Latvijā

Spāņu avīze attēlo, kādā veidā Narvā un Rīgā iesāksies militārs konflikts18

Foto – NBS

Spānijas kvalitatīvais laikraksts “El Pais” plašā “dokumentālā reportāžā”, kas bija ievietota svētdienas (4. jūnija) pielikumā, attēlo, kādā veidā 2020. gada pavasarī Narvā un Rīgā iesāksies militārs konflikts starp Austrumiem un Rietumiem. Raksta autors, angļu žurnālists Džons Kerlins (John Carlin) pirms dažām nedēļām viesojās Latvijā un Igaunijā un intervējis arī latviešu politiķus, ierēdņus un žurnālistus.

Raksta “Kara bungas Baltijā” izejas punkts ir šā brīža situācija, kad Baltijas iedzīvotāji “dibina pašaizsargāšanās vienības”, NATO ieved teritorijā savus spēkus, saspīlējums ir lielāks nekā jebkad pēc aukstā kara beigām, un Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcība modina bažas. Pretējā pusē ir nepieredzējušais un neaprēķināmais ASV prezidents Donalds Tramps, kuram nav ne “stingru nepiekāpīgu principu, ne stratēģisku vīziju”, un kura pirksts, tāpat kā Putina, atrodas uz kodolarsenāla pogas.

Autors iztēlojas: ir 2020. gada 9. maijs Igaunijas Narvā, krievu Uzvaras diena. Krievijas karogi plīvo, tiek noturētas runas, skan marši. Igaunijas policija un karavīri nervozi seko pasākuma gaitai.

Neilgi pirms tam virs Baltijas jūras pazudusi amerikāņu lidmašīna, un ASV brīdina par nopietnām sekām, ja izrādīsies, ka vainīgi krievi. Rietumi domā, ka Putins grib izraisīt starptautisku konfliktu, lai novērstu uzmanību no Krievijas problēmām.

Kara veterāns krievs Vladimirs Aleksejevs savā runā Narvā piemin “mūsu prezidentu Vladimiru Putinu”. Grand aplausi. Piepeši kāds met olu, kas trāpa Krievijas vēstniekam un nosmērē viņa uzvalku. (Vēlāk izrādās, ka metējs ir “VDK aģents”). Sākas kautiņš. Kāds sāk šaut, un drīz tiek nogalināti divi civiliedzīvotāji, daudzi ievainoti. Cilvēku masas ir satracinātas.

Nemieri izplatās uz Tallinu un Rīgu, kuras ielās sapulcējas vēl vairāk sadusmotu krievu. Niknumu uzkurina tas, ka pie Brīvības pieminekļa ir sadedzināts Krievijas karogs. Kāds uzraksta rupjību uz nama durvīm, kur dzīvo Vaira Vīķe-Freiberga. Krievijas premjerministrs paziņo Latvijai, ka viņa tautiešu drošība ir jāgarantē, citādi viņš nosūtīs karaspēku, kas viņus aizsargās. Latvija atbild, ka, pēc CIP ziņām, nekārtības izraisījuši krievu aģenti.

Narvā notiek apšaudes, igauņi ieslēdzas savās mājās drošībā. Mēru darba vietā piekauj. Igaunija lūdz palīdzību, un NATO bataljons, kura sastāvā ir angļi un franči, tuvojas pilsētai. Virs Narvas lido Krievijas kara lidmašīnas, un Narvas upes tilta otrā galā parādās krievu tanks. ASV vēstnieks Maskavā zvana Trampam un paziņo, ka Putins nupat teicis runu, kurā apsolījis, ka izglābs krievus no Rietumu uzbrukuma.

Pēc Kerlina domām, šāds scenārijs ir “izdomāts, bet ne neiespējams”. Viņš balstās uz Baltijā notikušajām intervijām, NATO ģenerāļu brīdinājumiem un izdotajām grāmatām par šo tēmu. Raksta autors dod mājienu, ka baltieši ir norūpējušies par Krimas likteni un Krievijas aktivizēto militāro darbību netālu no robežām, un – spriežot pēc visa – arī par ASV jaunā prezidenta ārpolitisko līniju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Zemgaliete Klāra Kalniņa – sociāldemokrāte ar dziļu dzimtenes mīlestību sirdī
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vakar reģistrēts šosezon lielākais kūlas ugunsgrēku skaits 3
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1990. gada 28. martā – Prāgas Ļeņina krišana
7 stundas

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
42 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
2 stundas