Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
28. janvāris, 2015
Drukāt

Palodzes slēptās iespējas: kā to izmantot praktiskāk un skaistāk (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Virtuvē paplatināta palodze, papildināta ar nolokāmu plātni, pārvēršas pat nelielā ēdamgaldā.

Nelielā mājoklī, kurā svarīgs katrs centimetrs, būtisku telpas ekonomiju var iegūt, izmantojot palodzes.

Papildu darba virsma

Virtuvē paplatināta palodze var lieliski aizstāt tik nepieciešamo darba virsmu, bet, papildināta ar nolokāmu plātni, tā pārvēršas pat nelielā ēdamgaldā.

Darbistabā vai bērnistabā, kur nepieciešams plašs rakstāmgalds, palodzi var paplatināt un iekārtot visas loga sienas garumā, tādējādi iegūstot ērtu un pietiekami apjomīgu darba virsmu, uz kuras iespējams gan novietot nepieciešamo tehniku – 
datoru, printeri utt., gan netraucēti strādāt ar dokumentiem vai rasējumiem.

“Ja palodzi izmanto par darba virsmu, galvenais, kam jāpievērš uzmanība, – palodzes augstumam jābūt 76 – 78 cm,” iesaka interjera dizainere Katrīna Vlada. “Tas tāpēc, lai strādāt pie tās būtu ērti. Ja palodzi izmanto tikai virtuves darba virsmas vajadzībām, tad tā var būt arī augstāka – 85 – 90 cm.”

Palodze – dīvāniņš

Paplatinot un nostiprinot palodzi, iespējams iegūt arī ērtu sēdmēbeli. Tas var būt gan neliels sols virtuvē, gan ērts, gaišs stūrītis lasīšanai dzīvojamajā vai guļamistabā. Virtuvē funkcionālāks būs koka sols ar uzliekamiem, mīkstiem spilveniem, bet lasīšanai paredzētā palodze var būt arī polsterēta.

Dizainere Katrīna brīdina, ka, ieplānojot šādu palodzi, var gadīties, ka apkures baterijas, kas visbiežāk novietotas zem loga, būs jānomaina pret zemāku modeli, jo sēdēšanai ērtāka ir zemāka palodze – aptuveni 50 cm no grīdas.

Mantu glabātava

Ja telpā ir grīdas vai cita alternatīva apkure, vieta zem palodzes paliek pilnīgi brīva, un to iespējams izmantot, lai iebūvētu grāmatu plauktus vai slēgtas glabātavas nelieliem priekšmetiem. Palodzes pat iespējams veidot kā paceļamus vākus ar eņģēm.

Ja šādu palodzi iekārto pie kāpņu laukumiņa loga vai hallē, palodze var būt ievērojami platāka un līdz ar to ērtāka zvilnēšanai. Šajā gadījumā pat iespējams apvienot divas funkcijas – dīvāniņu ar mantu glabātavu.

Ja radiatori tomēr aizņem daļu vietas zem palodzēm, zem plašākiem logiem tos iespējams grupēt vai izvietot tālāk vienu no otra, tādējādi izbrīvējot vietu glabātavai. Galvenais, par ko jāpadomā, – 
lai netiktu aizkavēta siltā gaisa plūsma un traucēta pareiza siltumapmaiņa telpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pārslodze tiešām liek lasīt “palodzes” vietā pārslodze..

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+