No kastēm iespējams izveidot gana ietilpīgu skapi un plauktu sistēmu.
No kastēm iespējams izveidot gana ietilpīgu skapi un plauktu sistēmu.
Publicitātes foto un no “egle.design” arhīva

6 praktiskas idejas interjeram: oriģinālas mēbeles, lieki netērējoties 0

Iespējams, ka krīzes situācija ieilgs un vasaras laikā lietderīgāk būs pārvākties dzīvot uz laukiem. Ja vasaras mājoklis līdz šim nav bijis pietiekami mēbelēts, tagad ir īstais laiks izmēģināt dažādas idejas improvizētu mēbeļu radīšanai, lai lieki netērētos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Jauns solis eskalācijas virzienā: krievi sākuši pielietot īpašu “kaujas indi”
Kokteilis
VIDEO. Gints Andžāns uz teātra skatuves piedzīvojis nepatīkamu ainu: “Viņa man iesita tā, ka man gandrīz galvā palika caurums”
Lasīt citas ziņas

Šādu mēbeļu izveidošanai ļoti noderīgas ir koka kastes, jo tās gatavotas no ekoloģiska materiāla un tām ir arī dabisks izskats. Turklāt no kastēm iespējams izveidot gan skapi, gan plauktu un plauktu sistēmu, gan atsevišķas dažādu mantu glabātavas. Tās vienlīdz labi var lietot gan iekštelpās, gan ārā.

Ja, veidojot mēbeles, kastes saglabās esošo izskatu (vien nedaudz pieslīpētas un pārklātas ar laku vai beici), tās ar savu dabisko virsmas nelīdzenumu, skrambām un šķirbiņām labi iekļausies kantri un rustikas stilā, kas bieži valda vasarnīcās, lauku mājās un dārza namiņos. Jo tieši koks un dabiska vienkāršība ir galvenie elementi, kas šādos mājokļos spēlē galveno lomu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, pārklājot kastes ar spīdīgu lakas vai košas krāsas kārtu, tās piestāvēs arī modernākam interjeram. Izveidotos plauktus pēc patikas var papildināt ar dekoratīvām detaļām, piemēram, metāla maliņām vai starplikām, kas atvieglos, piemēram, grāmatu uzglabāšanu. Savukārt bērnu lietām domātos plauktus var papildināt ar krāsainām uzlīmēm.

Lai tiktu pie skapja, kastes kārtojam vienu uz otras, veidojot taisnstūra formu. Tās varam izkārtot gan vertikāli, gan horizontāli. Kad iegūts visparocīgākais un acij tīkamākais izkārtojums, kastes jāsastiprina kopā, vienu pie otras pieskrūvējot.

Cits variants – katru kasti atsevišķi stiprinām vajadzīgajā vietā pie sienas. Šādi būs parocīgi gatavot plauktu sistēmu vai atsevišķas glabātavas. Tā iespējams izveidot pat lielāku kompozīciju visas sienas platībā.

Publicitātes foto un no “egle.design” arhīva

Savukārt, novietojot kastes vienu pie otras uz grīdas vienā līmenī, iespējams izveidot TV galdiņu vai, piemēram, plauktu apaviem. Papildinot kasti ar līdzenu un izturīgu virsmu, piemēram, saplākšņa vai līmēta koka plāksni, iespējams radīt interesantu nakstgaldiņu vai nelielu, pārvietojamu (piestiprinot ritenīšus) kafijas galdiņu.

No kastēm var izveidot arī parocīgas mantu glabātavas. Tajās itin labi var uzglabāt mājas tekstilu – spilvenus, pledus, dvieļus, dārza mēbeļu sēdspilvenus un citas lietas. Lai kastes būtu ērtāk pārvietot, tās var aprīkot ar ritenīšiem. Zemākas kastes izdevīgi novietot, pastumjot zem gultas vai dīvāna.

Mazajiem ģimenes locekļiem patiks augstākas kastes ar ritenīšiem un vākiem. Tajās bez liekas piepūles varēs satilpināt visas rotaļlietas un klučus. Ja kaste pietiekami liela, tajā var arī paslēpties.

Tieši šādu mantu glabātavu saviem bērniem izveidoja jaunie vecāki Ilze un Valdis Turkovi: “Kad mazie auga un rotaļlietu kļuva aizvien vairāk, vajadzēja vietu, kur tās visas sakārtot. Izdomājām, ka koka kaste ir ļoti labs izejmateriāls, lai radītu ietilpīgu mantu glabātavu. “Depo” veikalā piemeklējām kastes izmēram piemērotu līmēto dēļu plāksni. Papildinājām to ar eņģītēm un izveidojām kastei vāku. Lai glabātavu būtu ērtāk pārvietot, kastes apakšpusē pieskrūvējām ritenīšus. Pašu kasti un vāku noslīpējām, lai tā būtu gluda, bez atskabargām, un pēc tam noeļļojām ar bērniem draudzīgu dabīgo eļļu “Avalon” tumšā tonī. Jāeļļo divas reizes, vismaz 24 stundas pagaidot, kamēr pirmā eļļas kārta nožuvusi.”

Reklāma
Reklāma

Ģimenes pieredze: mantu glabātava – kaste

Turkovu ģimenes atvases kastē labprāt spēlējas arī paši.
Foto no personiskā arhīva

Ilzes nodarbošanās un arī vaļasprieks ir dažādu noderīgu un funkcionālu interjera priekšmetu veidošana, arī no lietotiem materiāliem. Viņas Instagram kontā “egle.design” un “Facebook” profilā “egle.latvia” atrodamas daudzas interesantas lietas, ko iegādāties, un idejas, kā pašiem no materiāliem, kas ir pa rokai, izgatavot saimniecībai un interjeram vajadzīgas, funkcionālas un vienlaikus gaumīgas lietas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.