka Apele grib uzdāvināt to gabalu tikai tāpēc, lai pašvaldība par ES naudu uzceltu torni un nodotu viņai un viņas nomniekiem (damu pradīes trases apsaimniekotājiem) torni, kur tad viņi varētu visas savas tūdaliņu izdsrības darīt, domājot gan cenas, gan to kurus tur laist un nelaist,to laikam žurnālists Bušmanis aizmirsis. Deizgan labi sanāk kundzei cept rakstus visās presēs un taisīt sižetus Bez tabu, lai panāktu sev izdevīgāku risinājumu. NOMAS līgumu par virsotnes nomu, kuru pašvaldība vēlas, lai varētu veikt projektēšanu un piesaistīt finansējumu tornim, Apele nevar noslēgt Gadiem,kopš 2008 vismaz dēļ vecās amerikānieties juristu nesaprašanas un viņas pašas izpratnes par lietu kārtību Latvijā. Ja Apeles kundze būtu noslēgusi nomas līgumu, tad, visticamāk, jau šobrīd Gaiziņā būtu par ES naudu uzcelts Baltijā augstākais skatu tornis, kas pieejams VISIEM. Bet tā jau var tēlot Gaiziņa sargu, cept rakstus, bet lietas labā neko nedarīt. Šobrīd arī Apele ne to virsotni pļauj, ne uztur, to dara Bērzaunes pagasta komunālais uzņēmums par Madonas novada pašvaldības finansējumu.

  • Nu bet protams , ka pašvaldībai ir jārūpējas par vietējas un valstiskas nozīmes sabiedrisku objektu uzturēšanu . Saimniece taču nav ierīkojusi žogu apkārt savam īpašumam ar uzrakstu “privātīpašums” ? Tad kāpēc tāda jancīga attieksme ? Priekš kam tad pašvaldība ir domāta , ja ne sabiedrisku lietu un vietu uzturēšanai ? Nodokļu iekasēšanai un izšiverēšanai ???

 51. Labāk cinīties pašiemlīdz galam. Jo dāvināt, man liekas, tas pats kas pct tiks pārdots. ja ņem vērā kas notiek LV pārvaldē, rokoas garas piekritēji atradīsies, gan jau pēc tam būs atrunas viniem.

 52. Apsveicu Inesi un visu Apeļu ģimeni – īsti patrioti. Ko tad tā Madonas pašvaldība ākstās. Gaiziņš nav un nekad nebūs mūsu okupantu īpašums. Lai tie krieviņi nebāžās kur nevajag. Viņiem taču ir visa plašā Krievija.

 53. Vai tad viss vēl nav notirgots?Vēl tik pašu valsti kādam notirgot un miers.Būs kā indiāniem rezervāts ar uzrakstu, kāda purva malā,-Pamatnācija-un čupiņa latviesu,kuri būs palikuši.

  • “Šogad, pēc 20 gadu neziņas, beidzot ir parādījušies daži skaitļi par ārzemniekiem pārdotajiem mežiem un lauksaimniecībā izmantojamo zemi (bez purviem un ūdeņiem): uz 2016. gada 1. jūliju ārzemju pilsoņiem un uzņēmumiem Latvijā piederēja 489 631 ha (20,8%) lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) un 480 161 ha (15,2%) mežu un krūmāju, kopā – 969 792 ha (17,6%).”
   Viss vēl nav izpārdots, taču process turpinās……Ja būs, tad kaut kas līdzīgs tam, kas bija 700 gadus, kad mūsu senču senčiem arī maz kas no dzimtās zemes piederēja.

   • šie skaitļi ir maldīgi, jo zemi pērk priekš Krievijas un Kaukāza pilsoņiem Latvijas pilsoņi un uz viņu vārda īpašums tiek arī noformēts, patiesībā daudz vairāk ir izpārdots. Shēmas par kurām visi zina, bet neko nedara. Nu pārbaudiet kur šie “Latvijas pilsoņi” ņem naudu, lai iepirktu zemi.

 54. JAUTĀJUMS-KĀ LABĀ MADONAS BŪVVALDE STRĀDĀ…LATVIJAS VAI KR.MILJONĀRA …

 55. Gaiziņa virsotni jāpārdod krievam! Latviešiem un visiem pārējiem jāaizliedz piekļuvi Gaiziņam. Lai dzīvo liberālisms un velkomisms!

 56. Vai maz ir kādam vēl novēlēt Rietumkrātiņa sistēmā naudas totalitārisma apstākļos?
  “Lai būtu kam novēlēt Gaiziņu, lai būtu kam novēlēt, / Un Piebalgas pakalnus maigos, lai būtu kam novēlēt. / Un pelēkā šūnakmens plaisiņas uz Mātes Latvijas vaiga / Lai būtu kam novēlēt, lai būtu kam novēlēt.
  Lai būtu kam novēlēt tīrumus, lai būtu kam novēlēt, / Un zemkopja tikumu sīksto, lai būtu kam novēlēt.
  Un dārzus, un ābolu birumu, un latviešu valodu mīksto, / Lai būtu kam novēlēt, lai būtu kam novēlēt.
  Un Krišjāņa Barona veikumu, lai būtu kam novēlēt, / Un Rucavas vilnaini košo, lai būtu kam novēlēt.
  Un katru noti un teikumu, kur tautas sirdsprāta spožums, / Lai būtu kam novēlēt, lai būtu kam novēlēt.
  Lai būtu kam novēlēt Daugavu, lai būtu kam novēlēt, / Un Domu, un ērģeļu mesu, lai būtu kam novēlēt. / Un latviešu strēlnieku piemiņu, un sāpi, ko dvēselē
  nesu,- / Lai būtu kam novēlēt, lai būtu kam novēlēt. ” Ārija Elksne.

  • Paldies, KVADRĀTAM, par uzrakstīto. Pat asara nobira. Kā lai latviešu tauta te cīnās par savu zemīti, par savu Dzimteni. Tas ir vairāk nekā ārprāts. Komunisti, čekisti pie varas – visu tik atdot krieviem. Ai. Tādi nekauņas pie siles, it kā saules mūžu dzīvotu, viņiem un viņu radiem miljonu vēl nav gana. Kur vēl tālāk cilvēki var iet ?
   Nevaru saprast tikai vienu – kāpēc krievi bēg no savas Krievijas un Putina, kā žurkas no grimstoša kuģa. Kāpēc neiegulda, nesaimnieko, negrib kopt savu Dzimteni, – Krievija ir tik tukša, tādi plašumi, kur vajadzīgas darbīgas rokas, bet citu nezin kā tikai okupēt, tikai pie mums te tā medus maize. Pašiem savā zemē bardaks. Riebekļi.

   • Laikam ir divi personāži zem viena nika “kvadrāts”.
    Viens ir šausmīgi prokremlisks viltīgs trollis,
    otrs normāls latvietis, latvijietis(vajadzīgo pasvītrot).

   • Paldies dzejniecei! Latvieti, Jūsu atbildes komentāru KVADRĀTAM es varētu pārrakstīt burts burtā!

  • ka atgādinājāt Elksnes dzejoli!

 57. No juridiskaa viedokļa tādu madonas domi var triekt ratā, tas ir neveiksmīgs aizbildinājums un lieka laika tērēšana.
  Lūdzu noalgojiet spējīgu juristu un dāviniet kautvai Ādolfa vecmāmiņai vai Kārļa Ulmaņa 57 pakāpes brāļadēla brālim!!!!

 58. No juridiskaa viedokļa tādu madonas domi var triekt ratā, tas ir neveiksmīgs aizbildinājums un lieka laika tērēšana.
  Lūdzu noalgojiet spējīgu juristu un dāviniet kautvai Ādolfa vecmāmiņai vai Kārļa Ulmaņa 57 pakāpes brāļadēla brālim!!!!

 59. valsts vīri tāpat pārdos kādam kas velēsies to Gaiziņkalnu tāpat kā pārdod visu vērtīgāko valstī

 60. Atdot tikai ar tādu nosacījumu, ka to nevar pārdot, vai citadā veidā nodot privatām vai juridiskām personām… savadāk tas īpašums tāpat nonāks tur kur nevajag.

 61. Jēziņ, cik gan maz zemes pie Gaiziņa vairs pieder latviešiem…..

 62. A ko jūs domājat.Madonas novada dome jau dikti cieši sadraudzējušies ar to miljonāru,neies tak atteikt pilsonim pie kura siles barojas!!! ( Ja ne visa dome,tad atsevišķi tās darboņi noteikti) Izdomās likumus ,metrus ,litrus un ko tik vēl ne.

 63. Tikai ne valstij! Izšeptēs ka nemetas!

 64. Tas TIESA,JA GRIB NOSARGĀT,NEVAJAG GAIZIŅU NE DĀVINĀT,NE PARG-DIevs pārdot!!
  Paskat kas atkal notiek ar gāzi,.. Kalvīts,kā pie špriecēs,tā atkal sāk iztirgot!!! pilnīgs vājprāts,tā vien liekās,ka viņiem tiem speķraušiem smadzeņu nafffff

 65. Tas ir neizsakāmi skaisti, nenovērtējami brīnišķīgi-savai Valstij dāvināt teiksmoto kalnu!Tām pārvaldēm , no kurām tas atkarīgs , jautājums IR JĀATRISINA! Kā var būt ierobežojumi Dāvanai? Kā tādas muļķības ( citādi tas nav nosaucams)vispār var pastāvēt? Tad jārada un jāpieņem šai dāvanai izņēmuma LIKUMS-tas taču ir teiksmots zemes gabals, SIMBOLS!!! Atceraties dziesmu”Lai būtu, kam novēlēt…”?

 66. Skumji tas viss, jo mums jau nav normālas valsts. Visiem, kam ir miljoni, var apiet jebko , un dabūt Latvijā jebko, apejot ar miljoniem ( mētājot pa labi un pa kreisi, kam vien nav slinkums paņemt ) jebkuru likumu pa vajadzībai. Likumi te ir tikai muļķiem un nabadzīgajai tautas daļai. Nu bet dzīvīte tur augšā, oi,oi, oi, – pat vēl labāk kā štatos. Tur eksistē likumi, bet pie mums tie ir tikai uz papīra- tiem, kam ir daudz naudas, ļoti daudz – tiem likumu mūsu valstī nav. VISS IR IESPĒJAMS.

 67. Ja grib Gaiziņu nosargāt, tad nevajag dàvināt valstij. Tā būs pirmā, kas pārdos Gaiziņu tālāk – tam pašam vai citam krievam. Tāpat kā jau lielāko daļu mūsu zemes izpārdevusi par Jūdasa grašiem.

 68. jA un Sauleskalns,ir aizliegta zona,tur vairs kaju nevar spet!

 69. Lai taa novada dome un buuvvalde iet rataa, tam ir jaabuut latvijas tautai nevis kaadam tur krievu .., kursh to pataisiis par kaarteejo krievu dzerevnnju ar krievu alkashu bariem.

 70. Kā kas notiks?viss tiks slēgts un.neviens netiks laists klāt.tāpat kā tas notika ar lido kalnu!

 71. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Piekrītu Jānītim. Vissliktākais apsaimniekotājs ir valsts. cenas būs astronomiskas, bet labuma nekāda. Tiks izīrēts, iznomāts, privatizēts utt par tik dārgu naudu, kā valsts nekustamie īpašumi Rīgas centrs. labāk krievu miljonāram. Būs kārtība un pieeja. Tuidaliņu dancotāji visu izputinās vēl īpašnieces dzīves laikā. Būs ļoti sāpīgi noskatīties, kā aizies Gaiziņa godība.

 72. latvi-j-ieši rullē Atbildēt

  redzams,kas ir šeflers un redzams, ka būvvalde ir uzpirkta…
  Ja ar dāvinājumu pieņems, jau otrā dienā būs īda nagos…

 73. Ja uzdāvināsiet LV, tad nebūs nekāds brīnums, ja ļoti drīz tas tiks prihvatizēts!

Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+