Foto-LETA/AFP

Abas Korejas vienojas par augsta līmeņa sarunu atsākšanu 0

Pievieno LA.LV

Abas Korejas sestdien vienojušās atsākt augsta līmeņa sarunas, kas faktiski bija pārtrauktas septiņus mēnešus, paziņojusi Dienvidkorejas Apvienošanās ministrija.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Vienošanās panākta negaidītās Ziemeļkorejas trīs augstāko amatpersonu vizītes laikā Dienvidkorejā. Divi no viesiem ir Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tuvākie līdzgaitnieki.

“Abas puses vienojās apspriest augsta līmeņa kontaktu atjaunošanas detaļas,” teikts Apvienošanās ministrijas izplatītajā paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrija piebildusi, ka ziemeļkorejiešu amatpersonas esot izrādījušas “vēlmi” sarunas atsākt jau oktobrī vai novembrī.

Seula aicinājusi Phenjanu atsākt sarunas jau vairākus mēnešus, taču līdz šim Ziemeļkoreja šos aicinājumus bija noraidījusi, to pamatojot ar Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem militārajiem manevriem.

Pēdējās augsta līmeņa sarunas starp abu valstu pārstāvjiem notika februārī Seulā un vainagojās ar Korejas kara šķirto ģimeņu atkalapvienošanās pasākumu.

Sarunas izsauca cerības un turpmāku konstruktīvu dialogu abu valstu starpā, taču izplēnēja, abām pusēm atsākot savas regulārās ikgadējās militārās demonstrācijas.

Apvienošanās ministrija vēsta, ka ar ziemeļkorejiešu viesiem sestdien vēlējusies tikties arī Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje, taču saspringtā vizītes grafika dēļ, tas neesot bijis iespējams.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.