Latvijā
Sabiedrība

13. maiju plāno noteikt par Valsts valodas dienu0

Otrdien, 5. martā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas rosinājumu 13. maijā atzīmēt Valsts valodas dienu, kā arī turpmāk deleģēt Ministru kabinetu noteikt profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas.

Ar grozījumiem likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” paredzēts papildināt likumu ar jaunu atzīmējamo dienu 13. maijā – Valsts valodas dienu, kas veltīta latviešu valodas bagātības un attīstības godināšanai, vienlaikus atspoguļojot arī latviešu valodas statusa nozīmīgumu Latvijā.

Ideja par Valsts valodas dienas atzīmēšanu 13. maijā pieder Rakstniecības un mūzikas muzejam, saistot šī datuma izvēli ar latviešu valodas pamatlicēja Jura Alunāna dzimšanas dienu.

Vienlaikus ar grozījumiem likumā tiek paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks profesiju un profesionālo nozaru atzīmējamās dienas un kārtību, kādā šīs dienas ir nosakāmas Ministru kabineta noteikumos (piemēram, sociālo darbinieku diena, medicīnas darbinieku diena, policijas darbinieku diena utt.).

Minētie grozījumi tiek veikti, lai atvieglotu Saeimā skatāmos grozījumus likumā attiecībā uz profesijas un profesionālo nozaru atzīmējamām dienām un, lai izvairītos no situācijām, ka likums “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” tiek nepārtraukti grozīts.

Plānots, ka Saeima turpmāk lems tikai par atceres un atzīmējamām dienām, kas saistītas ar vispārējiem valstiskiem un sabiedriski svarīgiem faktiem un notikumiem.

Likumprojekts papildus paredz, ka profesiju dienas, kas jau ir noteiktas likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, tiek pārceltas uz jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem.

Likumprojekts vēl tiks skatīts Saeimā, taču plānots, ka tas stāsies spēkā 2019. gada 1. jūlijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Atceļ lēmumu par atbalstu dabasgāzes termināļa būvniecībai Skultes ostā 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzei mazinoties, ar robežu atvēršanu Latvijai steigties nevajadzētu 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs pārsūdzēs tiesas spriedumu
4 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Lieldienu laikā ciemošanās ir aizliegta 2
2 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Parādījušās šaubas, vai Rīgas domes vēlēšanas vispār varētu notikt arī rudenī
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Konkursu par finansējumu Covid-19 skarto mediju atbalstam varētu izsludināt jau rīt 1
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī vislielākais Covid-19 inficēto skaita pieaugums Rīgā 2
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
No liela ieguvuma reģionam līdz lielai bēdai saulkrastiešiem. Kā vērtēt atcelto atbalstu “Skulte LNG terminal” projektam?
23 minūtes