1582. gada 12. martā 0

Pievieno LA.LV

Pirms 430 gadiem, 1582. gada 12. martā, Rīga svinīgi sagaidīja jauno pilsētas saimnieku Polijas karali Stefanu Batoriju. Nakti monarhs pavadīja Dolē, bet no rīta karalim pretim pie vārtiem izjāja 160 rāts­kungu un ievērojamāko pilsoņu.

Veselam
Vairogdziedzera problēmas vispirms parādās sejā: neignorējiet šos simptomus 1
Lietas, ko nekādā gadījumā nevajag ņemt līdzi uz kapiem – raugies, lai to nav arī somiņā vai makā!
“Putins Madonā?” Cilvēki nespēj noticēt savām acīm, ieraugot ko ļoti mulsinošu pirms Līgo svētkiem
Lasīt citas ziņas

Uz pilsētas mūriem un Daugavas ledus bija nostādīta karavīru godasardze, salutēja lielgabali, taču karalis pajāja vārtiem garām un uzreiz devās uz Rīgas pilī iekārtotajiem apartamentiem. Cauri pilsētai Stefans Batorijs izjāja tikai nākamajā dienā. Procesijas laikā rīdzinieki centās valdniekam iesniegt dažādus lūgumrakstus, ko Stefans Batorijs sākumā bāzis zem cepures, līdz pietrūcis vietas, un tad raksti bāzti azotē.

 

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.