Reklāmraksti

5 galda spēles, kas patiks pusaudžiem0

Publikācijas foto

Pusaudži un galda spēles it kā nešķiet saderīgas lietas, jo viņiem taču ir tik daudz citu interešu, kurās galda spēles īsti neiederas. Tomēr vecākiem nevajadzētu atmest cerību, ka arī pusaudži varētu ar aizrautību piedalīties galda spēļu spēlēšanā. Atliek tikai izvēlēties un piedāvāt viņu interesēm un vecumam piemērotas galda spēles. Lūk, vismaz piecas galda spēles, kurām noteikti ir potenciāls iekarot pusaudžu auditorijas uzmanību.

“Monopols Fortnite”

“Monopols” ir viena no populārākajām spēlēm pasaulē, šai spēlei ir sena vēsture, kas iesniedzas divdesmitā gadsimta pirmajā pusē. Sākotnēji šī spēle tika radīta kā informatīvs materiāls, lai parādītu, ka zemes un īpašumu koncentrēšana dažu cilvēku rokās nav sabiedrībai laba. Vēlāk tā pārtapa par spēli, kas nu jau aizrāvusi daudzas paaudzes visā pasaulē. “Monopola” klasiskā versija ir papildināta ar vairākām tematiskajām versijām. Viena no tām ir “Monopols Fortnite”, kas būs saistoša tieši pusaudžiem un jauniešiem, jo tās veidošanu iedvesmojusi slavenā datorspēle Fortnite. “Monopols Fortnite” ietver daudzus aizraujošus spēles elementus, piemēram, dzīvības punktu krāšanu, izvairīšanos no vētras, pretinieka bāzes ieņemšanu utt.

Stratēģijas spēle “Pandemic”

Šī gada pasaules notikumu kontekstā ar citām acīm noteikti varēs skatīties uz galda spēli “Pandemic”. Šī spēle būs ļoti laba izvēle tieši pusaudžiem. Spēles pamatā ir stāsts par to, ka pasauli ir pārņēmusi pandēmija, bet spēlētājiem, kuri veido vienotu komandu, ir šī pandēmija jāaptur. Spēles laukums ir pasaules karte. Spēlētāji var ceļot uz citām pilsētām, aprūpēt saslimušos, celt laboratorijas un meklēt zāles. Paralēli darbojas epidēmijas kārtis, kas situāciju var pasliktināt un mainīt, tāpēc spēlētājiem visu laiku jāpielāgo sava stratēģija. Uzvarēt spēlē var tikai tad, ja visa komanda sadarbojas. Pusaudžiem šāda spēle būs gan aizraujoša, gan izglītojoša, jo ļauj darboties komandā, risināt globālu problēmu un galu galā – lieliski pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem.

“Codenames”

Spēle “Codenames” ir lieliski piemērota ballītēm un svinībām, kā arī tā būs pietiekami intriģējoša, lai spētu aizraut pat skeptiskākos pusaudžus. Šajā spēlē sacenšas divas spiegu komandas, katrai no tām ir vadonis, kurš vienīgais zina aģentu slepenās identitātes. Komandas sacenšas par to, kura pirmā sazināsies ar visiem saviem aģentiem, izvairoties no pretinieku komandas aģentiem. Protams, jāuzmanās arī no algotā slepkavas, jo komandai, kura krustos viņam ceļu, labi neklāsies. Spēle ir patiešām aizraujoša un patiks pusaudžiem vecumā no 12 gadiem. Protams, arī pieaugušie šo spēli var izmantot ballītēs un viesībās, lai lieliski pavadītu laiku.

“Šurpu Turpu”

Šī ir salīdzinoši jauna spēle, kas radīta Latvijā un dod iespēju labāk iepazīt mūsu valsts skaistākās vietas, ko noteikti vērts apmeklēt arī klātienē, bet spēles laikā ceļot iespējams, neizejot no mājas. Spēle būs interesanta ne tikai izklaidei, bet arī dabaszinību un ģeogrāfijas zināšanu paplašināšanai un nostiprināšanai. Katram spēles dalībniekam ir uzdevums Latvijas kartē sasniegt četrus objektus – vienu katrā novadā. Var izmanto dažādus transporta veidus, kā arī patraucēt citus dalībniekus. Uzvar tas, kurš pirmais sasniedz visus četrus objektus un arī izpilda spēles beigu uzdevumu, kuru izlozē sākumā.

Katanas ieceļotāji jeb “Catan”

Katanas ieceļotāji ir labi pazīstama un iecienīta spēle visa pasaulē, to spēlē gan ģimenes, gan draugu kompānijas, tāpēc tai ir liels potenciāls aizraut arī pusaudžus. Spēles pamatā ir resursu ieguve, lai būvētu savas pavalsts ciematus, ceļus un pilsētas. Spēlē nepieciešams izmantot stratēģisku domāšanu. Spēles gaitā tiek krāti punkti, kas ļauj noteikt uzvarētāju. Šai spēlei pieejami arī vairāki paplašinājumi, ko var iegādāties atsevišķi, lai papildinātu spēli un padarītu to aizraujošāku. Spēlē būtiska loma ir komunikācijai starp spēlētājiem, tāpēc tā noderēs pusaudžiem, lai izkoptu sociālās iemaņas.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
5 visbiežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties santehniku
21. jūlijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Oriģināli mājokļa eksterjera dizaina risinājumi
21. jūlijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Viss, kas jāzina metināšanas iesācējiem
21. jūlijs, 2020

Lasītākie

AP
Anita Pirktiņa


Laukos
“Ideja padarīt teju visu lauksaimniecību par bioloģisko nav reāla.” Vai pesticīdu un minerālmēslojuma samazināšanas mērķi ir nesasniedzami? 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Jaunais koronavīruss varētu būt radies citur. PVO paziņo par vērienīgu pētījumu 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Liepājas šosejas notikusi smaga autoavārija
49 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Deputāts Kaimiņš, steidzoties uz vizīti pie ārstiem, pamet savu BMW džipu uz gājēju ietves
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lietuva pievieno vēl divas valstis “melnajam sarakstam”. Eiropai var nākties atgriezties pie robežu slēgšanas
4 stundas