Palīdzību nesagaidījām, U-18 izlase spēlēs par palikšanu 0

Latvijas U-18 hokeja izlasei pasaules čempionātā Čehijā būs jāspēlē par palikšanu pirmajā divīzijā, lai gan pirmajā posmā izcīnītās uzvaras pār šveiciešiem un vāciešiem Leonīda Tambijeva gatavoto komandu bijā kā nekad pietuvinājušas ceturtdaļfinālam.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Trešdienas pievakarā Latvijas izlases jaunieši un to atbalstītāji grauza nagus un pārdzīvoja mūsu konkurentu spēlēs. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, mūsējiem bija jāsagaida labvēlīgs iznākums kādā no divām citām spēlēm.

Vispirms varējām cerēt, ka Krievija atņems kādu punktu zviedriem un līdz ar to mums savstarpēju rezultātu skaitīšanā nebūs liela nozīme pirmā vakara 1:6 pret krieviem. Nekā – Zviedrijas izlase jau pirmajā trešdaļā guva divus vārtus un atlikušajā spēles laikā rezultāts nemainījās.

Pēdējā cerība palika Vācijas un Šveices izlašu spēlē, kur mums šveiciešu uzvara vai neizšķirts. Te viss kļuva skaidrs vēl ātrāk – Vācijas izlase jau pirmajā trešdaļā guva četrus vārtus, spēles vidū panāca 5:0 un uzvarēja ar 6:2.

B apakšgrupas noslēguma kopvērtējumā pirmo vietu ar 12 punktiem četrās spēlēs izcīnīja Zviedrija, kas līdz ar to sev garantēja vietu sacensību pusfinālā. Krievija, Vācija un Latvija tika pie sešiem punktiem, bet, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējās spēlēs, otro un trešo vietu ieņēma attiecīgi Krievija un Vācija, ceturto – Latvija. Savukārt Šveices izlase četros mačos pie punktiem nespēja tikt.

Apakšgrupu ceturtās un piektās vietas ieguvēji tiks apvienoti vienā grupā, kur katra no komandām aizvadīs vēl pa divām spēlēm ar pretējās grupas komandām, līdzi ņemot savas apakšgrupas rezultātu. Tātad Latvijas izlase uz “izdzīvošanas” grupu līdzi ņem 4:2 uzvaru pār Šveici.  Pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā ceturtdien mūsējie tiksies ar Dāniju, otrajā mačā piektdien samēros spēkus ar Čehijas vienaudžiem. Pasaules čempionāta augstāko divīziju pametīs viena komanda.