×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Prokuratūra iesniedz kasāciju “salauztā slotaskāta krimināllietā” (25)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kaut gan jau divas tiesu instances attaisnoja par Krievijas karoga sabojāšanu 2014. gadā Rīgā rīkotajā Latvijas Krievu savienības piketā “Krimas atbalstam” apsūdzēto Daini Rūtenbergu, tomēr prokurore Līga Īzaka iesniegusi kasācijas sūdzību Augstākās tiesas Krimināllietu palātā.

Rūtenbergs tika apsūdzēts par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, un pēc šī krimināllikuma panta persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina norāda, ka “iepazīstoties ar pilna sprieduma motivāciju, Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore konstatējusi, ka minētais spriedums nav atzīstams par tiesisku un pamatotu, līdz ar to ir izmantojusi Kriminālprocesa likumā noteiktās tiesības iesniegt kasācijas protestu”.

Atgādināšu, ka Rūtenbergs, 2014. gada 10. martā ejot garām Eiropas mājai Aspazijas bulvārī, ieraudzīja Latvijas Krievu savienības organizēto piketu “Krimas atbalstam”. Dzirdot piketētājus kliedzam “Rossija, Rossija!”, viņš izrāva Krievijas karogu no Krievijas pilsoņa Staņislava Razumovska rokām un salieca karoga kātu, kas, ražots no neizturīga materiāla, pārlūza. Tiesa atstāja bez izskatīšanas Razumovska pieteikto materiālo kompensāciju 75 eiro apmērā, bet lietiskos pierādījumus – karoga kāta divus posmus un karoga auduma daļu, kas pievienoti krimināllietas materiāliem, – atdos cietušajam.

Advokāti Mārtiņš Kvēps un Aldis Alliks brīvprātīgi iesaistījās Daiņa Rūtenberga aizstāvībā, turklāt neprasot par šo juridisko pakalpojumu atlīdzību. Gan advokāti, gan apsūdzētais bija gandarīti, ka process beidzies ar attaisnojošu spriedumu. Tomēr prokuratūra ir pārliecināta, ja tiek uzturēta apsūdzība, tad apsūdzētajam ir jāsaņem notiesājošs spriedums.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. kas tur par kaunpilnumu?..
  Kātu salauza? Salauza? Ko salauza? Citas valsts karogu. Tas ir normāli? Tagad katrs kretīns varēs iet uz darīt, ko grib?? Man nepatiks, ka pasažierim vilcienā ausīs zaļas austiņas, un es varēšu droši iet tās viņam izraut no ausīm un saplēst? Nē? Tas būs huligānisms un svešas mantas bojāšana? ok, nelielos apmēros, BET!!!!! Fakts paliek fakts.
  Ok, man jāiet… cerams, ceļā negadīsies man kāds maita ār zilu somu – ciest nevaru zilas somas – es to noteikti izraušu viņam no rokām un pārraušu lenci – nav ko staigāt ar tādām stulbas krāsas somām, jo man tādas nepatīk!

 2. Vai ragana uz tā lauztā slotas kāta vēl nav aizlidojjusi? Tieśām smieklīgi ka pieauguśi, skoloti cilvēki lietu var novest tik tālu. Laiks, nauda zūd, tiešām labāk ir ņemt lāpstu un tīrīt ielas.

 3. Atmodas laikā prokurori, kuriem bija sirdsapziņa, sabiedrībā kaunējās stāstīt, ka viņi strādā ģenerālprokurora Dzenīša kantorī. Nu pēc 26 gadiem – Barikāžu laikā, prokuroriem atkal ir jākaunas, ka viņi strādā prokuratūrā.

 4. ja citas Valsts karogu var nosaukt par slotaskātu tad arī Latvijas karogs ir tāds pat slotas kāts

 5. Ģenerālprokurors pirms kāda laika apliecināja savu pretlatvisko nostāju, ka vainīgajam esot jāsaņem sods un tur nekādas tiesas nelīdzēs. Latvijas galvenais prokurors.!

  • Prokurors nevar aizrādīt tiesnešiem, kā tiem rīkoties. Atbildi viņam sagatavos. Saņems, gaidi! Jā nav ko darīt – aizei izklaidējies, bet nesienies cilvēkiem jo laiki mainās ātri.

 6. Uljanovam lai sagrābtu varu bija jāsagrābj pasts un telegrāfs. Mūsdienu komunistiem pietika pārkrāsoties un sagrābt tiesu varu . Padomju varas izaudzinātie tiesu varas pārstāvji tika iecelti uz mūžu. Nu viņi pēc sava ģīmja un līdzības ir izaudzinājuši jau nākamo paaudzi. Nu pasaule apbrīno Latvijas fenomenu – valsts nozagta bet neviens zaglis cietumā nesēž.

 7. Tas ir nonsens! Barikāžu 25. gadadienā!

 8. Kauns un negods!

 9. Tā zūd ticība šīs valsts varai! Vai tas radīts apzināti?Uz to būtu jāatbild ģenerālprokuroram.Turies,Daini,Tu esi kļuvis par latvisko frontes līniju cīņā pret krievisko valsts un tiesu sistēmu!To apstiprina arī Valtera komentārs.

 10. Šī faktiski ir komēdija, kas neizraisa smaidu, bet nopūtas. Nopūtas par to, ka tik ilgi pēc juridiskās neatkarības atgūšanas, Latvijā vēl nav notikusi DEOKUPĀCIJA !
  Jau represēto salidojumā Ikšķilē runā pieminēju Rūtenberga lietu, ka tā atgādina mūsu lietas OKUPĀCIJASlaikā, bet šoreiz tiesneši bija godīgi. “Prezidenta k-gs, nepieļaujiet GULAGU pret latviešiem arī Latvijā, parādiet okupācijas laikā nelikumīgi Latvijā iebraukušajiem Rosija,R..bļāvējiem un Krievijas karogu vicinātājiem ceļu uz mājām – viņu sapņu zemi.”
  Šāda pat satura vēstuli (kopiju nosūtīju ari LA ) iedevu arī Vējoņa k- gam rokās, bet atbildi neesmu saņēmis pat šodien. No varnešiem, cik man zināms, vienīgi Straujumas k-dze oficiāli pieminēja, ka 09.05. mums ir OKUPĀCIJAS sākums, bet Krievijai svētki, kas laikam arī bija iemesls “V”viņu nogāzt.

  • Cien. Valtera kungs! Man ir ļoti žēl Jūs, Daini Rūtentālu, mūs visus, kas vēl patriotiski jūt Latvijā, savā zemē – pazemoti, beztiesīgi, nabagi, visnekaunīgākā veidā apzagti. Pēdējais, ko cilvēkam vēl var atņemt ir viņa gods un piederības apziņa savai tautai un Līga Ījaba & co ir gatava to nodarīt savam tautietim! Zemāk vairs nav kur krist… vai tomēr!? Es novēlu viņai un viņai līdzīgiem šo likteni!!

 11. Ja padomju vara sēž prokuratūrā, kādēļ gan lai tā par nodokļu maksātāju naudu nevajātu latviešu patriotus? Šis jau nav ne pirmais, ne pēdējais gadījums. Tāpat prokuratūra ir vērsusies pret Aivaru Gardu, avīzi “DDD”, Leonardu Inkinu u.c.

  • Ne jau katrs kas uzvelk Atbildēt

   To “patriotisma” ancuku ir patriots. Ienaidnieks tēlo nevainīgo jēru lai pārejos jērus nodotu vilku nagos. Kurā pusē mūsu prokuratūra?

 12. vai Temīda ir saķērusi vēdergripu? Atbildēt

  LA varētu noskaidrot, cik mums – nodokļu maksātājiem – izmaksās šie kumēdiņi?

 13. Tā, protams, ir apzināti veidota politika – vilkt šo “lietu” pa instancēm cik tik ilgi iespējams, lai turpmāk cilvēki baidītos jel ko pasākt pret agresīviem okupantu pēctečiem.
  Situācija labi parāda esošās tieslietu sistēmas vājumu, jo to ir ļoti viegli izmantot ļaunprātīgi. Redzam, ka ar to Rietumos tagad nākas saskarties arvien biežāk – piemēram irākiešiem iesūdzot tiesā Lietuvas valsti.
  Sistēma jāmaina, atsakoties no pārspīlētās demokrātijas un vēl vairāk pārspīlētajām cilvēktiesībām, vai ne, Rasnača kungs?

 14. Cik maksa slotaskāts?Problēma slēpjas nevis slotaskātā,bet padomju patriotu paliekās.

 15. vai Valsts līdzekļu šķērdēšana nav pamats lustrācijai? Varbūt tur ir angažētības pazīmes ar nekustamo īpašumu siltā vietā vai akcijām cukura industrijā? 😀

  • Par kādu lustrāciju var runāt, ja pirms pāris dienām paziņots tika, ka čekas maisu informacija ar katru dienu pazūd no arhīviem. Kam ir pieeja?
   Ar prokuroru un tiesnešu atbalstu Latvijai drīz ven pienāks beigu gals un atkal oficiāli plīvos sarkanie karogi ar visu sirpi, āmuru un izkapti virs mūsu galvām.

 16. Lielprokurors ir saslimis? Tad vajag pie daktera…Ja ar acu kaiti – pie acu , ja ar ausu, pie ausu, ja ar prāta – nu nezinu?

 17. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Esmu dzirdējis, ka Rīga netiek galā ar sniega kupenām. Vai nebūtu lietderīgāk visai multikulturālajai galvaspilsētas sabiedrībai, ja Līgai izsniegtu kārtīgu sniegalāpstu? Jā amatpersona ar tik latvisku vārdu nespēj būt savas tautas pusē, tad, lai vismaz dara sabiedrībai vajadzīgu darbu, un līdz pirmajām vizbulītēm. Darbs ārstē!

 18. Jā tas slotas kāts ir bijis sveša manta, tad tai būtu jāatrodās īpašniekam kādā pieliekamā, bet ja uz tā karājās valsts karogs naidīgas demonstrācijas laikā – definēt to kātu ka kāda mantu ir jocīgi. Drīzāk tas ir bijis, lietots ne pēc savas nozīmes, līdzeklis agresijas izpausmei.

 19. cionistenes “buldoga tvēriens” ??

Draugiem Facebook Twitter Google+