×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. augusts, 2012
Drukāt

Nacionālajā teātrī vērtīgākās balvas sadalītas


Foto-Līga VasiļūnaFoto-Līga Vasiļūna

Vakar, 6.augustā, Nacionālais teātris jauno sezonu atklāja svinīgi – pasniedzot aktieriem savas tradicionālās balvas. 


 

Kārļa Sebra gredzenu Latvijas Nacionālais teātris tradicionāli pasniedz aizvadītās sezonas labākajam aktierim, Elzas Radziņas kulonu – labākajai aktrisei, bet Veltas Līnes gredzenu piešķir par pagājušās sezonas labāko mīlētājas lomas atveidojumu. Vakar Inārai Sluckai šo rotu pirkstā uzvilka tās līdzšinējā nēsātāja aktrise un režisore Indra Roga.

Ar Elzas Radziņas kulonu, ar kuru apbalvo sezonas labāko aktrisi, gadījies misēklis. Aizvakar Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni pārsteidzis tālruņa zvans no Māras Zemdegas. Viņa, iepriekšējā sezonā kulonu saņēmusī aktrise, pārmeklējusi visu māju un… Elzas Radziņas rota kā akā iekritusi. Domājusi, ko līdzīgā situācijā darītu Elza Radziņa? Droši vien rīkotos ar vērienu. Tā arī Māra Zemdega – Lolitai Caukai no viņas rokām tiek divdesmit viena balta roze. “Mani glābj tas, ka vienreiz šis kulons manās rokās jau bijis, esmu to redzējusi – gaisīgs, gaiši lillā krāsā,” vēlāk man stāsta sezonas labākā aktrise Lolita Cauka.

Ar Kārļa Sebra gredzenu par spēli izrādē “Voiceks” apbalvoja Gundaru Grasbergu. Viņam gredzenu pirkstā velkot, režisors Edmunds Freibergs novēl to nepazaudēt, bet – “ja nu tomēr tā notiek, spēlē tā, lai nevienam citam gredzens vairs nav jāatdod…” Godināja arī aizvadītās sezonas nodarbinātākos aktierus – Mārtiņu Eglienu un Līgu Vītiņu-Zeļģi. Apbalvoja sezonas labākos tehniskos darbiniekus – gaismotāju Oskaru Pauliņu un skaņu operatoru Jāni Līdi. Ziedi un mazas veltes tika visiem, kuru vārdi minēti 26 nominācijās par 2011./2012. gada sezonu.

Kā sacīja Ojārs Rubenis, nominācijas ir tikpat liels novērtējums kā pati balva.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+