Kokteilis
Mīli

4 laimīgu attiecību nosacījumi: daudzi pāri izšķiras pie trešā punkta0

Foto: Unsplash

Vienalga, cik tev ir gadu – 20, 30, 40 vai 50, – mēs visi vēlamies būt skaistās, patiesās un abpusējās attiecībās, kurās var piedzīvot īstu mīlestību. Un tomēr – statistika ir nepielūdzama. Ja apkopotu visus pasaules datus, teju vai katra ceturtā laulība tiek šķirta. Kāpēc tā notiek?

Pāru konsultanti un psihologi apgalvo, ka vairums cilvēku attiecībās tiek tikai līdz trešajai attīstības stadijai, un tālāk netiek. Bet, lai izveidotu stabilas, patiesas un ilgstošas attiecības, pārim ir jāpiedzīvo arī šajā rakstā minētais ceturtais punkts!

1. Iemīlēšanās

Izklausīsies bezgala neromantiski, taču šī stadija patiesībā ir dabas “triks” – lai mēs atrastu sev pāri un mūsu suga neizzustu. Šajā attiecību periodā mūs “vada” mūsu hormoni, sajūtas un iekāre. Kad cilvēki ir iemīlējušies, viņi pat domās nepieļauj iespēju, ka šīs attiecības, iespējams, varētu nebūt uz visiem laikiem. Un tomēr, ļoti daudzās attiecībās šī arī ir pirmā un pēdējā stadija.

2. Laulības

Lai arī mūsdienās oficiāla attiecību reģistrēšana bieži vien vairs “nav modē”, laulības tomēr ir lielisks veids un apliecinājums vienam pret otru, ka šīs attiecības ir orientētas uz nākotni. Tamdēļ nākošais attiecību etaps parasti pārim ir kā zibens spēriens no skaidrām debesīm.

3. Ilūzijas zūd!

Saistītie raksti

Bieži vien par šo attiecību etapu pāris tālāk netiek. Tieši šī ir tā stadija, kurā divi cilvēki aiziet katrs savu ceļu. Taču psihologi uzsver, ka tieši šis apskaidrības mirklis ir jaunā ceļa sākums pārim, kas patiešām vēlas būt kopā. Lai arī šajā attiecību periodā var piedzīvot viskrāšņāko emociju buķeti – sākot no vilšanās partnerī un beidzot ar jautājumu “kā tagad dzīvosim?”, vienlaikus tas ir arī sākuma punkts.

4. Īstu un ilgtspējīgu attiecību veidošana

Tikt cauri trešajam attiecību punktam nebūt nav viegli – ir vajadzīga drosme, vēlēšanās un mērķtiecība. Pats galvenais, lai to vēlas abi partneri. Tad, kad tas ir aiz muguras, jūs varat sākt būvēt tādas attiecības, par kurām var teikt “un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”. Tas ir – tieši šajā attiecību periodā bez hormonu vētrām un iekāres, rozā brillēm un citiem “papildus resursiem” jūs ieraudzīsiet viens otrā to, kāpēc jūs vēlaties tieši ar šo cilvēku kopā pavadīt visu savu dzīvi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto 1
4 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad 1
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Nav jēgas kliegt nedz “es no tā kovida nebaidos!”, ­nedz “tas ir mūsdienu mēris!”
2 stundas