×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Vecmāmiņas lāde – skaista un noderīga arī mūsdienu interjerā

lade_Janne_Ruotsalainen_13

Agrāk lādes galvenā funkcija bija lietu glabāšana, bet tās vērtība – izturība un ietilpība, jo tajā glabājās pats dārgākais, sākot ar līgavas pūru un beidzot ar ģimenes relikvijām. Tagad lāde piedzīvo mūsdienīgu atdzimšanu.

Mūsdienu dizaineri atkal sākuši pazīstamo lādi izmantot dzīvojamo telpu interjerā. No vecmāmiņas laiku varianta tai palikusi vien forma un slēdzene, kas visbiežāk kalpo tikai par dekorāciju. Tagad svarīgāks par ierasto glabāšanas funkciju ir lādes izskats un piešķirtā dekoratīvā loma. Vecmāmiņas lāde var kļūt ne tikai par interjera aksesuāru, bet arī par centrālo dekoratīvo elementu, kas interjeram piešķir īpašu noskaņu. Izmantojot fantāziju, lādi iespējams pārvērst gan par galdu un krēslu, gan par solu, zvilni un pat par guļvietu.

“Lādes ir sevišķi izdevīgas glabātavas plakaniem priekšmetiem – grāmatām, žurnāliem, tekstilam un mantām, ko var glabāt, vienkārši saberot vienu uz otras, piemēram, bērnu rotaļlietām. Šādu glabātavu vienlaikus var izmantot arī par nelielu kafijas galdiņu vai naktsgaldiņu,” iesaka dizainers Terenss Konrans.

Dārgākas lādes vēl aizvien izgatavo no koka, bet ekonomiskos sadzīves priekšmetus – no plastmasas. Pēdējos gados populāras kļuvušas pītas lādes no klūgām un rotanga, ko iespējams izmantot ne tikai iekštelpu interjerā, bet arī ārtelpās – uz terasēm, lapenēs utt. Pieejami arī ekstravagantāki izstrādājumi ar metāla un ādas apdari, kā arī vintage stilā veidotas lādes ar dažādām aplikācijām un zīmējumiem. Lai kāda būtu apdare, lāde joprojām piešķir mājoklim omulību un pamatīgumu.

Novietojums

Guļamistabā lāde vienlīdz labi var pildīt gan gultas veļas, gan tekstila glabātavas funkcijas, kā arī kalpot par solu gultas kājgalī. Garu un šauru lādi, pārklājot ar mīkstu segu vai pledu, var pārvērst ērtā zvilnī.

Virtuvē lādi var izmantot gan par papildu sēdvietu, gan par ietilpīgu virtuves piederumu novietni.

Priekšnamā lādei ir ļoti funkcionāla loma – apsēžoties uz tās, ērti pārvilkt apavus, bet pārējā laikā tā ir parocīga apavu, lietussargu vai somu glabātava.

Bērnistabā lāde būs ļoti laba iespēja, kā pieradināt bērnu savākt savas rotaļlietas vienuviet. Turklāt tā var kalpot arī par izlasīto pasaku tematisku priekšmetu.

Noformēšanas iespējas

Pirmkārt, lādi iespējams restaurēt tā, lai tā atgūtu sākotnējo izskatu. Tomēr tas izmaksās diezgan dārgi un prasīs ilgāku laiku, jo šo darbu labāk uzticēt profesionālim. Otrkārt, lādi var atjaunot, izmantojot mūsdienu dekorēšanas līdzekļus – sākot ar dekoratīvu krāsojumu, dekupāžas tehniku un beidzot ar lāzera printēšanas iespējām. Ja svarīgi, lai lādei būtu izturīga virsma, dizainers Terenss Konrans pinumus un ādas izstrādājumus iesaka aprīkot ar papildu dekoratīvo virsmu (piemēram, no akrila), kas ir izturīga pret karstumu un slodzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+