×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Kā izgatavot lamatas seskiem

sesks_stock

Vēlos uzzināt, kā mājas apstākļos izgatavot sesku ķeramos slazdus?
 Rudīte Tukumā

 

Ja ir tehniskās iemaņas, izgatavot lamatas sesku ķeršanai nebūs grūti. Pēc Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja Jāņa Ozoliņa teiktā, šim nolūkam vajadzīga vismaz pusmetru gara kaste, kurā sesks varētu brīvi ielīst. Labāk to gatavot no dēļiem, bet noderēs arī metāla režģis. Parasti izmanto divus darbības principus – kastes vidū ierīko laipiņu, uz kuras uzkāpjot, ar trosītēm vai kaprona auklām saistītā laipiņa aizver durtiņas. Var arī nostiept trosīti tā, lai, lienot cauri kastei, dzīvnieks to aizskartu. Svarīgi, lai uzstādīšanas brīdī abi kastes gali būtu vaļā, jo tad zvēriņš to uztvers kā tuneli, nevis kā sprostu. Seskam atrodoties kastes vidū, abām durtiņām vienlaikus jāaizveras un jānofiksējas.

Izgatavot rāmju lamatas mājas apstākļos ir pārāk sarežģīti, arī atsperēm jābūt no ļoti kvalitatīva metāla. Tādas lamatas nodrošina gan dzīvnieka satveršanu, gan arī ātru nogalināšanu.

Medību piederumu veikalos tirgo gan dzīvķeramās, gan nogalinošās lamatas. Piemēram, SIA “Ieroči” (Talsos, Rīgas ielā 15) ir pārdošanā dzīvķeramās lamatas par Ls 3,90, kā arī rāmju lamatas Conidear par 17,50 latiem. Iegādājoties tās, nav jāuzrāda mednieku apliecība. Ja nav vēlēšanās tās pirkt, veikalā uz vietas var apskatīties lamatu mehānisma uzbūvi. Cits variants – izmantot plašās interneta iespējas, kur var sameklēt ko līdzīgu un tad pašiem mēģināt atdarināt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+