1642. gada 4. janvāris 0

Pirms 370 gadiem Anglijas karalis Čārlzs I, saniknots par parlamenta uzdrīkstēšanos likumdošanas ceļā ierobežot viņa varu un norādīt uz pārkāpumiem, nosūtīja 400 karavīrus arestēt dumpīgākos deputātus.

Reklāma
Reklāma

 

Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Kļūmīgais monarha solis kļuva par Anglijas revolūcijas un pilsoņu kara detonatoru un septiņus gadus vēlāk maksāja Čārlzam I dzīvību. Lai sagūstītu valsts nodevībā apsūdzētos, karalis ieradās pārstāvju palātā pats, taču sastapās ar deputātu izaicinājumu. Apsēdies parlamenta priekšsēdētāja krēslā, pārlaidis acis deputātu rindām un konstatējis, ka meklēto tajās nav, Čārlzs I izmeta slaveno frāzi: ”Es redzu, ka putniņi ir aizlidojuši.” Tad viņš pievērsās parlamenta priekšsēdētājam Viljamam Lentelam, jautājot, kur pieci dumpinieki meklējami. Lentels, ceļos nometies, atbildēja: ”Ar jūsu atļauju, Jūsu Majestāte, bet manas acis neredz un mēle nerunā, kā to likusi palāta, kuras kalps es šeit esmu.” Tādējādi Lentels diplomātiski paziņoja, ka pakļaujas parlamentam, nevis karalim. Dažas dienas vēlāk saniknotais Čārlzs I pameta Londonu, bet rudenī Anglijā sākās pilsoņu karš starp parlamenta un karaļa piekritējiem.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.