Foto: Unsplash

20 iemesli, kāpēc vismaz divreiz jāpadomā, vai jūs patiešām vēlaties suni 0

Kucēni ir tik mīļi, “smaidīgi” un forši! Kurš gan mājās negribētu kucēnu? Tomēr atbildība, kas jāuzņemas par suni, ir neizmērojami nopietnāks iemesls apsvērt, vai jūs patiešām esat “gatavs” šim četrkājainajam ģimenes loceklim un kā tiksiet galā ar pienākumiem, kas nāks līdz ar šo lēmumu!

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir 27
Lasīt citas ziņas

Esam apkopojuši 20 ļoti nopietnus iemeslus no suņu saimniekiem, lai parādītu jums reālo ikdienas dzīvi ar suni. Esat gatavi?

1. Jums vairs nekad nebūs brīvdienu

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis cikls nekad nebeigsies. Jūs nekad nevarēsiet “atslābt”. No rīta un vakarā vismaz stunda būs “rezervēta” jūsu mīlulim. Ieskaitot 1.janvāra un 25.jūnija rītu. Kad jūs brauksiet komandējumā un atvaļinājumā, jums būs jādomā, kur suni atstāt.

2. Jūs kļūsiet par īstenu dabas apstākļu ekspertu

Jūs kļūsiet par īstu dabas vērotāju. National Geographic būs gatavi par lielu naudu nopirkt jūsu novērojumus par dabas cikliem. Jūs skatīsieties uz cilvēkiem, kas dodas “pārgājienos” un veselīgi iesmiesiet par viņu apģērba ekipējumu.

3. Pat pēc negulētas ballītes jūs dosieties pastaigā

Foto: Pixabay

Ballīte darbā? Draudzenes dzimšanas diena? Vienalga! No rīta jūsu četrkājainais mīlulis teiks, ka LAIKS DOTIES ĀRĀ! Un atceries, ka suņiem piedzērušies, paģiraini cilvēki nepatīk, kas nozīmē – ardievas uzdzīvei jūsu mājoklī.

4. Jauni nakts murgi

Ja agrāk jūs murgojāt par iztukšotu bankas karti vai darba sanāksmi, uz kuru neesat sagatavojies, tad jūsu murgu saturs var kļūt citāds: pēkšņi naktī uztrūksieties ar domu: vai nav beigusies suņa pārtika? Būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi: no rīta jūs dodaties to pārbaudīt un saprotat, ka nopirktā 5 kg paka pirms 3 dienām tomēr ir jau beigusies.

5. Kļūsiet par uztura speciālistu

Jūs iemācīsieties orientēties vitamīnos un uztura bagātinātājos, prognozēt, kādu pārtikas produktu sunim dot nevar, be no kura pārtikas produkta viņam “pūšas” vēders un nāk atraugas.

6. Darīsiet līdz tam neiedomājas lietas

Foto: Pixabay

Ja suns netīšām apēdis (kas gadās bieži) kādu neēdamu lietu, pētīsiet kaku saturu, meklējot, vai “tas” ir iznācis laukā vai tomēr vēl jāuztraucas. Slaucīsiet no tapetēm puņķus un regulāri valkāsiet drēbes, kas nošķiestas ne tikai ar puņķiem un netīrām ķepām, bet ir arī “apspalvotas”. Iemācīsieties griezt nagus, mazgāsiet savus apavus pēc pastaigas mežā, tīrīsiet sunim ausis un acis, pat zobus! Iemācīsieties kā cirkā lauvām atvērt muti un izvilkt jebkādas “neēdamas” lietas. “Slapja” suņa smaka jūsu drēbēs iesūksies uz ilgu laiku.

7. Izstādes?!

Visbiežāk jau cilvēki, kas iegādājas suni, par izstādēm nedomā. Un ja nu tomēr? Audzētājs, no kura iegādājāties kucēnu, saka, ka viņš ir “perspektīvs” (kas tas ir?) un jums uz tām ir jāiet. Kā godīgs cilvēks būdams, atbildat, ka iesiet. Reģistrācija, klases? Kādas klases? Pēc vecuma? Nauda, jāmaksā nauda! Jo tuvāk izstāde, jo “procenti” sāk griezties kā veiksmīgākajos uzņēmumos. Nepaiet ne gads, kā jūs esat iegādājušies: izstāžu pavadas (protams, vairākas), izstāžu krēslus (nu ne jau koka vai plastmasas), izstāžu būri, izstāžu segu, izstāžu roku krēmu, izstāžu spalvu rullīti, izstāžu somiņu, izstāžu kārumu kastīti, izstāžu apavus (sev, protams)… Vai kaut ko aizmirsām?

8. Pārstāsiet rēķināt izdevumus

Summa, kādu tērējat suņa uzturēšanai lai paliek noslēpums… Vai divu suņu… Tikai tāda nianse, ka pēc kāda laika jūsu domāšana pārslēdzas “citā režīmā” – jūs vairs neprātojat, par to, kā varējāt izdot tādu naudu par jaunu somu, jo to vienkārši vairs nepērkat, jo visa nauda, kas bija iepriekš tam paredzēta, tiek iztērēta sunim. Nav smieklīgi? Varbūt nevajag lūkoties kucēnu virzienā?

9. Jauna veida vainas apziņa

Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Ja jūs agrāk jutāties vainīgs kāda priekšā par nokavētu tikšanos vai solījuma neizpildīšanu, tagad vainas sajūtas apziņa ir citāda, turklāt simtreiz spēcīgāka. “Sunītis visu dienu mājās ir viens… Ar viņu neviens nerotaļājas un mēs tik reti dodamies pastaigās…” Un vakarā, kad gribas tikai apgulties pie TV, ar karstu tēju rokās, ziniet, ko jūs darāt? Velkat savus “suņu” zābakus un jaku, un dodaties pastaigā. Jā, jā, arī tumsā. Ko jūs par to saņemat? Milzu gandarījumu! Prieks, ko var redzēt suņa acīs, kas visu dienu to tikai gaidījis, kā paņemsiet savus “suņu” zābakus un jaku, un astes luncināšana, kas nelīdzinās nekam citam uz šīs zemes!

10. Iemācīsieties komunicēt ar svešiem ļaudīm

Divi varianti: vai nu visi gribēs paglaudīt jūsu sunīti (bet viņam tas ne vienmēr patīk!) vai arī ieraugot jūs, centīsies pāriet ielas pretējā pusē. Iemācīsieties skaidrot, kāds radījums ir jūsu mīlulis un kāpēc viņu var (vai vajag?) visiem glaudīt vai kāpēc tomēr labāk pāriet ielas otrajā pusē…

11. Sporta nodarbības

Agrāk trīs reizes nedēļā apmeklējāt sporta treniņus? Jā, tagad jūs arī uz tiem dosieties, bet tikai uz suņu treniņiem. Regulāri tajos sarksiet un bālēsiet, kāpēc jūsu suns ir tik “aprobežots” un vispār jau jūs arī. Pie tam, izdosiet par tiem milzu naudu. Bet, ja jums iepatiksies, tā pati bēda, kas 7.punktā – tikai paklausības sacensībās. Bet dažkārt treniņi strādā kā “uz citas planētas” – tiklīdz atnāksiet mājās, jūsu mīlulis aizmirsīs visu, ko tur mācēja un darīja. Iet blakus, nevilkt pavadu – kas tas tāds? Bet viens labums tomēr ir – kamēr citi trenažieru zālē cilās svarus, jums pietiks tikai iziet pastaigā ar suni: varam derēt, pēc gada jūsu rokas izskatīsies vairāk uztrenētas.

12. Attīstīsiet iztēli

Foto: Pixabay

Iemācīsieties “pareģot” situāciju: ar ko suns nodarbojas tumsā. Jo šajā brīdī viņš var: a) kaut ko grauzt; b) kakāt/ čurāt; c) pa logu izsekot vientuļus gājējus; d) jau sen devies “pats” pastaigāties; e) ieraudzījis citu suni un izdomājis, kā izkļūt ārpus sētas un, protams, neskaitāmi citi varianti.

13. Domāsiet par jaunu biznesa plānu – kā radīt dažādus putekļusūcējus

Jūsu māja ir pārvērtusies par tādu kā valstību, kurā varētu dzīvot dažāda veida putekļusūcēji. Putekļusūcējs biksēm, putekļusūdējs aizkariem, putekļusūcējs dīvāniem… Izvēlies, ko vēlies: garspalvains suns vai īsspalvains, viņi visi “met” apmatojumu! Labi, labi, izņēmumi ir dažām dekoratīvajām šķirnēm, toties tad jūs kļūsiet par frizieru kursu fanātu (ne jau cilvēku) vai arī regulāri dosieties pie friziera (ne jau cilvēku).

14. Pieradīsiet pie riešanas, smilkstēšanas un gaudošanas

Katrs “suņinieks” zina un labi pazīst šīs skaņas. Tās mainās, atkarībā no mīluļa prasībām un garastāvokļa. Retos gadījumos tā būs arī rūkšana – uz kādu citu suni vai pat ciemiņiem. Un, runājot par viesiem, viņi jūs pārstās apmeklēt, atšķirībā no kaimiņiem.

15. Iegūsiet traumas

Foto: Unsplash

Puiši no armijas – jūs varēsiet ar viņiem konkurēt. Zilumi? Ak, jā, tas bija lēciens pēc bumbiņas! Pārsista lūpa? Absolūta ikdiena. Izsisti zobi? Gadās (labi, ka ne bieži). “Apgrauzti” pirksti – kam gan negaršo kārumi?

16. Dažu draugu acīs kļūsiet par “dīvaini”

Nebūs ilgi jāgaida uz operāciju “dabiskā atlase”: drīz vien daudzu savu līdzšinējo draugu un paziņu acīs jūs kļūsiet par “dīvainu” suņu cilvēku, kuram “nav visi mājās”. Jūs arī paši pamanīsiet, ka ballītēs aktuālās tēmas jums bieži vien saistīsies tieši ar suņiem. Jūs pat absolūtā dzērumā pamanīsieties pastāstīt, ka jums ir suns… ļoti, ļoti glīts un mīļš suns!

17. Pārstāsiet atcerēties cilvēku vārdus

Nu, protams! Jūs šos cilvēkus atcerēsieties pēc izskata, bet tomēr jēdzienā “vārds” jums figurēs suņa vārds. Saimnieks ir tikai “pavadas otrs gals”.

18. Viņš jums sekos pilnīgi visur

Foto: Unsplash

Suns jums sekos absolūti visur, pat dušā un tualetē. Un uzliekot galvu jums uz ceļiem, skatīsies jums tieši acīs. Tas, protams, biežāk notiks, ja jūs mēģināsiet paēst vakariņas. Bet ne tikai… Nu labi, tās ir nianses.

19. Iemācīsieties izrunāt vārdus dažādās intonācijās

Jūs atklāsiet sevī jaunu talantu: kā atkārtot frāzes dažādās intonācijās, izdomāsiet aizvien dažādas intonācijas, kas, jūsuprāt, darbojas simtu pirmajā situācijā, nevis desmitajā. Pats no savas meistarības gūsiet prieku!

20. Nepaies ne gads  – gribēsiet otru suni

Foto; Pixabay

Pieķersiet sevi pie domas, ka varbūt jums tomēr vajadzētu vēl vienu suni!
Jūs domājat, “sabiedējām” jūs, rakstot tikai “sliktās” un briesmīgās lietas? Ja jūs uz šo visu esat gatavi, suns jums dāvās milzu laimi, prieku un pat veselību (ikdienā dodoties pastaigās un iemācoties biežāk smaidīt!).

Veiksmi pareizajai izvēlei!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kokteilis
FOTO. Viņš nejūtas drošībā! Princis Harijs tiesā apstrīd netaisnīgu attieksmi pret viņa drošību
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
Kokteilis
VIDEO. “Tu esi mana mīļākā vīra bijusī sieva!” Elīnu Maliginu un Džilindžera pašreizējo sievu saista kas īpašs
Kokteilis
VIDEO. “Krišjānis lido!” Satīriska dziesma par bijušā premjera lidojumiem guvusi plašu popularitāti
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Ne tu būsi tas, kurš pakļausies dabas likumiem! Horoskopi 7. decembrim
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Lasīt citas ziņas
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
Kokteilis
Kas noticis ar dziedātājas Bejonses ādas toni? Fani neizpratnē
Kokteilis
VIDEO. “Ja kāds man tuvojās, tad…” Ingus Ulmanis pēc vidusskolas muzicējis kādas īpašas dāmas klātbūtnē, kurai bijusi liela vara
Kristīne Brīniņa: “Man bija priekšrocība uzkāpt uz skatuves”
Ne tu būsi tas, kurš pakļausies dabas likumiem! Horoskopi 7. decembrim
Nikolajs, Niklāvs, Niks un Nikola – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Signāls Ukrainai. Kā pasaule aizmirsa par notiekošo karu Sīrijā, tā aizmirsīs..
Veselam
VIDEO. “Rēķini trešo valstu pilsoņiem var būt arī 8000 eiro…” Pacienti Latvijā ir parādā slimnīcām simtiem tūkstošus eiro
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Kokteilis
FOTO. Viņš nejūtas drošībā! Princis Harijs tiesā apstrīd netaisnīgu attieksmi pret viņa drošību
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
STOPkadri: Latvijas ierēdņiem un amatpersonām patīk “fāzēt” ne pa jokam!
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir mana atriebība valstij!” Tautā populārais aktieris Andris Bērziņš stāsta, kāpēc ir neērts šajai valstij
Šī diena ir piemērota atpūtai! Horoskopi 6. decembrim
Kokteilis
FOTO. “Ir svarīgi nebaidīties!” Viens no Dailes teātra simboliem Ģirts Ķesteris uzrakstījis atlūgumu
Kokteilis
FOTO. Krāšņi rotājumi un vēl neredzēti gaismas elementi! Ogres novadā baudāma Ziemassvētku gaisotne
Kokteilis
VIDEO. “Mēs esam skaisti, mēs esam – wow!” Duets “Bujāns” prezentējis savu jauno, bet ne mazāk “lipīgo” singlu
Kokteilis
FOTO. “Mans mīļākais radio ir…” Ar plašu vērienu un daudzu zvaigžņu piedalīšanos nosvinēta Radio SKONTO 30 gadu jubileja
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
Kokteilis
VIDEO. “Oi, mīkstas lūpiņas, garšīgas!” Šovu zvaigznei Magonei uzradusies jauna simpātija
Šodien saprāta balss apklusinās tavu sirdsbalsi! Horoskopi 5. decembrim
Enerģijas uzglabāšana un klimatneitralitāte Baltijas valstīs
06:40
Veselam
VIDEO. “Rēķini trešo valstu pilsoņiem var būt arī 8000 eiro…” Pacienti Latvijā ir parādā slimnīcām simtiem tūkstošus eiro
06:35
TV24
STOPkadri: Latvijas ierēdņiem un amatpersonām patīk “fāzēt” ne pa jokam!
06:30