Foto – Anda Krauze

Akreditē divus muzejus 0

Pievieno LA.LV

Kultūras ministrija līdz 2021. gada oktobrim atkārtoti izsniegusi akreditāciju diviem muzejiem – Rundāles pils muzejam Rundāles pagasta Pilsrundālē un “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejam Rīgā.

Veselam
Neirologi nosauc 5 ieradumus, no kuriem vajadzētu atteikties jau šodien, ja jums rūp savu smadzeņu veselība
Kokteilis
Viņi paši cieš un liek ciest arī citiem: nosaukti problemātiskākie zodiaka zīmju pārstāvji
Kokteilis
Dažiem humors vienkārši “nestrādā” – šīs 3 zodiaka zīmes ir apdalītas ar spēju izprast jokus 6
Lasīt citas ziņas

Patlaban Rundāles pils muzejā bez galvenās patstāvīgās ekspozīcijas – pils interjeriem, var apskatīt lietišķās mākslas ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam” un ekspozīciju “Latvijas senākās mākslas priekšmeti”. Arī – tematiskās izstādes – “18.gadsimta mode”, “Fon Bēru dzimta Kurzemē”, “Kurzemnieki 18. gadsimta portretos” un “Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta”.

Savukārt “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejā var apskatīt fotogrāfa un kinooperatora Eduarda Krauca stikla plašu fotonegatīvu kolekcijas par Ķeguma spēkstacijas būvgaitu oriģināliem. To, ka valsts un pašvaldību muzejiem ir jāakreditējas, nosaka Muzeju likums. Akreditācija tiek veikta, lai nodrošinātu kvalitatīvu, profesionālu, uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientētu muzeju darbību. Tā ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku, sākotnēji – uz pieciem, bet atkārtotā akreditācijā – uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirta valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss. Muzeju akreditācija Latvijā tika sākta 1999. gadā.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.