×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. augusts, 2015
Drukāt

Kā rīkoties, ja gadījies samērcēt ūdenī telefonu?
 (4)

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida
SVARĪGI

Lai pasargātu telefonu no mitruma pārgājienu laikā, laivojot pa upi, makšķerējot vai atpūšoties pie dabas, ieteicams iegādāties speciālu mitrumizturīgu maciņu. Tas veidots tā, lai, neizņemot telefonu, varētu brīvi lietot ierīci, veikt zvanus un rakstīt īsziņas. Tas netraucē pat sērfot internetā! Ja telefons tomēr iekrīt ūdenī, maciņš nenogrimst.

“Kā rīkoties, ja gadījies samērcēt ūdenī telefonu? Žāvēju ar fēnu, tomēr tas nelīdzēja, telefons neieslēdzas,” jautāja
 Vanda K. Rīgā.

Tehnika un ūdens ir nesavienojamas lietas, pat runāt ar telefonu lietus laikā nav ieteicams, kur nu vēl uzliet tam kafiju, nejauši iemest peļķē vai vēl trakāk – iemest tualetes podā, kas, pēc telefonu remontmeistaru vārdiem, nemaz nav tik reta parādība.

Ja mobilajā telefonā iekļuvis ūdens, to nedrīkst žāvēt ar matu fēnu, elektriskajiem sildītājiem vai citām ierīcēm, kas izdala lielu siltumu. To nedrīkst likt arī uz radiatoriem vai tiešos saules staros. Ja mitrumam jaudīgi pievada siltumu, veidojas nevēlams kondensāts. Tā ir tipiskākā kļūda, kāpēc telefons pēc tam nav atdzīvināms.

Samērcējot telefonu, rīkojas šādi: telefonam noņem vāciņu (ja tāds ir), izņem akumulatoru, SIM karti, atmiņas karti, cik iespējams, bez lielas iejaukšanās, nosusina mitrumu un noliek, lai tas lēnām istabas temperatūrā izžūst. Nav ieteicams to kratīt, mēģinot izdabūt ārā mitrumu, – tādā veidā ūdens var iekļūt vēl dziļāk. Pats galvenais – nemēģināt ieslēgt telefonu, vajadzētu nogaidīt vismaz dažas diennaktis, pirms to dara. Ja telefons pabijis dīķī vai peļķē ilgāku laiku vai izmazgāts veļasmašīnā, var mēģināt mitrumu izsūkt ar jaudīgu putekļsūcēju. Laba metode, kas paātrinās žūšanas procesu: telefonu ielikt burkā ar rīsu graudiem – tie labi uzsūc mitrumu. Rīsiem jābūt daudz – tā, lai labi nosedz telefonu no visām pusēm. Šajā gadījumā burku noslēdz, lai rīsi neuzņem mitrumu no apkārtējās telpas. Telefonu tur burkā vismaz diennakti, vēlams – divas. Sliktā ziņa – ja telefons iekritis sāļā jūras ūdenī, tas, visticamāk, būs jānes uz remontdarbnīcu, jo sāls veido nosēdumus uz kontaktiem un mikroshēmām.

Ja visi ieteiktie padomi nelīdz, jādodas uz remontdarbnīcu, kur meistars telefonam iztīrīs kontaktus, un, visticamāk, tas atkal strādās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es telefonu sodien nejausi ieliku soma bet taja bija mangalu pudel protams vala bija korkis,samsung galaksi a3 taga to kalteju pie krasnis,nezinu kads rit tas bus!!

  2. Ko darīt ja tu netīšām mazgāji planšetdatoru un tagad vairs neslēdzas iekšā????

  3. ka var restartet ja espiezas uz ekrana

  4. Daudziem tak ir smalkas elektriskās cepeškrāsnis. Pats žāvēju jau 2 elektroniskas ierīces AEG cepeškrāsnī, ļoti sekmīgi. Uzliek temperatūru 50…55 grādi, ieliek ierīci ar noņemtiem vāciņiem turp un atstāj uz nakti. Vēl var ieslēgt gaisa cirkulāciju krāsnī. 50 grādi nevar kaitēt nekādai elektronikai.

Draugiem Facebook Twitter Google+