Reklāmraksti

5 veidi, kā ietaupīt naudu, veicot mājokļa labiekārtošanas darbus0

Publicitātes foto

Neatkarīgi no tā, kādas ir Jūsu finansiālās iespējas, izdevumi, kas saistās ar mājokļa labiekārtošanas darbiem, ātri vien var kļūt nekontrolējami. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs īstenot projektu tam paredzētā budžeta ietvaros un varbūt pat mazliet ietaupīt.

Izveidojiet budžetu un ievērojiet to

Vispirms – budžeta sastādīšana nenozīmē, ka Jums jāiegādājas vislētākās lietas un materiāli. Budžeta plāns ļauj saprast, ko varat atļauties un kā iegūt maksimāli labāko rezultātu ar to, kas Jums pieejams.

Plānojot kādu projektu, pierakstiet visu, ko nepieciešams iegādāties, lai to īstenotu. Piemēram, ja aktuāla ūdens sūkņa uzstādīšana, Jums jārēķinās ne vien ar paša ūdens sūkņa iegādi, bet arī ar tā aprīkojuma un uzstādīšanas izmaksām. Tas nozīmē, ka, visticamāk, Jums iepriekš jāvelta laiks tirgus izpētei, lai izvēlētos izdevīgākos un ilgtspējīgākos risinājumus.

Sastādot budžeta plānu, jārēķinās arī ar neplānotiem izdevumiem. Pastāv uzskats, ka rezervē vajadzētu atstāt 10% no atvēlētā budžeta, bet izvēle ir Jūsu ziņā.

Nesteidzieties

Gaidīt, līdz sakrāsiet (vai nopelnīsiet) visu vērienīgajiem mājokļa labiekārtošanas darbiem nepieciešamo naudas summu, nemaz nav tik slikta ideja – ja Jums pieejama visa summa uzreiz, var rasties kārdinājums pieņemt pārsteidzīgus lēmumus.

Ja vēlaties veikt visa mājokļa renovāciju, sāciet ar pāris telpām un turpiniet citus darbus tikai tad, kad tās ir pilnībā pabeigtas.
Prioritāti piešķiriet projektam, kas prasa vislielākos ieguldījumus (vai ir laikietilpīgākais), un sāciet to īstenot, pretējā gadījumā tas var ievilkties gadiem ilgi! Ja Jūs pabeigsiet vienu projektu, pirms sākat citu, Jums nevajadzēs dzīvot mājā, kas pilna ar nepabeigtām istabām. Arī no budžeta viedokļa sākt ar tikai vienu vai divām istabām ir saprātīgi, jo, ja rodas neparedzēti izdevumi, Jūs varat tikt galā ar tiem, neapturot darbu, neņemot aizdevumu vai veicot būtiskus kompromisus citās telpās.

Veltiet laiku un apsveriet visas detaļas, lai vēlāk netērētu laiku un naudu dēļ nepārdomātiem lēmumiem.

Dariet pats

Tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu mājas atjaunošanas laikā. Iespējams, Jūs domājat: ‘’Es neesmu tik zinošs, tāpēc šis padoms nav domāts man”. Labi, padomājiet vēlreiz! Iespējams, ka Jūs nevarēsiet uzlikt ģipškartonu vai kvalitatīvi uzklāt flīzes, taču ir dažas lietas, kuras varat darīt, lai sagatavotu vietu pirms meistaru ierašanās, jo atcerieties, ka bieži vien jāmaksā par darba laiku, neatkarīgi no tā, kāds ir veicamais uzdevums. Ja Jūs varat sakopt vietu, sagatavot virsmas (piemēram, nokasīt veco krāsu) un tās krāsot, tad Jūs esat vienu soli priekšā.

Daudz vērtīgas informācijas par to, kā paveikt dažādus labiekārtošanas darbus paša spēkiem atradīsiet internetā.

Protams, ir virkne darbu, kas vienmēr jāuztic profesionāļiem. Pie tādiem pieskaitāmi, piemēram, darbi, kas saistīti ar elektrību.

Izvēlieties piemērotus materiālus

Pirms uzsāciet darbu, pārliecinieties, ka Jums ir visi nepieciešamie instrumenti un materiāli. Materiālu izvēle ietekmē darba kvalitāti, savukārt labi instrumenti nodrošina darba efektivitāti, tādēļ uz to rēķina taupīt nevajadzētu.

Tomēr Jūs varat veltīt laiku tam, lai aplūkotu piedāvājumu un salīdzinātu vairākus variantus. Piemēram, daudzviet noderīgie kompresori pieejami plašā izvēlē un par dažādām cenām, piemēram, https://220.lv/lv/majai-un-remontam/elektroinstrumenti/kompresori, tādēļ, veltot mazliet laika piedāvājumu izpētei, noteikti spēsiet atrast izdevīgāko risinājumu. Tas, protams, attiecas arī uz jebkuru citu ierīci vai materiālu.

Izmantojiet atlaides

Labākais laiks lielu pirkumu veikšanai ir veikalu izpārdošanas. Sekojiet līdzi īpašajiem piedāvājumiem, lai iegādātos nepieciešamo daudz izdevīgāk. Jāpiebilst, šī stratēģija būs efektīva vien tad, ja ar atlaidi pirksiet tikai to, kas Jums patiešām vajadzīgs, nevis kaut ko, kas iepaticies, jo tam ir pievilcīga atlaide.

Ja aktuāla ierīču, aprīkojuma vai materiālu iegāde, daudz lielisku piedāvājumu atradīsiet arī interneta veikalā 220.lv, kur atrodams viss mājai un remontam.

Jau pieminētie kompresori un ūdens sūkņi (vairāk https://220.lv/lv/majai-un-remontam/udens-sukni) interneta veikalā 220.lv pieejami plašā izvēlē, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu.
Veikals lepojas ne vien ar daudzveidīgu piedāvājumu klāstu, bet arī ar iespēju iepirkties jebkurā sev ērtā laikā, kā arī teicamu klientu apkalpošanu.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā izklaidējās un atpūtās augstmaņi: apmeklējam kaimiņzemes Lietuvas muižas
3 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
5 pasākumi, kas jāapmeklē “Latvijas grāmatu izstādē 2020”
4 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
6 noderīgi padomi, kā iekārtot skaistu guļamistabu
4 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
9 stundas