Foto: Unsplash

20 brīnišķīgas idejas, kā īpaši noformēt galdu Baltā galdauta svētkos 24

Šodien, 4.maijā jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā svin Baltā galdauta svētkus, godinot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas Republika ieguva neatkarības atjaunošanu.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Šie svētki simboliski aicina svinēt cilvēku un valsts vērtības – godināt brīvību, pacelt valsts karogu, pulcēties kā radiem, tā draugiem un kaimiņiem pie skaisti klātiem galdiem.

Piedāvājam 20 burvīgas idejas, kā skaisti un oriģināli saklāt galdu valsts svētkos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziedi kā oriģināls un pavasarīgs galda noformējums

Foto: @Pinterest.com; kolāža: kokteilis.lv

Ir pavasaris! Dārzos plaukst ķirši, Ievu koki un dažādi dekoratīvi krūmi. Ziedošu zaru netrūkst – tie ir uz katra stūra. Ielieciet tos vāzēs, glāzēs, pudelēs. Radiet pavasara burvīgo noskaņu arī uz svinīgā galda!

Rotaļas ar gaismām

Foto: @Pinterest.com; kolāža: kokteilis.lv

Neatkarīgi no tā, vai galdu klāsiet laukā, uz terases vai telpās, viens no efektīvākajiem veidiem, kā padarīt galda noformējumu īpaši svinīgu un oriģinālu ir apgaismojums. Rotaļājieties ar svecēm, Ziemassvētku eglīšu rotājumiem, mākslīgo apgaismojumu, izmantojot vāzes, glāzes un citus stikla traukus. Atcerieties, ka īpaši svinīgi neliels, dekoratīvs apgaismojums izskatās jau krēslas stundās.

Galdauts kā dekoratīvs elements

Foto: @Pinterest.com; kolāža: kokteilis.lv

Tam, protams, nav jābūt noteikti baltam, tas var būt arī sarkani balts, bet arī jebkurā citā krāsā, galvenais nosacījums – svinīgi klāts galds. Izmantojiet galdautu kā atsevišķu dekoratīvu elementu. Ja jums mantojumā no vecmāmiņas saglabājies, kā jums agrāk šķita – nekam nederīgs tamborēts galdauts, šī būs īstā reize, kad pārliecināties par to, cik svinīgi un neatkārtojami tas izskatās uz oriģināli klāta svētku galda.

Ziedi uz šķīvjiem

Foto: @Pinterest.com; kolāža: kokteilis.lv

Kas var būt skaistāks kā ziedi uz katra ciemiņa šķīvja? Aizmirstiet par ierastajām salvetēm uz šķīvja – uzlieciet ziedus! Tas būs ne tikai neatkārtojam skaisti, bet arī ļoti pavasarīgi un oriģināli.

Novēlējums viesiem

Foto: @Pinterest.com; kolāža: kokteilis.lv

Uz katra ciemiņa šķīvja tāpat varat izmantot ne tikai adresātu kartiņas, bet arī īpašus novēlējumus valsts svētkos. Šīs kartiņas pildīs gan praktisku funkciju (ļaus ciemiņiem sasēsties tiem paredzētajās vietās), kā arī tām būs simboliska nozīme – īpašs apsveikums šajā tik īpašajā dienā no mājas saimniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.