Niklass Filkrūgs svin gūtos vārtus mačā pret Spāniju. Vācijas izlasē viņš debitēja vien pirms 12 dienām, bet tagad ir savas valsts varonis.

Āfrika dod atbildes triecienu futbolā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 531

Pasaules kausā futbolā vakar noslēdzās otrās kārtas spēles, pamatīgu uguņošanu sarīkojot Āfrikas kontinenta pārstāvēm Kamerūnai un Ganai.

Afrikāņiem turnīrs sākās blāvi, jo pirmajās septiņās spēlēs ar šī kontinenta komandu dalību viņi izcīnīja tikai vienu uzvaru (Senegāla pret Kataru 3:1), vēl piecos mačos “melnā kontinenta” pārstāvji nespēja gūt vārtus. Bilanci svētdien uzlaboja Maroka, kas ar 2:0 uzveica Beļģiju, bet vakar izcilas spēles aizvadīja vēl divas šī kontinenta komandas – Kamerūna spēlēja neizšķirti 3:3 ar Serbiju, bet Gana ar 3:2 uzvarēja Dienvidkoreju.

Kamerūnas izlasē pirms spēles ar Serbiju bija skandāls, no komandas tika izslēgts pirmais vārtsargs Andrē Onanā, kuram konflikts ar galveno treneri Rigobēru Songu. Treneris piedāvājis, lai vārtsargs spēlē klasiskāk, daudz neriskējot, bet futbolists tam nav piekritis, pasūtot padomdevēju pāris mājas tālāk.

Jāpiemin, ka Onanā brālēns ir Fabriss Ondoā, kurš šosezon bija Ķekavas “Audas” pamatvārtsargs, arī viens no kandidātiem uz izlasi, sastāvā gan netiekot. Kamerūna atklāja rezultātu, tad nokļuva iedzinējos ar 1:3, taču otrā puslaika vidū trīs minūšu laikā pretiniekus divas reizes noķēra uz neveiksmīgu aizmugures veidošanu. Neizšķirts 3:3 abām komandām saglabā teorētiskas izredzes uz tikšanu astotdaļfinālā.

Ne mazāk aizraujoša bija Ganas un Dienvidkorejas spēle. Ganieši pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 2:0, otrajā puslaikā korejieši trīs minūšu laikā atjaunoja neizšķirtu, taču pēdējais vārds piederēja Mohamedam Kudusam no Ganas izlases, kurš šajā mačā guva divus vārtus, arī uzvaru nesošos spēles 68. minūtē. Gana spēra gana platu soli pretim “play off”, taču arī Dienvidkorejai cerības vēl nav zudušas.

Pa plānu ledu turpina staigāt Vācija, kas svētdien vakara mačā pret Spāniju izglābās no zaudējuma spēles 83. minūtē, vārtus gūstot uz maiņu laukumā nākušajam 29 gadus vecajam Niklasam Filkrūgam. Viņa stāsts ir fascinējošs, jo vēl maijā šis uzbrucējs spēlēja Vācijas 2. bundeslīgā, izlasē debitēja vien pirms 12 dienām, bet nu kļuvis par nācijas glābēju. Vācijas izlasei lielu pakalpojumu izdarīja Kostarika, ar 1:0 pārspējot Japānu.

Pēdējā kārtā Vācijai nepieciešama uzvara pār kostarikāņiem, taču arī jācer, ka Spānija nezaudēs japāņiem. Diemžēl, bet par otro komandu pēc Kataras, kurai turnīra liktenis bija skaidrs jau pēc otrā mača, kļuva azartiskā Kanāda, kas atklāja rezultātu spēlē pret Horvātiju, bet beigās zaudēja ar 1:4.