Foto: Shutterstock

5 aizbildinājumi, kāpēc tu saki seksam “nē”. Atvadies no tiem! 6

Sekss ir kas vairāk nekā tikai sekss

VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 137
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Lasīt citas ziņas

Mūsu seksualitāte ir nozīmīga mūsu identitātes daļa. Sajūta, kas tevi atzīst par seksuālu personu dod būtisku ieguldījumu mūsu dzīves kvalitātē. Lai gan laiks, ko mēs pavadām, nodarbojoties ar seksu, aizņem tikai nelielu daļu no kopējā attiecībām veltītā laika, ja starp partneriem nav seksuālā kontakta vai tas ir neapmierinošs, tas var būtiski ietekmēt attiecības, mūsu partneri un galvenais – mūs pašas. Sekss ir kaut kas vairāk nekā sekss. Kad mēs to izskaužam no savas dzīves, par to nākas maksāt.

Pētījumi rāda, ka daudzās attiecībās, sekss ir atstāts pabērna lomā. ASV veikts pētījums rāda, ka 13 procenti precētu pāru mīlējas tikai pāris reižu gadā. Savukārt Austrālijā veiktā pētījumā, kurā bija iesaistīti vairāk nekā 6000 cilvēku, kas ir pāra attiecībās, atklājās, ka tikai 46 procenti vīriešu un 58% sieviešu ir apmierināti ar seksa biežumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāpēc tik daudz cilvēku atsakās no seksa no savas seksualitātes? Jo pasaule piedāvā lērumu citu lietu un nebeidzamu kņadu – karjera, bērni, pienākumi, sociālās aktivitātes un tehnoloģijas. Atpūtas brīžus mēs veltām miegam, televizora vērošanai vai sērfošanai internetā. Tādējādi izpaliek reāla saskarsme ar partneri, tostarp sekss. Jo vairāk mēs ieslīgstam dzīves kņadā, jo vairāk zaudējam saikni ar savu seksualitāti.

Lai gan sekss var šķist vien neliela mūsu pieredzes daļa, tas būtiski ietekmē mūsu pašsajūtu. Kad pāru starpā sekss izpaliek, viņi bieži vien atsvešinās viens no otra. Tā vietā, lai seksu izbaudītu kā patīkamu un nozīmīgu dzīves daļu, viņi uzskata to par pienākumu vai uzdevumu, kas vēl jāizpilda pēc nogurdinošas dienas. Patiesībā sekss ir spirgta un rosinoša dzīves daļa, kas var sniegt mums jaunu enerģijas pieplūdumu. Tas ir unikāls veids, kā veidot saikni ar savu partneri un paust savu pieķeršanos. Tomēr daudziem cilvēkiem seksualitātes liesmiņa apdziest dažādu aizbildinājumu dēļ.

Lūk, pieci izplatītākie aizbildinājumi, no kuriem būtu laiks atvadīties, lai atkal būtu vienotībā ar savu seksualitāti.

Nejūtu ciešu saikni ar savu partneri

Ja tu jūti, ka attālinies no sava partnera, tas nepavisam nav iemesls, lai pārtrauktu jūsu intīmās attiecības. Protams, intimitāte nav jāuzspiež cilvēkiem, kas neizjūt savstarpēju pieķeršanos, turklāt sekss visas problēmas neatrisina. Tomēr mīloša rīcība var veicināt mīlošas jūtas.

Pētījumi liecina, ka seksa biežums pozitīvi un būtiski saistāms ar seksuālo apmierinātību, un tas savukārt – ar apmierinātību laulībā un tās stabilitāti. Tas attiecas arī uz neprecētiem pāriem. Retas seksuālās attiecības starp neprecētiem pāriem, kas dzīvo kopā, saistītas ar augstāku šķiršanās īpatsvaru.

Nejūtos seksīga

Nav nekāds brīnums, ka zems pašnovērtējums var kļūt par šķērsli guļamistabā. Pētījumi liecina – jo labāk sieviete patīk sev fiziski, jo veselīgāk viņas jūtas savā seksuālajā dzīvē un attiecībās kopumā. Pašapziņa (arī vīriešiem) atstāj milzīgu ietekmi uz seksuālās tuvības brīdi, ko var aptumšot neskaitāmas negatīvas domas jeb kritiskā iekšējā balss.

Svarīgi neļaut šai kritiskajai iekšējai balsij diktēt nevienu tavu dzīves jomu un pavisam noteikti – liegt tai ietekmēt tuvību ar tavu partneri. Kad šī iekšējā kritiskā balss kritizē tavu izskatu vai tavas seksuālās spējas, tas ir it kā gultā būtu vēl kāds trešais.

Izvairīšanās no seksa nav veids kā tikt galā ar iekšējo kritiķi.Rīkojies tieši pretēji. Ļaujies seksam, kad tu to vēlies. Neņem vērā bremzes, ko tev vēlas uzspiest šī ļaunā iekšējā balss. Esi brīvāka savā seksualitātē – mīlēšanās laikā ieslēdz gaismu vai nomet segu, jo iekšējo kritiķi galu galā var apklusināt ar taustāmām aktivitātēm. Ļauj, lai partneris pauž savu mīlošo attieksmi pret tevi – tas pavisam noteikti aizgainīs iekšējo kritiķi.

Esmu pārāk nogurusi; esmu pārāk aizņemta

Jo vairāk mēs ieslīgstam rutīnā, jo lielāka ir iespēja, ka mēs zaudējam motivāciju būt vienotas pašas ar sevi, savu partneri, savstarpējām pievilkšanās jūtām. Protams, mēdz būt brīži, kad patiešām esi pārgurusi un noslogota, taču tad, ja iekritīsi aizbildināšanās valgos, no tavas dzīves pazudīs ne tikai sekss, bet arī citas mazas un jaukas lietas, ar kurām partneri viens otram izrāda mīlestību – skūpsts uz atvadām, acu kontakts sarunas laikā, flirtējošas īsziņas aizsūtīšana, apskāviens, kopīgi skatoties kinofilmu.

Laika atvēlēšanu seksam nebūtu jāuzskata kā neērtību vai sava veida nodevu. Tas ir veids, kā atgūt enerģiju un relaksēties, atjaunot attiecībās aizrautību un prieku.

Man vienkārši nav noskaņojuma

Protams, ir brīži, kad dabiski tu seksu vēlies mazāk nekā tavs partneris. Nevienam nekad nevajadzētu sajust spiedienu nodarboties ar seksu, kad viņš vai viņa to nevēlas – vienmēr ir jābūt abpusējai piekrišanai un vēlmei.

Tomēr šī “man nav noskaņojuma” sajūta var būt brīdinājuma zīme, ka notiek kaut kas cits, un šis kaut kas cits var izdarīt tev lāča pakalpojumu. Vēlmes pēc mīlēšanās nomākšana var būt sava veida aizsardzība, kas liedz tev izjust tuvību, ievainojamību vai intimitāti.

Ja pamani, ka arvien vairāk noraidi partneri vai nespēj būt vienota pati ar savām jūtām vai vēlmēm, izvairīšanās no seksa, visticamāk, nav risinājums. Vairumā attiecību vienam partnerim vēlme pēc seksa ir lielāka nekā otram, taču tas nenozīmē, ka abi partneri negūst ko būtisku no kopābūšanas.

Pētījumi rāda, ka cilvēkiem, kas motivēti apmierināt savas otrās pusītes seksuālās vēlmes, ir partneri, ar kuriem viņi ir vairāk apmierināti un paši labāk spēj ilglaicīgi uzturēt savu seksuālo vēlmi. Citiem vārdiem sakot, ja būsi atsaucīga sava partnera vēlmēm, tas var uzturēt dzirkstelīti dzīvu gan starp tevi un tavu partneri, gan tevī pašā.

Esmu pārāk veca

Dati rāda, ka 29 procentiem precētu cilvēku vecumā no 57 līdz 85 gadiem seksa nav bijis vismaz gadu. Cilvēkiem novecojot, var rasties fiziski šķēršļi seksa dzīvei, taču tikai retos gadījumos pavisam vajadzētu no šīs patīkamās dzīves sastāvdaļas

Pārāk bieži sabiedrība mums saka, ka zināmas aktivitātes vai intereses vairs nav piemērotas attiecīgā vecumā, taču svarīgi, lai katrs no mums pats izlemtu, kas ir un kas nav svarīgi. Ja tev joprojām patīk sekss, tev tas noteikti jābauda.

Svarīgi neatteikties no jebkuras mūsu dzīves sastāvdaļas, ja arī negatīvi pieņēmumi noteic, ka mēs esam pārāk veci, lai darītu to, ko vēlamies. Neļauj savai iekšējai balsij sevi pārliecināt, ka tu kaut ko vairs nevari darīt pirms patiešām vairs to nevari!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
Reiniks Ziemsvētku tirdziņā saņēmis kādu aizkustinošu dāvanu: “Viņa šo košumu bija ielikusi Vārda dienas sveicienā” 1
VIDEO. 24 kilometri dienā – dziedātāja Aminata atklāj, ka pa Rīgu viņa pārvietojas tikai kājām
FOTO. Kā pasakā! Rīdzinieki pulcējas vienā no greznākajām Rīgas centra viesnīcām – īpašā ceremonijā iedegta Ziemassvētku egle
VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 137
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Kalvītis atklāj, līdz kuram brīdim “Latvijas gāze” ir nodrošinājusi dabasgāzes krājumus klientiem
Izmeklē augstas policijas amatpersonas dalību medībās, kurās nošauts viens no medniekiem 43
Lasīt citas ziņas
VIDEO. Populārā pašmāju kantrīmūzikas grupa “Sestā Jūdze” arī šogad atkārtos savu Ziemassvētku tradīciju
Viss ap tevi šodien būs mūzika un visa diena – burtiski kā dziesma! Horoskopi 1.decembrim
Andrievs, Andrejs un Andris – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Atklājies, ka pēdējos dzīves gados Lielbritānijas karaliene Elizabete II esot cīnījusies ar smagu slimību
VIDEO. Dziedātāja Laima Vaikule paziņo, ka februārī dosies prom no Latvijas
VIDEO. “Man ir ļoti liela abonēšanas maksa”: seksapīlā Liene Ušakova stāsta, kā ikdienā pelna iztiku maksas vietnē
“Tas tiešām nebūs labs.” Eksperts prognozē, kāds būs 2023. gads Latvijas ekonomikā
Izmeklē augstas policijas amatpersonas dalību medībās, kurās nošauts viens no medniekiem 43
Kalvītis atklāj, līdz kuram brīdim “Latvijas gāze” ir nodrošinājusi dabasgāzes krājumus klientiem
FOTO, VIDEO. Krievu propagandas mediji Lielvārdes Ziemassvētku eglītē saskata svastiku 72
VIDEO. “Gribu tā, kā man ir labāk un ērtāk”: izskatīgā juriste Ieva Brante apstiprina, ka vairs nav precēta sieviete
VIDEO. Pie daudzdzīvokļu namiem Rīgā savairojušās žurkas 8
Jautā skatītājs: Vai NATO nedod ieročus Ukrainai, lai tā ātri neuzvarētu Krieviju?
FOTO. Kā šodien izskatās pie mājas Bolderājā, kurai vakar, iespējams, iebruka griesti? 11
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 30. novembrī
23:00
Rekords Vašingtonā
22:30
1922. gada 30. novembrī. Valsts prezidenta ambīcijas
22:00