Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
13. augusts, 2014
Drukāt

Rīgas svētku laikā – arī “Kapusvētku lasījumi”

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Rīgas pilsētas svētku laikā 16. augustā plkst. 18 Vērmanes dārzā, Grāmatu ielas pasākumu teltī norisināsies “Kapusvētku lasījumi”, pavēstīja apgāda “Mansards” pārstāvji.

Īpaši izveidotā pasākumu teltī būs dzirdami priekšlasījumi no Vitas Zelčes un Lauras Uzulas monogrāfijas “Latviešu kapusvētki: Identitātes rituāls” abu autoru, kā arī aktiera Andra Morkāna izpildījumā. Autores gatavas atbildēt uz pasākuma apmeklētāju interesējošajiem jautājumiem un dalīsies savā pētnieciskajā pieredzē.

Monogrāfijas atvēršanas svētki gaidāmi 19. augustā plkst. 18 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards”. Tajā būs iespējams dzirdēt kapusvētku dalībnieku, pētījuma autoru un atbalstītāju pieredzes/novērojumu stāstus gan par pētījuma realizāciju, gan arī par kapusvētku norisi dažādās Latvijas kapsētās. Projekta atbalstītājiem tiks pasniegti monogrāfijas pateicības eksemplāri.
Pasākuma laikā interesenti varēs iepazīsties ne vien ar monogrāfijā redzamajām, bet arī ar nepublicētajām kapusvētku notikumu fiksējošajām fotogrāfijām dažādās Latvijas kapsētās, kuras pētniecēm uzticējuši daudzi atsaucīgi cilvēki no visas Latvijas.

Monogrāfija “Latviešu kapusvētki: Identitātes rituāls” nākusi klajā, noslēdzoties Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes profesores Vitas Zelčes un LU komunikācijas zinātnes doktorantes Lauras Uzules trīs gadu ilgumā (2011-2013) īstenotam pētījumam, kura mērķis bija izzināt latviešu kapusvētku pirmsākumus, to attīstību un pastāvēšanu dažādu vēsturisko notikumu griežos.

Grāmata sagatavota un izdota valsts pētījumu programmas “Nacionālā identitāte” projekta “Latvijas sociālā atmiņa un identitāte” ietvaros, tās izdošanu atbalstījis arī Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestībaSlavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+