Foto – Fotolia

Ābeļziedu maģija: tēja skaistumam, ziedi mīlestībai 0

Daudzām senajām tautām ābols bijis nemirstības simbols. No otras puses – ar tiem mielojuši mirušos. Ķeltu mitoloģijā ābeles zars, uz kura ir gan neatvērušies pumpuri, ziedi un gatavi augļi, ir maģiskā atslēga uz pazemes valstību. Ābele ir arī ražas simbols, ar kuru senās tautas rotāja ziedojumu altārus.

Reklāma
Reklāma
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzi un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi!
Lasīt citas ziņas

Ar āboliem un ābeļziediem jārīkojas piesardzīgi, visi zina ne tikai bībeliskos Ādamu un Ievu, bet arī Sniegbaltītes likstas ar saindēto ābolu. Angļu balādē “Vārsmotājs Tomass” (Thomas the Rhymer) jauno Tomasu brīdina neēst feju karalienes ābolus, jo ēst mirušo ēdienu nozīmētu nekad neatgriezties dzīvo pasaulē.

Ābele bieži ir mīlas maģijas sastāvdaļas, un ābeļziedus pievieno dažādiem burvju brūvējumiem un dzirām. Folklorā ābolus izmanto arī mīlestības pareģošanai – loba ābolu tā, lai miza veidotos pēc iespējas garāka. Kad tā notrūkst, varot saskatīt iecerētā vārda sākuma burtu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pārgriez ābolu un saskaiti sēkliņas – pāra skaitlis vēstīs par tuvām kāzām, bet nepāra – ka precības vēl nav tik tuvā nākotnē.

Ābeļziedu laikā pagatavo no tiem tēju – izmazgā matus, noskalo seju, lai piesaistītu mīlestību. Druīdu tradīcijā no ābeles ziediem spiež eļļu, ko izmanto veselības un labklājības piesaistīšanā.

Kādā 17. gadsimta dziedniecības rokasgrāmatā ieteikts sajaukt ābeļziedu ekstraktu ar rožūdeni un nedaudz cūkas tauku, lai āda kļūtu maiga un samtaina.

Pomona bija seno romiešu augļu dārzu aizgādne, un viņas kults tāpat saistīts ar labklājību un turību. Lai tās netrūktu arī tavā dzīvē, izrotā māju ar ābeļziedu vītnēm. Ja vēlaties kļūt par vecākiem, novieto tās virs gultas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.