×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Rīts pēc pirmizrādes. Saruna ar aktieri un režisoru Intaru Rešetinu (3)

Foto - Valts Kleins, Jānis Deinats ("Fotocentrs"), Kaspars Kviesis, Gunārs Janaitis, Matīss Markovskis un no Intara Rešetina albumaFoto - Valts Kleins, Jānis Deinats ("Fotocentrs"), Kaspars Kviesis, Gunārs Janaitis, Matīss Markovskis un no Intara Rešetina albuma
Intars Rešetins

Aktieris un režisors

Dzimis 1980. gada 1. maijā Valmierā.

Mācījies Rūjienas vidusskolā; 1998. gadā iestājies Dailes teātra 8. studijā, ko absolvējis 2002. gadā, vienlaikus iegūstot Latvijas Kultūras akadēmijas Humanitāro zinātņu bakalaura grādu mākslās; 2015. gadā ieguvis maģistra grādu režijā.

Dailes teātrī kopš 1999. gada. Viņa kontā ir vairāk nekā piecdesmit skatuves lomu un vairāk nekā desmit kino lomu; kā viesaktieris strādājis arī Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Rīgas Mihaila Čehova krievu teātrī un teātrī "Skatuve".

Režisors izrādēm "Nakts vēl nav galā" (2014) un "Ja tevis vairs nebūtu" (2015).

Saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvu nominācijās "Labākais jaunais skatuves mākslinieks" (2004) un "Gada debija" par izrādi "Nakts vēl nav galā" (2014); bijis nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai par Katrīnas lomu izrādē "Manu sievu sauc Moriss" (2008) un par kņaza Miškina lomu izrādē "Idiots" (2006).

Precējies, ģimenē aug divas meitas.

Reizēm mēs iemīlamies nevis cilvēkā, bet savās domās par viņu. Reizēm mēs gribam iepazīt otru, lai labāk izprastu sevi pašu. INTARA REŠETINA režijā tapusī izrāde “Ja tevis vairs nebūtu”, kam pamatā franču dramaturga Floriana Zellera luga, divas stundas notur skatītāju uz naža asmens. Reizēm ir tā, ka vari raudāt ar visu, tikai ne ar asarām. Vien brīdī, kad aizkars aizveras un zāle saplīst aplausos, acīs iekrīt nodevīgs sāļums.

Ar režisoru tiekamies nākamā rītā pulksten 8.30. Jo 10.30 viņam ir jābūt Dailē uz mēģinājumu, bet vakarā paredzēta viesizrāde Madonā. Dzīve turpinās.

Lieliskais Valts Kleins jau ir iemūžinājis Intara vaigu vākam un atvērumam. Mums ir viena stunda laika, Valta uzlieta tēja un prieks, ka tiekamies nevis pirms, bet pēc pirmizrādes.

– Kā pagāja nakts?

– Kaut kā atlaida. Režisoriem pēdējā nedēļa ir dīvaina… Man šī ir tikai otrā izrāde, bet citi režisori ir stāstījuši par līdzīgām sajūtām. Pēdējo nedēļu iemiedz ap pieciem un septiņos celies. Atbildības nasta, nervi uz robežas. Bet šonakt mājās biju jau pēc vieniem.

– Ja nebūtu jāceļas uz interviju, varētu pat izgulēties…

– Nē, nē! Mazā ceļas. Mums ar sievu tā sadalīts – viņa no rītiem ir ar lielo meitu, es – ar mazo.

– Pie meitenēm vēl atgriezīsimies, bet tagad vēl nedaudz par teātri. Jums…

– Tev…

– Piedod, tev ir vairāk nekā piecdesmit…

– … gadu…

– Vispār jau es gribēju runāt par lomām, bet varam arī par gadiem…

– Zini, kopš gadiem astoņpadsmit es jūtos vecāks par saviem vienaudžiem. Man patīk klasiskas lietas. Dziļas, nopietnas. Es no tā nebaidos. Jā, kāpēc es par to sāku runāt?

– Tev iepatikās skaitlis piecdesmit. Taču šoreiz ar to bija domāti nevis gadi, bet lomas. Vēl precīzāk – sajūtas. Tev ir bijis gana daudz pirmizrāžu. Kam tādā reizē vieglāk – aktierim vai režisoram?

– Arī aktierim nav viegli. Stress milzīgs. Bet aktierim ir tēls, viņš iemiesojas un dzīvo. Režisors mēģinājumu procesā ir ielicis sevi visu, atdevis savu sapratni par lugu, teātri, dzīvi. Un tad tu vairs neko nevari darīt. Tikai paļauties uz aktieriem. Un visu komandu. Vakar es vienā brīdī izgāju ārā no zāles. Sākumā sēdēju aizmugurē pie gaismoņiem, bet, kad sākās sestā aina, izgāju. Nespēju izturēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Izcili laba intervija! Paldies abiem!

  2. Par to visa ielikšanu – plāpā gan niekus. Laikam domā, ka pasaulē nav citi režisori un aktieŗi, kuŗi pazīst skatuves darba procesu. Domāt, gudrāk saplāpās, nopietnāk izklausīsies. Nujā, ar divām režijām jau jādod atlaides. Iesācējam. Bet kur visi tie maskaļu mākslinieki Rīģā rodas? Rešetins, Suhanovs. Pitranovs, Krupanovs un kas vēl nē. Dikti gudri, bet stulbi.

  3. Vai Latvijā vēl ir kāds režisors, kurš prastu iestudēt ko latvisku,
    teiksim, no starpkaru perioda ???
    Vieni pasaules lāpītāji …

Draugiem Facebook Twitter Google+