Laukos
Gaļa un zivis

Āfrikas cūku mēris pirmo reizi konstatēts Virgas pagastā0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši astoņus jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp pirmo reizi vienai mežacūkai Priekules novada Virgas pagastā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM šonedēļ konstatēta arī pa vienai mežacūkai Aizputes novada Kalvenes pagastā, Dobeles novada Auru pagastā, Ludzas novada Isnaudas pagastā, Madonas novada Barkavas pagastā, Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā, Riebiņu novada Rušonas pagastā un Zilupes novada Pasienes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 173 mežacūkām 42 novadu 88 pagastos.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas