Pasākums “Līgosim krastmalā!” 11. novembra krastmalā.
Pasākums “Līgosim krastmalā!” 11. novembra krastmalā.
Foto – LETA

Aizvadītā Jāņu nakts – piektā aukstākā novērojumu vēsturē 0

Aizvadītā Jāņu nakts bijusi piektā aukstākā Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Reklāma
Reklāma
Satelītattēlos paveras nelāga aina: Krievija koncentrē karaspēku vien 56 kilometrus no NATO robežas
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
Putins klusē – Tramps gatavojas: kas draud Krievijai, ja tā atteiksies no pamiera?
Lasīt citas ziņas

Vidējā gaisa temperatūra naktī no 23. uz 24.jūniju bija plus 6,8 grādi. Viszemākā gaisa temperatūra šajā naktī fiksēta Madonā – vien plus 3,5 grādi. Visaugstākā gaisa temperatūra bijusi Liepājā, taču tie arī bija vien plus 9,4 grādi.

Austrumlatvijā vietām novērota arī salna – temperatūra augsnes virskārtā bija mīnus 1 grāds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāņu naktī daudzviet bija arī lietus. Visvairāk nolijis Stendē un Salacgrīvā – 12 stundās ap 50% no jūnija trešās dekādes normas. Savukārt vissausākā Jāņu nakts bija Latgalē – šo reģionu sasniedza vien reta lietus lāse.

Visaukstākā Jāņu nakts novērojumu vēsturē bija 1992.gadā, kad Zosēnos gaisa temperatūra noslīdēja līdz plus 0,7 grādiem, bet Mērsragā – līdz plus 1,1 grādam.

Savukārt pirms pusgada – Ziemassvētkos – vidējā diennakts gaisa temperatūra Ventspils un Pāvilostas novērojumu stacijās bija plus 6,5 grādi. Maksimālā gaisa temperatūra šajā dienā bija plus 4, plus 7 grādi, bet naktī uz 25.decembri – plus 6 grādi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.