×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Stikla pudeles – pārstrādei, nevis atkritumos (1)

Foto-Vivanta VolkovaFoto-Vivanta Volkova

Latvijā gada laikā viens iedzīvotājs vidēji izmet 25 kilogramus stikla pudeļu un burku, ko visracionālāk nodot pārstrādei, domājot arī par vides nepiesārņošanu.

Kopš vasaras sākuma līdz 24. augustam Mār­upes novadā norisinās uzņēmumu SIA “Eco Baltia Vide” un AS “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Mārupes novada domi organizēta stikla šķirošanas akcija “Stikla raķete”. Kopš akcijas sākuma pusotra mēneša laikā Mārupes novada iedzīvotāji sašķirojuši jau 8,64 tonnas stikla, kas nenonāks atkritumu poligonos, bet tiks nodotas otrreizējai pārstrādei. Jaunmārupē un Skultē izvietotie stikla konteineri akcijas laikā ir marķēti ar zilu stikla raķeti, bet Mār­upē un Tīrainē izvietotie konteineri ar sarkanu stikla raķeti.

“Viena pārstrādāta stikla pudele ietaupa enerģiju, kas ļauj 100 vatu lampiņai degt četras stundas. Attiecīgi Mārupes novadnieki pusotra mēneša laikā, sašķirojot vismaz 28 800 pudeļu, ir ietaupījuši tik daudz enerģijas, lai viena 100 vatu lampiņa varētu degt 115 200 stundas jeb 13 gadus. Stiklu var pārstrādāt neierobežotu reižu skaitu, ietaupot dabas resursus un samazinot atkritumu daudzumu, kas nonāk poligonos. Turklāt, šķirojot atkritumus, iedzīvotāji var samazināt arī maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, jo šķiroto atkritumu konteineri tiek iztukšoti bez maksas. Tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus būt aktīviem šķirotājiem gan līdz 24. augustam, gan arī pēc tam, lai Mārupe un visa Latvija būtu sakopta un tīra,” saka SIA “Eco Baltia Vide” valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte. Komanda, kura akcijas “Stikla raķete” laikā būs savākusi un stikla konteineros nodevusi otrreizējai pārstrādei visvairāk stikla pudeļu, saņems Mārupes novada videi draudzīgāko ciemu godu, kā arī akcijas noslēgumā abos uzvarētājciemos tiks izvietoti tenisa galdi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tad nu gan brīnums, krievu laikos par stikla izstrādājumu pārstrādi zināja katrs skolnieks.

Draugiem Facebook Twitter Google+