Ekonomika
Īpašums

70 300 eiro un pils tava. Izsolē pārdota Lēnu pils Skrundas novadā2

Foto: “Valsts nekustamie īpašumi”

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) elektroniskajā izsolē Lēnu pilij Skrundas novadā, Nīkrāces pagastā, īpašums piecu dalībnieku konkurencē nosolīts par 70 300 eiro, par 45 400 eiro pārsniedzot izsoles sākuma cenu, aģentūru LETA informēja VNĪ Nekustamā īpašuma nomas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Oficiālais izsoles rezultāts e -izsoļu vietnē tiks apstiprināts 20.jūnijā – diennakti pēc oficiālā izsoles noslēguma. Nosolītais īpašums – muižas komplekss sastāv no zemes gabala 31 006 kvadrātmetru platībā, uz kura atrodas piecas būves, kuru kopējā platība ir 1459,1 kvadrātmetrs.

Foto: “Valsts nekustamie īpašumi”

Īpašums atrodas daudzveidīgu vizuāli vērtīgu ainavu ieskauts – Ventas upes ielejā. Līgums par nekustamā īpašuma iegādi tiks slēgts tuvākā mēneša laikā.

“Esam gandarīti par saņemto interesi par šī īpašuma iegādi, kas dos iespēju tā jaunai attīstībai. Pārdošanā iegūtos līdzekļus ieguldīsim valstij nepieciešamo īpašumu sakārtošanā. Šobrīd redzam, ka, neskatoties uz pandēmijas radīto situāciju, nekustamo īpašumu tirgū rosības netrūkst.

Kamēr vieni savelk jostas, tikmēr citi mērķtiecīgi īsteno ilgtermiņa plānus par nekustamā īpašuma iegādi. Īpaši aktīvas ir tieši fiziskās personas, kas, baidoties no naudas vērtības zuduma, šobrīd meklē, kur ieguldīt savus brīvos līdzekļus,” norādīja Feldmane.

Lēnu pils celta 19.gadsimta sākumā. Baronam Frīdriham fon Firksam pils kalpojusi kā vieta medībām un atpūtai nedēļas nogalēs.

Gadu gaitā ēkas cietušas no pārbūvēm. Nīkrāces pagasta padomes izziņa liecina, ka ēkas ir būvētas līdz 1940.gadam un ne no bijušā īpašnieka, ne tā mantiniekiem pieteikumi par īpašuma tiesību atjaunošanu uz ēkām vai zemi nav saņemti, tādēļ viss nekustamais īpašums ir valstij piekrītošs.

VNĪ portfelī šobrīd ir 420 ēku un būvju nekustamie īpašumi ar 1400 ēkām un aptuveni 4000 zemesgabalu. Atsavināšanai tiek virzītas ēkas, kas nav nepieciešamas valsts funkciju veikšanai, nevienai valsts institūcijai Patlaban šādi īpašumi veido 17% no kopējās portfeļa platības, kopējam īpašumu skaitam sasniedzot 148.

Saistītie raksti

Šobrīd uzņēmums pārdošanā atrodas vairāk nekā 30 nekustamā īpašuma objektus Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Daugavpilī un citviet Latvijā.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā.

VNĪ dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Palielina atbalstu ģimeņu mājoklim. Valsts garantiju varēs saņemt atkārtoti 1
3 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Jūnijā turpinājās patēriņa cenu lejupslīde
3 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Apmēram 2000 “Sadales tīkla” klientu Saulkrastos, Zvejniekciemā un Skultes pagastā traucēta elektroapgāde
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
14 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 2
16 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Korupcija vai nekompetence? Štelmahers atklāj patiesību par daudzkārt lietojamo higiēnisko masku iepirkumu 1
Intervija 12 stundas