Foto: Inese Grizāne

33. festivāls “Bildes” sāksies ar “Stipro sievu” koncertu 0

Pievieno LA.LV

Svētdienā, 4. novembrī, plkst. 16, koncertzālē “Koka Rīga” notiks brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” 5 gadu jubilejas koncerts, atklājot jau 33. mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” koncertu programmu, informē festivāla rīkotāja Tija Auziņa.

Kokteilis
Tie uzsūc un glabā laimi: 7 priekšmeti, kam jābūt katra latvieša mājoklī
Kokteilis
10 pazīmes, kas atklāj sievietes vecumu – lai kā tu censtos to slēpt, pēc tām redzams, ka tev jau ir vairāk nekā 40 gadu
Kokteilis
Vai tavās dzīslās rit dižciltīgo asinis? 10 uzvārdi, kas par to var liecināt 62
Lasīt citas ziņas

“Stiprās sievas” sevi pirmoreiz pieteica mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” vasaras nometnē 2013. gada vasarā, kad vokālajā pedagoģe Igeta Gaiķe piedāvāja “Bilžu” māksliniecēm dziedāt nometnes noslēguma koncertā. Pamazām interese par kopā dziedāšanu pieņēmās spēkā, un kolektīvs izveidojies par stabilu muzikālu apvienību. “Stipro sievu” repertuārā ir tautas mūzika, spēka dziesmas un latviešu komponistu dziesmas. “Stiprajās sievās” dzied kultūras darbinieces, mākslinieces, valsts ierēdnes un vienkārši mūziku mīlošas personības.

“Mīlētas, lolotas un gaidītas – tā droši varu teikt “Stipro sievu” vārdā par sajūtām, kas rodas festivālā “Bildes”. Vai tā ir cilvēcības, radošuma un piesātinātas darbošanās prieka pilnā nometne, vai izstādes atklāšana, koncerti, vai to aizkulises. “Bilžu” aura ir īpaša! Un “Stiprās sievas” ir īpašas! Tas tādēļ, ka gan festivāla, gan “Stipro sievu” vērtības ir sadarbība, dullas idejas, prieks par satikšanos, ļaušanās radīšanas procesam. Kopā ar klausītājiem un skatītājiem – aiziet! – “Bilžu” svētkos iekšā!” – aicina Igeta Gaiķe.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd “Stiprās sievas” veic dziesmu ierakstus studijā “Lauska”, lai laistu klajā savu albumu. Savukārt “Stipro sievu” un Raimonda Tigula kopā ierakstītā dziesma “Sajāja Bramaņi” jau iekļauta mūsdienu tautas mūzikas izlasē “Sviests”.

Ikgadējais pašmāju mūzikas un mākslas festivāls “BILDES” šoreiz notiks no 4. novembra līdz 1. decembrim. Šī būs jau 33. reize, kad festivāls pulcēs kopā visdažādāko žanru un vecumu mūziķus. Kopumā būs iespēja apmeklēt deviņus koncertus, kas norisināsies piecās Rīgas vietās – “Koka Rīgā”, mūzikas klubā “Kaļķu vārti”, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un Rīgas Kongresu namā.

LA.LV Google ziņās Pievienot
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.