Abgunste svinēs septītos muižas svētkus kāzu virpulī

FOTO. Abgunste svinēs septītos muižas svētkus kāzu virpulī 1

Ar elegantu smalkumu, jautrām ēverģēlībām, svinīgu vieglumu un neparedzamiem pārsteigumiem 21. augustā Abgunstes muiža Zaļeniekos, Jelgavas novadā, ielūdz uz jau septītajiem muižas svētkiem ar caurvīto tēmu programmā “Kā pa kāzām”.

VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 16
Lasīt citas ziņas

Ikviens, kas vēlas apmeklēt muižas svētkus, nejauši nokļūs kāzās, kur noritēs gan laulību ceremonija, gan skaistāko kāzu tradīciju izspēle visa vakara gaitā. Līdz ar to visparastākais apmeklētājs kļūs par kāzu viesi, kam ļauts izbaudīt greznu noskaņu, brīnišķu mūziku, fotogrāfu uzmanību un muižas saimnieku gādātus pārsteigumus klātesošo izklaidei un labsajūtai.

Gatavojoties muižas svētkiem, sociālajos tīklos jau laikus tika publicēts uzsaukums atsaukties jaunos pārus, kas savu kāzu dienu vēlas nosvinēt publisku svētku ietvaros. Iespēja vēl nav nokavēta! Tāpat tika aicināti atsaukties precētie pāri, kas šogad atzīmē īpašu laulību jubileju un vēlētos to atzīmēt muižas svinēto svētku gaisotnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt ikvienam pārim, kas jebkad Abgunstes muižā svinējuši savas kāzas, ir sniegta iespēja piedalīties pasākumā bez ieejas maksas, ja vien viņi pasākumā ierodas savā kāzu tērpā un laikus (līdz 15.augustam) izņem ieejas ielūgumu. Līdz ar to sagaidāms, ka muižas svētku ietvaros būs neskaitāmi daudz greznu līgavu, savukārt kāzu valsi muižas pagalmā izdejos, jau zināms, vismaz 20 pāri.

Abgunstes muižas svētku pasākuma norisē iesaistīti ne mazums atraktīvu mākslinieku – pasākuma vadītājs Kārlis Blumfelds, ceremonijas vadītājs Artūrs Breidaks, mičošanas īstenotājs – Mārtiņš Kozlovskis (Kozmens), kāzu ceremonijā spēlēs Štrausa stīgu kvartets, viesos būs arī jauktais koris “Burtnieks” ar Jāņa Lūsēna dziesmām, bet par jestru kāzu balli parūpēsies “Petersons Band”, “DEM”, “Pianista Brīvdienas”, “The Bad Habits” un DJ Jānis Kozlovskis.

Muižas pagalmā nospodrināti saulē zaigos retro auto, dārzā varēs vērot brīvdabas foto izstādi “Kāzas Abgunstē” ar fotogrāfu – Jāņa Romanovska, Billija Loca, Klaida Lielbikša, Jura Zīģeļa un citu autoru darbiem. Savukārt avīžzēni iznēsās kāzu avīzi, lai neviens nenokavētu būtiskākos laikus pasākuma norisēs. Par Abgunstes svētku neatņemamu noslēdzošo aktivitāti ir kļuvusi ugunsskulptūras dedzināšana un atvēršana. Šogad ugunskaķi radīs mākslinieki no Lietuvas Vilius Šliuželis un Irēna Šliuželiene, un paredzamais atvēršanas laiks plānots ap plkst. 20:30-21:00.

Kāzu tematika un ap to apvītās tradīcijas gan nenozīmē, ka muižas svētku apmeklētājiem būtu jāzaudē jebkas no jau ierastajām Abgunstes muižas svētku tradicionālajām norisēm – ikvienam būs pieejamas radošās darbnīcas, tiesa gan, lielākoties ap un par kāzu simboliku, piemēram, dāvanu un ielūgumu noformēšana, svētku galda veidošana ar mozaīkas elementiem, tērpa apdrukas un dekoru veidošana, dzīvā dzeja, kroņi.

Liela daļa izdarību iekļautas ieejas maksā, bet dažas plānotas ar nelielu līdzmaksājumu. Par mazajiem svētku viesiem parūpēsies “Montesori puķu dārzs” pedagogs un muižas kaķi. Tiem, kas nolēmuši baudīt apkārtnes atmosfēru nesteidzīgā mierā, būs iespēja izstaigāt muižu, klausīties mūziku, laiski atpūsties uz līdzpaņemtā plediņa dārzā.  Muižas pavāri un viespavāri galdā cels ēdienus dažādām gaumēm, bet kaimiņu dzērienmeistari no Tērvetes vīniem, WeGin, ZELT un Kreklu kroga parūpēsies par dzirkstošām veldzēm. Apmeklētājiem gan jāņem vērā, ka norēķini pasākuma laikā būs tikai skaidrā naudā.

“Neskatoties uz vasaras ikdienas kāzu virpuli, kurā muiža ir ieskauta, tieši pateicoties prieka asarām, mīlestībai, pateicībai un aristokrātiskajam mieram, kas piedzīvojams tieši kāzās, arī šī muiža aug un attīstās. Mēs peldam iemīlējušos pāru patiesumā, tāpēc arī septīto muižas svētku tematika neglābjami mūs vedinājusi nosvinēt aizrautīgas, vieglas, dzirkstošas kāzas, kurās visi ir viesi un tajā pat laikā visi ir īpaši dalībnieki kāzu burvībā. Mums kā saimniekiem nemitīgs svētku plānošanas un nodrošināšanas grafiks iet roku rokā ar jauniem mērķiem muižas atjaunošanai un attīstībai, tāpēc visi ieņēmumi par biļetēm tiks novirzīti muižas dārza attīstībai, ko varēs novērtēt atkal pēc gada nākamajos muižas svētkos.” atzīst Asnāte Avotniece, Abgunstes muižas saimniece. “Savukārt labi iesāktas tradīcijas un māksla iet roku rokā visam notiekošajam muižā, kas reizē ir arī kā mākslinieku rezidence. Esam pagodināti, ka šogad svētkos ugunskaķa radīšanai atsaucās lietuviešu keramiķi Vilius un Irēna, kuru jaunākā radītā skulptūra kopš Vasaras saulgriežiem apskatāma Pasta salā Jelgavā. Būs maģiski skaisti!” turpina Jānis Avotnieks, muižas saimnieks.

Bez līgavas pušķa mešanas nav iedomājams neviens kāzu noslēgums, līdz ar to neprecētās meitas noteikti var gatavoties tā ķeršanā, lai vēlāk sāktu locīt pūru savām kāzām.

Abgunstes muižu Jelgavas novada Zaļenieku pagastā apsaimnieko Jānis un Asnāte Avotnieki, biedrība “Radošuma meka”. No brīža 2016.gada jūnijā, kad viņi tobrīd pussagruvušo ēku nosolīja tiesu izpildītāja izsolē, šo gadu laikā īpašums no mājas ar desmit sausām tualetēm un ūdeni no akas kļuvis par vienu no pieprasītākajām svinību vietām ar naktsmītnēm līdz 90 guļvietām, oranžērijām, topošu parku un radošuma meku dažādiem mākslinieku plenēriem. Gada laikā muižā tiek rīkoti vairāk kā 100 pasākumi, svinības, atvērtās ekskursijas un ziemas sezonā uzņemti individuālie nakšņotāji, nodrošinot arī brokastis un vakariņas.

Dalībai muižas svētkos nākamnedēļ – 21. augustā biļetes arvien ir iegādājamas iepriekšpārdošanā – aula.lv (pieaugušajam 15 EUR, bērniem 7-12 g.v. 10 EUR, bet uz vietas pasākumā dienā 20 EUR un 15 EUR). Ieeja bez maksas plānota bērniem līdz 6 gadu vecumam un kā jau minēts iepriekš – visiem pāriem, kas ieradīsies savos kāzu tērpos un kas tās svinējuši Abgunstē.

Muižas svētku pasākums aicina viesus ierodamies no plkst 15:30, bet noslēgums sagaidāms līdz ar ugunsskulptūras atvēršanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Tavas iespējas šodien kaut ko sasniegt ir ļoti lielas! Horoskopi 25.septembrim
Agris un Agrita – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
VIDEO. Kāds ir vienmēr perfektās frizūras noslēpums? Latviešu aktrise Ieva Florence-Vīksne atklāj, kā rūpējas par saviem matiem 5
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Vai mežā kritušu koku drīkst sazāģēt un vest to mājās, lai izmantotu malkai? 16
Atklāj, cik Krievijas pilsoņi jau lūguši patvērumu Latvijā mobilizācijas dēļ
FOTO. Princis Harijs karalienes nāves dienā bijis tik saniknots, ka noraidījis sava tēva Čārlza ielūgumu uz vakariņām. Kas starp abiem notika? 27
Lasīt citas ziņas
FOTO. Dziedātāja Līga Rīdere kļuvusi par māmiņu ceturto reizi: bērniņam dots pavisam neparasts vārds
“Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs priecīgs paziņo – kļūs par daudzbērnu tēvu
Tu ar savu neatlaidīgo attieksmi šodien pārsteigsi daudzus! Horoskopi 24.septembrim
Vanda, Veneranda un Venija – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. “Kamilla gandrīz aizrijās ar tēju”: princis Harijs neierasti piedāvājis atrisināt domstarpības karaliskajā ģimenē
VIDEO. “Kad tu ej pa pļavu un gribas tās citas puķītes noplūkt”: Māris Gulbis atzīst – pats bijis vainīgs pie ģimenes izjukšanas 23
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju
Putins nav atļāvis Krievijas ģenerāļiem atkāpties no Hersonas, jo tas izskatītos pēc pazemojošas sakāves 56
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
Slepenas pazemes pilis ar mākslīgiem dārziem un peldbaseiniem, pārtikas krājumi pieciem gadiem – miljardieri gatavojas apokalipsei
Vai tiešām sašķobījusies Raimonda Paula veselība? Krauze atklāj, kā patiesībā jūtas komponists
Naktī nezināmi vandaļi Krievijas karoga krāsās nokrāsojuši uzrakstu “Bolderāja” 24
Mūžībā aizgājusi kādreizējā NEPLP vadītāja Aija Dulevska Cālīte
VIDEO. “Zilīšu bataljonam” pirmie zaudējumi. Pa ceļam uz fronti pārdzērušies krievi sakaujas savā starpā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
FOTO. VIDEO. Policija brutāli izrēķinās ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri izgājuši ielās, protestējot pret mobilizāciju
19:18
Krievu, kurš protestēja pret tanka T-34 Narvā pārvietošanu, deportē no Igaunijas
18:53
Tavas iespējas šodien kaut ko sasniegt ir ļoti lielas! Horoskopi 25.septembrim
18:40