Mobilā versija
Brīdinājums -6.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
24. augusts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 25.08.2014.

pl25082014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Universāls instruments
Leņķa slīpmašīna jeb tā sauktais fleksis ir brīnišķīgs instruments, kas ļoti atvieglo dzīvi dažādos mājas darbos. Populārākā amatieru versija, lai grieztu un slīpētu visu, kas nāk pretim, ir ar 125 mm disku, aptuveni 700–800 W jaudu un 10–11 tūkstošiem apgriezienu minūtē tukšgaitā. Jaudīgākus instrumentus (līdz 2,5 kW) ar lielākiem diskiem (līdz 230 mm) var ievajadzēties vienreiz dzīvē, lai, piemēram, durvīm izgāztu jaunu caurumu mūra sienā. Protams, tie ir daudz smagāki un dārgāki, taču attiecīgi daudz ražīgāki. Kā par saprātīgu cenu atrast labu instrumentu?

Mediācijas likums
Mediācija ir brīvprātīgas sadarbības process, kurā konfliktējošās puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos ar trešās personas – mediatora – starpniecību. Mediācijas likums stājies spēkā 18. jūnijā un, izmantojot to, strīdus var atrisināt lētāk, ātrāk, konfidenciālāk. Kā notiek mediācijas process, kur meklēt mediatoru?

Zemenes no maija līdz septembrim
Par spīti lielajam ievesto zemeņu daudzumam, vietējie audzētāji ir apņēmības pilni konkurēt ar dienvidu zemēs audzēto ražu – apgūt dažādas tehnoloģiskās viltības, lai paildzinātu ražas laiku. Visskaistākās ogas iespējams izaudzēt segtajās platībās ar saldētiem stādiem. Kad pienāk īstais laiks, tos stāda zemē, nodrošinot tirgu ar svaigām ogām pat piecus mēnešus gadā – no maija līdz septembrim.

Pašam sava tabaciņa
Ko darīt, ja dārzā izaudzēta tabaka, pīpēt gribas, bet nav ideju, kā žāvēt lapas, lai tās būtu izmantojamas smēķa uztīšanai? Jāmeklē padoms pie amatieriem, kuri to audzē pašpatēriņam. Smārdeniece Inese Kalniņa stāsta, kā audzēt ekoloģiski tīru tabaku, kas esot gana aromātiska un stipra, gan arī ekonomiska.

Burbuļprieki kā triku meistariem
Burbuļus pūšot, vienmēr ir jautrība, smiekli un kārtīga izskriešanās, tos ķerot. Bērnu ballītei tā ir lieliska atrakcija! Veikalos ir daudz burbuļu šķidrumu un pūšamo ierīču – mazas un lielas, apaļas un saplacinātas, spirāles un sirsniņas. Šoreiz eksperimentējam, ar ko izdosies viskrāšņākie burbuļi. Vēl var uzzināt, kā pašiem pagatavot burbuļpūšamo šķidrumu.

Glābiņš cietušai kājai
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas un medicīnas sabiedrības “ARS” traumatologs Mārcis Jēgers skaidro, kā jārīkojas, ja gadījusies kājas trauma. Kurš gan nav paslīdējis uz grīdas vai slapjā zālē! Reizēm šķiet – nav ko nieku dēļ traucēt ārstu, taču pēc pāris dienām tomēr nākas meklēt mediķa palīdzību, jo kāja piepampst kā bluķis. Potīšu sastiepums, pirkstu sasitumi vai lūzumi, kā arī pēdas traumas, uzmetot basai kājai dažādus priekšmetus, – tie visi ir vasarai raksturīgi negadījumi. Sāpes, audu tūska un asinsizplūdums jeb, kā saka tautā, zilums! Tas veidojas, asinīm no bojātajiem asinsvadiem nokļūstot zemādas audos. Ja ir novājināta imunitāte, sasituma vietā rodas lieliska barotne mikrobiem un apstākļi strutaina iekaisuma attīstībai, jo īpaši siltā laikā. Kā rīkoties, lai neiedzīvotos šādās un līdzīgās ķibelēs?

No kārklu klūgām
Galdnieks un pinējs Juris Milčs zina teikt, ka arvien pieaugot pieprasījums pēc zedeņu žogiem. Ar šo pinuma veidu var norobežot īpašumu, nodalīt dažādas dārza zonas, veidot terases un nostiprināt augsni dārzos, kur ir neviendabīgs reljefs. Soli pa solim meistars rāda, kā sagatavot materiālu un uzpīt zedeņu žogu.

Liekam ražu burkās!
Dārzeņu raža Latvijā šogad padevusies itin bagāta, tāpēc ir ko ēst svaigā veidā, saldēt, konservēt un skābēt. Viļķeniete Antra Sirmā piedāvā 5 lieliskas receptes, kā ziemas krājumiem pagatvot tomātu mērci pēc Mārtiņa Sirmā receptes, sviesta pupiņas tomātu mērcē, gurķu salātus ar ķiplokiem, kabaču salātus, aukstās zupas sagatavi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+