Foto: pexels.com

6 likumi, kas palīdzēs iekārtot nelielu telpu 0

Iekārtojot nelielu dzīvojamo telpu, bieži nākas saskarties ar vienām un tām pašām grūtībām: kā mazajā platībā izvietot visas nepieciešamās mēbeles un vienlaikus radīt tajā gaišu un plašu noskaņu. Šķietami neiespējami.

Reklāma
Reklāma
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Lasīt citas ziņas

Tomēr ir vairāki likumi, kurus ņem vērā interjera iekārtošanas speciālisti, lai šo uzdevumu atvieglotu.
Iespējams, tie palīdzēs arī jums:

1. Uz augšu
Plaukti no grīdas līdz griestiem maksimāli izmantos nelielo platību un ļaus palielināt lietu uzglabāšanai tik svarīgo vietu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Daudzfunkcionālas mēbeles
Nav runa tikai par dārgām mēbelēm, ko iespējams izvilkt, salikt, atlocīt utt. Pēc iespējas jāizmanto arī saliekami krēsli, galdi, mēbeles ar vairākām funkcijām, piemēram, pufs ar tajā apslēptu glabāšanas kasti, soliņš – kāpnītes, dīvāns ar veļas kasti, atverams spogulis ar plauktiņu otrā pusē utt.

3. Nekā lieka
Nelielās telpās nevar atļauties greznību kolekcionēt mazus suvenīrus, izvietot daudzus priekšmetus atklātos plauktos vai nepievērst uzmanību konkrētai lietu kārtībai. Tas viss veido vizuālu nekārtību, kas, savukārt, rada telpā piebāztības sajūtu, un līdz ar to tā izskatās mazāka.

Foto: pexels.com

Katrai lietai jābūt ar noteiktu pielietojumu vai saimniekiem svarīgu emocionālo vēstījumu. Ja tā nav, atdodiet citiem vai metiet to ārā!

4. Spogulis un apgaismojums
Pareizi izvietots spogulis nelielu telpu var vizuāli paplašināt. Ja tas novietots uz sienas pie loga, telpas šķitīs arī ievērojami gaišāka. Jebkura telpa liksies omulīgāka un plašāka, ja tajā būs pareizi izvēlēts un daudzveidīgs apgaismojums.

Turpretim, pustumsa un krēsla platību vizuāli samazinās.

Tas nekas, ka istaba maza, svarīgi, lai katra funkcionālā zona tajā būtu pietiekami labi apgaismota. Tāpēc nepietiks tikai ar vienu gaismas ķermeni pie griestiem – papildus var izmantot gan stāvlampas, gan galda lampas un uz grīdas novietojamus, zemus gaismekļus.

5. Krāsu terapija
Ja visi interjera elementi ieturēti vienā krāsu paletē, plaknes netiek vizuāli sadrumstalotas, un telpa izskatās plašāka.

Lai šāds interjers nešķistu garlaicīgs, nepieciešami vairāki akcenti, ko var panākt ar dažiem košiem elementiem, pulētām virsmām vai atšķirīgām faktūrām.

6. Proporcijas
Maldīgi domāt, ka nelielai telpai jāpiemeklē daudzas mazas mēbeles. Tas ir aplami, jo mazie priekšmeti telpu vizuāli sadrumstalo. Labāk izvēlēties kādu lielāku mēbeli, piemēram, dīvānu vai paklāju, kas pārējos, nelielos priekšmetus un elementus vizuāli apvienos.

Līdzīgi ir ar aizkariem – nelieli, īsi aizkari vai žalūzijas telpu padarīs vizuāli mazāku, turpretim, aizkari no griestiem līdz grīdai, kas neakcentē loga izmērus, piešķirs telpai plašumu un augstumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.