×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. marts, 2018
Drukāt

Gundars Āboliņš: Latvijā varu runāt atklāti, Vācijā gan ne (34)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

Gundars Āboliņš

Gundars Āboliņš, aktieris

Dzimis 1960. gada 7. janvārī Rīgā.
Strādājis Dailes, Jaunatnes un Jaunajā Rīgas teātrī, kopš 2015. gada – Minhenes Kamerteātra aktieris.
Saņēmis "Spēlmaņu nakts" gada aktiera balvu par izrādēm "Soņa" un "Ledus. Kolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Rīgā", kā arī slepenā labvēļa balvu "Gada jūsma" (2006), labākā aktiera balvu starptautiskā teātra festivālā "Kontakt" (2007), preses simpātiju balvu starptautiskajā teātra festivālā Rijekā (2007), "Spēlmaņu nakts" skatītāju simpātiju balva par titullomu izrādē "Oblomovs" (2012) un Harija Liepiņa balvu par izcilību (2013).

Vai tu pats ej uz teātri?

Cenšos izvairīties. Nav tā – kolīdz brīvs vakars, tā eju uz teātri. Protams, ir izrādes, kuras noteikti jāredz. Tad mēģinu noķert brīdi, kad varu to izdarīt. Taču vairs nav tā, ka mani interesētu viss, ko uz skatuves varētu dabūt redzēt. Izveidojusies sava garšas izjūta. Pēdējā laikā daudz kas mani neuzrunā. Nevaru teikt, ka nepatīk, nevaru teikt, ka ir slikti, vienkārši neuzrunā. Bet tas jau arī ir pārejoši.

Vai tev ir vajadzīgs klusums?

Protams. Tev taču ir vajadzīga ieelpa.

Kur tu to atrodi?

Kaut kur mežā, pie dabas. Tas ne vienmēr ir klusums, drīzāk miers. Mājās man tikpat kā neskan mūzika. Man patīk, ja arī restorānā neskan mūzika, lai ir tikai trauku šķindoņa, klusas sarunas. Negribu piesārņot apziņu ar skaņām. Auss ir orgāns, kas divdesmit četras stundas diennaktī ir pieslēgts apziņai. Mēs visu laiku kaut ko dzirdam. Pat ja mēs uz to nereaģējam, tas mūs ietekmē. Tu sāc gurt no informācijas, ko saņem caur ausīm. Gribas klausīties, kā vējiņš čabinās pa lapām, kā putniņi pļerkst, kā čīkst koka trepes. Tādas vienkāršas lietas.

Tavs ideālais brīvā laika pavadīšanas veids.

Man svarīga ir nodarbju maiņa. Neesmu makšķernieks, nu nemaz, bet man reizēm patīk ar draugu aizbraukt uz Somiju pie vēl viena drauga ezerā pamakšķerēt. Tas nekas, ka mēs tur neko nenoķeram, taču mēs pabraucamies ar laivu, parunājamies, pamētājam spiningu. Protams, ka labākās zivis, kā parasts, noraujas. Bet vakarā mēs iekurinām pirtiņu, pasēžam, vēl parunājamies. Mums tāda vīriešu kompānija.

Vēl man patīk slēpot. Ja ir vecais pacēlājs, kurā ir viena vai divas vietas, bieži gadās, ka tu tajā krēslā iesēdies viens pats un tad minūtes septiņas vai desmit brauc augšā un tikai viegli, viegli čirkst tie ritenīši, un ir pilnīgs miers un klusums sniegotā kalnā.

Vai kādreiz, kaut kur braucot ar auto, tu apstājies un vienkārši izbaudi ainavu, kam citādi būtu padrāzies garām.

Vēl man ļoti patīk staigāt kalnos. Nevis pa parastajām takām, bet drusku augstāk, pa grūtākām taciņām, kur paveras ļoti skaisti skati un tu vienkārši veldzē acis, redzi, cik brīnišķīga ir daba, pamani kādus dzīvniekus, varbūt satiec vēl kādu gājēju, sasveicinies, uzcienā ar šokolādi, viņš tevi uzcienā ar kafiju no termosa, jūs pārmijat kādus vārdus, un tu ej tālāk. Jo sliktāks laiks, jo labāk, jo tad kalnā ir mazāk cilvēku. Reizēm tu vari visu dienu nostaigāt un satikt vienu vai divus. Vai arī nevienu nesatikt. Jā, es uz staigāšanu esmu meties pēdējā laikā. Tas arī plaušām ir labi.

Vācijā es braucu ar riteni vienpadsmit mēnešus gadā. Nebraucu tikai, ja ceļš ir apledojis un sniegs sakritis, jo man velosipēdam nav ziemas riepu, tāpēc nejūtos droši, tad braucu ar metro vai autobusu. Bet citādi – vienpadsmit mēnešus diendienā, arī brīvdienās izbraucu ar riteni, pārdesmit kilometrus turp, pārdesmit atpakaļ. Gan plaušas izvēdini, gan arī daudz ko dabū redzēt.

Vai ir kas tāds, kas vēl joprojām liek tev brīnīties?

Es cenšos, ļoti cenšos uzturēt sevī šo spēju un sajūtu. Reizēm no malas tas varbūt pat muļķīgi izskatās. It kā jau viss ir redzēts, viss piedzīvots, par ko tur vēl brīnīties. Taču no tāda stāvokļa es, cik vien iespējams, mēģinu atturēties. Bet zini, par ko es joprojām nebeidzu brīnīties? Dzīvnieks vispirms pasmaržo un tad lemj, ēst vai ne. Kāpēc vairums cilvēku uzreiz un bez apdoma bāž galvā visu, ko viņiem liek priekšā?

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Tā nu ir sanācis un pilnīgi neapzināti,ka manas lielākās un patiesākās autoritātes ir latviešu teātru aktieri un režisori.Diemžēl teātra spēļu baudīšana man ir reti,varbūt tāpēc spilgti notikumi.

 2. Kā izteicās “viedie marksisti” viss attīstās pa spirāli, te uz augšu, te atkal putinismā, staļinismā, nacismā, genderismā, kur ir tikai viens “pareizais” viedoklis, bet pārējie pēc piemeklētas klišejas tiek nosaukti par “netīriem žīdiem”, populisitiem, rasistiem, ksenofobiem, trockistiem, kuri iesākumā ir jāpakļauj ostrakismam, tad smadzeņu skalošanai, bet pēc tam Dahau, Kolima uttt.

 3. Paši izdomā dženderistus, paši ar viņiem cīnās… Paši izdomā, kādas varētu būt Stambulas konvencijas sekas un tad nu ar asinīm aizlijušām acīm tās apkaro. Diemžēl, kad lūdz norādīt, kurš pants tad latvju tautas gaišo nākotni apdraud, tad cērt kājiņu pie grīdas un sāk spiegt.
  Gundars Āboltiņš tad nu arī tik zemu ir kritis, ka intervija ar viņu ir jāsāk ar tādu jautājumu.

  • pilnībā piekrītu šim viedoklim. kaut kur izrakuši, ka atnāks kaut kāds GENDERS un visus apēdīs. pilnīgs murgs un stulbums, izdomājums. kā vispār 21. gadsmitā vēl var būt homofobs, es vispār nesaprotu, tas ir tik primitīvi un noželojami, visu laiku ciest un ceptues par svešu cilvēku dzīvēm, kur tev nav nekādas daļas.

 4. Inteliģence ir tautas sirdsapziņa, lasu Gundaru Āboliņu un rodas sajūta- pārdzīvosim un uzvarēim arī genderismu, jaunmarksismu un visus tos mēslus, ko gāž cilvēku apziņā.
  Viena kundze savlaik teica – kad pa ielu pretī nāk smaidošs Gundara Āboltiņš, ir ap sirdi tāds gaišums visai dienai.

 5. nesaprotu KO tie muļķu un siles zemes piekaucēji šeit vēl mocās?brauciet uz Īriju burkānus raut un preces krāmēt
  – būs miers…

 6. Mācās pielāgoties no aktieriem! Ar šīs pasaules varenajiem vajag mācēt sadzīvot, tad pārmaiņas nekaitēs.
  Daudziem bija labi gan pie krievu komisāriem, gan vācu kungiem – būs labi arī Rietumu jaunajā – džederistu pasaulē!

 7. Patiess raksts ar sakarīgu un argumentētu viedokli par notiekošo – tagad reti tādus publicē!

 8. Tas tāpēc, ka tu esi homofobs, rasists un populists

 9. Jā, taisnība. Skatos DW, tur kreiso propaganda sit augstu vilni. Aprej poļus, ungārus, austriešus. Slēdzu laukā, nespēju panest.

 10. Uzmanīgs un kluss jau Guntars bijis vienmēr. Malā stāvētājs, vērotājs, diplomāts. Bet , diemžēl, šāda nostāja Ir pārāk daudziem, tāpēc jau mēs atļaujam notikt lietām, kam nevajadzētu notikt. Vai tas nav egoisms un pašaprēķins? Uz ko tad lai tauta cer, ja ,,lielie ” cilvēki nedara neko, bet viņos varbūt kāds ieklausītos….

 11. Tiesaam, kaa nu pavada briivo laiku, vismaz Latvijaa pa svinga klubiem valkaajaas……

 12. ir jautājums : kur tad ir tā atklātā runa ? ja stambulas konvencijas mērķis nav mazināt vardarbību, tad kas tad ? un kā tad tas genderisms izpaužas Vācijā ?

 13. par pašu interesantāko – par to kas ir virsrakstā un kas ir tā jūtīgā tēma[stambulas konvencija] un tās ietekme – mazāk kā 1/4 no raksta…. ja tās konvencijas mērķis nav mazināt vardarbību – tad kas tad ? un varbūt varētu kādus piemērus, kas tad Vācijā ir ar to genderismu ? Kur tad ir tā atklātā runa, galu galā?!

 14. Arī es esmu studējis Stambulas konvenciju un jurisprudenci. Piekrītu Gundaram, ka tā ir domāta Atlantijas baltu rases postīšanai!

  • Diemžēl, jo pa virsu peldošie labi zin- jo tumsonīgāki kalpi, jo vairāk no viņiem varēs izsist… Visos laikos inteliģence un saimnieciski spējīgākie iznīcināti- šauti, pazemoti, izsūtītot no dzimtenes, izpostot mājas, kur viss veidots mierā un saskaņā ar dabu u.tml.
   Latvieši jūt un zin! Mūsu zeme dod mums garīgo un materiālo bāzi. Ja to sapratīsim, spēsim ilgāk izdzīvot un stāvēt pretī masu debilizācijai.

 15. Diemžēl vāciešì šinī jautājumā ir lupatas!Es dzīvoju netālu no Minhenes!100% taisnība!

  • Nedrīkst jau izteikties pret citādi orientētajiem.Izlaidība plaukst un zeļ,nekad nav biji tik daudz zilie un lebenes.Cilvēki uz to skatās ar riebumu,betklusē.

   • zilie ,lesbes tā ir dabas anomālija,slimība,starp dzīvniekiem tas netiek novērots.Sieviete parasti ir radītāja ,vīrietis spēks,sargātājs

    • Jā , jā , ka tik ne arī , lielais spēka devējs atradies. Cik pats Latvijā pelni? Nu ja pāris tūkstoši uz rokas,tad vēl nekas , ģimeni uzturēsi, ja ne muti ciet un kulaku priekšā. Ir jomas Latvijā kurās sievietes labi pelna, un šie niekkalbji ar saviem 700-1000 “kapeiciņiem” nav nepieciešami, vai jau šķiet smieklīgi. Un nekas vairs nebūs”kā parasti”. Kā parasti ir tā , kā mēs katrs vēlamies , tā arī dzīvojam. Mūsu pašu sakāmvārds- Vienam patīk māte, otram meita, trešam īsā kleita. Ar to arī viss izteikts. Stulbas diskusijas. Sameklējiet “”supermeņi” savā acī baļķi, nevis otra acī skabargu. Jūs alkohola pieveiktie, cigarešu dūmu apvītie, uz dīvāna veģetējošie(nuja kā parasti), slinkie un nedomājošie, ko variet piedāvāt sievietēm???Jā, sapratu, pliku NEKO ĪPAŠU.

  • Diemžēl, jo pa virsu peldošie labi zin- jo tumsonīgāki kalpi, jo vairāk no viņiem varēs izsist… Visos laikos inteliģence un saimnieciski spējīgākie iznīcināti- šauti, pazemoti, izsūtītot no dzimtenes, izpostot mājas, kur viss veidots mierā un saskaņā ar dabu u.tml.
   Latvieši jūt un zin! Mūsu zeme dod mums garīgo un materiālo bāzi. Ja to sapratīsim, spēsim ilgāk izdzīvot un stāvēt pretī masu debilizācijai.

 16. Arī te dzēš komentārus !!!

 17. Bijušais zemessargs Atbildēt

  Nu nevar runāt atklāti Delfos, ja runa ir par negatīvu komentāru pret čekistiem, kura kontrolē ir gāze Latvijā un krievu okupantiem. Delfi ir nopirkuši krievi.

  • Delfi tiesam ir palikusi par 5.kolonas atkrituma bedri . Ja paslave EU ,vai NATO , vai tautas letinu intereses, cezors klat ! Kauns !

 18. Nekas TĀDS, tomēr reizēm ir patīkami paklausīties, ko prātīgs cilvēks saka …

 19. Iespaids, ka intervētāja ļoti bij gribējusi par briesmīgo “dženderismu” parunāt, tak īpaši atsaucīgu partneri aktierī neatrada.

 20. Reti stulbs raksts! Liekas kā Vācijā dzīvo kādā krievu kolonijā!

 21. patīk aktiera viedoklis un veselīgā attieksme – reāla un samierinoša, dzīvei ir jāļaujas, lai tā mūs nes, nevis jāspirinās stenderēs bļaujot, ka visi citi vainīgi, lai veicas Āboliņa kungs!

Draugiem Facebook Twitter Google+