×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas centrā notika “Šerloku Holmsu” gājiens

LETALETA

Lai piedalītos Šerloka Holmsa 158.dzimšanas dienas atklāšanas pasākumā, sestdien, 28.janvārī, Rīgā pie Latvijas Mākslas akadēmijas pulcējās apmēram 150 interesentu, no kuriem daļa bija tērpusies Šerloka Holmsa un viņa laika biedru kostīmos.

“Šerloku Holmsu” gājiens bija paredzēts pa maršrutu: Esplanāde – Brīvības iela – Brīvības piemineklis – Līvu laukums – Doma laukums – Jauniela.

Pirms došanās gājienā uz Jaunielu jeb “Beikerstrītu” iedzīvotāji izmantoja iespēju fotografēties ar vairākiem Šerloka Holmsa kostīmos tērptiem vīriešiem un zēniem, kurus rotāja viens vai vairāki slavenā literārā tēla elementi – cepure, vecmodīgas bikses, apmetnis vai mētelis un pīpe. Skatītājus priecēja arī Skotlenjarda inspektors Lesters, kā arī tā laikmeta Lielbritānijas policisti, kuri bija ģērbti melnā – ierastajā kostīmā ar ķiverēm, stekiem un stilizētiem roku dzelžiem.

Uz Mākslas akadēmijas kāpnēm klātesošajiem un mediju pārstāvjiem pozēja arī vairākas sievietes, kuras bija tērpušās rakstnieka Artura Konana Doila romāna laikam atbilstošās kleitās un cepurēs. Cepures rotāja putnu spalvas un puķu ziedu butaforijas. Klausītājiem bija iespēja ik pa laikam ieklausīties Šerloka Holmsa veco filmu mūzikas “jautrākā apdarē”, ko ar akordeonu izpildīja mūziķis Iļja Šneivejs.

Gājiena laikā uz Jaunielu stilizētie Lielbritānijas policisti ar steku vicināšanas palīdzību uz pusminūti apturēja satiksmi, ļaujot gājiena dalībniekiem kādu laiku pie sarkanās gaismas šķērsot Brīvības ielu krustojumā ar Oskara Kalpaka bulvāri.

Ar Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinībām paredzēts panākt, ka uz Rīgu brauks vairāk tādu tūristu, kurus interesē un kuri ciena kultūru, iepriekš sacīja viena no projekta autorēm un organizētājām aģentūras “PR Līnija” direktore Vladislava Galkina. Akcijas rīkotāji cer, ka šīs svinības kļūs par ikgadēju pasākumu, kas jau šogad pilsētas iedzīvotājiem un viesiem atklāja to, cik Rīga ir inovatīva.

Interesentiem svinību laikā Rīgas centrā bija iespējams piedalīties izmeklēšanas spēlē, vērot suņu gājienu Doma laukumā un vairākās vietās baudīt Šerloka Holmsa dzimšanas dienai par godu izveidotās ēdienkartes piedāvājumu.

Šerloks Holmss ir britu rakstnieka Doila radīta romāna tēls, kurš strādā kā privātdetektīvs Londonā 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā. Specifiskais Šerloka Holmsa tēlam ir viņa darba metode, kas ir balstīta uz detaļu ievērošanu un loģisku secinājumu izdarīšanu, tā saucamo dedukcijas metodi. Šerloks Holmss līdz mūsdienām ir saglabājies kā simbols analītiski racionālai domāšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+