×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Koknesē piekto gadu atzīmēs Sama modināšanas svētkus

Foto - Guntis Eniņš un no G. Eniņa personīgā arhīvaFoto - Guntis Eniņš un no G. Eniņa personīgā arhīva

Koknesē 17.maijā jau piekto gadu notiks lielie Sama modināšanas svētki, informē Kokneses tūrisma centrā.

Centra pārstāvji klāsta, ka saskaņā ar Kokneses makšķernieku nostāstiem lielākie sami Daugavā redzēti tieši pie Kokneses pilsdrupām, kur upes dzelmē gandrīz 30 metru dziļumā atrodas vecās Rīga – Daugavpils šosejas tilts.

“Daugavas sams ir noslēpumains un leģendām apvīts radījums, tāpēc koknesieši tam par godu ik gadu rīko dzīvespriecīgus pavasara svētkus,” norāda Kokneses tūrisma centrā.

Koknesieši svētkos aicina uz tirdziņu, sportiskām aktivitātēm un citiem pasākumiem lieliem un maziem. Par neatņemamu Sama modināšanas svētku sastāvdaļu kļuvis Mūku futbols, virves vilkšanas un svara bumbas celšanas sacensības, nūjošana un ūsu/bižu konkurss.

Kā norāda Kokneses tūrisma centrā, pagājušajā gadā Tvīda brauciens apliecināja, ka vietējā sabiedrība ir ne vien izteikti Kokneses patrioti, bet arī aktīvās atpūtas cienītāji. Gūstot tik pozitīvas emocijas, ir radusies vēlme šo pasākumu iekļaut Kokneses Sama modināšanas svētku tradīcijā.

Šogad pirmo reizi Kokneses pilsdrupas piedalīsies akcijā “Muzeju nakts”, kas arī risināsies 17.maijā. Tālab naksnīgās pilsdrupas paredzēts izgaismot, radot īpašu noskaņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+