Digitālais eksperts brīdina: Lietotājvārds un vienkārši parole šobrīd ir visnedrošākais pieslēgšanās veids 9

Agris Krusts, Kiberzemessardzes vienības pārstāvis , IT drošības eksperts

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
FOTO, VIDEO. Arī Olainē plosījies tornado, izpostot saules paneļu parku 32
Lasīt citas ziņas

Vienmēr aktuālais un mūžsenais jautājums par parolēm – šķiet, ka tas jau aktualitāti ir zaudējis, iesākoties divpakāpju autentifikācijas sistēmai, bet tomēr, atbildot uz to, kā cilvēkam aizsargāt savus datus, kuras ir tādas visdrošākās atslēgas, šādu jautājumu TV24 raidījums “DigiTuvi” uzdeva Agrim Krustam, Kiberzemessardzes vienības pārstāvim un IT drošības ekspertam.

Ar parolēm, protams, cilvēki saprot ļoti daudz ko. Bet, ja jūs pieslēdzaties sistēmai jeb autentificējaties ar lietotājvārdu un paroli, tad tas ir pilnīgi un galīgi nedroši gan korporatīvajā vidē, gan privātajā vidē.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vienalga, kādu parole jūs lietojat – ja jums ir lietotāja vārds un parole – tas šobrīd skaitās ļoti nedroša pieslēgšanās jeb autentifikācija.

Vienmēr, ja ir iespēja, ir jāizvēlas kaut kāda papildus lieta, papildus parolei tas ir kods no kodu kalkulatora, īziņas pat ir labākas nekā nekas, vai kādi sertifikāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.