Attēls no “Dabasdati.lv”

Aizraujoši: seko Kārļa lidojumam tiešsaistē 0

“Dabasdati.lv” mudina interesentus sekot līdzi Latvijas zivjērgļa Kārļa (attēlā) ceļojumam. Putns tika noķerts un ar raidītāju aprīkots šajā vasarā. Šis ir ceturtais Latvijā ar GPS/GSM raidītāju aprīkotais putns (kopā trīs tēviņi un viena mātīte).

Reklāma
Reklāma
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Kā informē “Dabasdati.lv”, Kārlis tika noķerts kā neligzdojošs tēviņš šā gada 19. jūlijā Latvijas ziemeļu daļā, Gaujienas apkārtnē pie sekmīgas ligzdas. Pie šīs ligzdas tika noķerta arī ligzdojoša mātīte. Noķerot Kārli, izrādījās, ka tam jau ir gredzeni – Kārlis ir gredzenots kā mazulis 2015. gadā 32 km attālumā no noķeršanas vietas. Uzliktā raidītāja iegādi finansiāli atbalstīja AS “BAO” un Latvijas Dabas fonds.

Interesanti, ka Kārlis, pirms uzsāka savu ceļu uz ziemošanas vietu, veica klejojumus plašā teritorijā, meklējot savu nākamo ligzdošanas vietu. Šajā klejojumu laikā tas apmeklēja piecas apdzīvotas zivjērgļu ligzdas Latvijā un Igaunijā. Savu migrācijas ceļu uz ziemošanas vietu Kārlis uzsāka 5. septembrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sekot tālākajām Kārļa gaitām ikvienam ir iespējams šeit:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.