Lelde Dreimane
Lelde Dreimane
Foto: Karīna Miezāja

Aktrise Lelde Dreimane: “Tomēr nauda laimi nedeva…” 0

Apburošajai aktrisei Leldei Dreimanei, kura savulaik par labu teātrim atteikusies no modeles karjeras, šajā vasaras nogalē sāksies jau piektā sezona Dailes teātrī. Lelde nebeidz pārsteigt ar vienu jaunu talantu pēc otra – iekarojusi ne vienu vien sirdi kā populārā seriāla “Viņas melo labāk” Ketija, kurai šī ir pēdējā sezona. Lelde veiksmīgi pievērsusies arī dziedāšanai, bet nu pirmoreiz izmēģina radio personības lomu, “Radio SWH” ēterā aizstājot pašu Andri Freidenfeldu. “Esmu brīvs putns, kam jāļauj lidot,” par sevi smaidot teic Lelde, uz sarunu ieradusies motorollera sedlos.

“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Ja elektrības biržas cena šodien sasniedz rekordu, patērētājiem jāpārkārto dienas darbi 23
“Vislabākais ir sasist jau izejas pozīcijā.” Slaidiņš par to, kas notiks, ja baltkrievi šķērsos Ukrainas robežu
Lasīt citas ziņas

Vajag drosmi, lai ikdienā uz motorollera lavierētu mūsu galvaspilsētas satiksmes džungļos!

Nav tik traki, un es to daru tikai vasarā. Latvijā rolleru kultūra vēl tikai sākas, braucēju uz ielām ir salīdzinoši maz. Ja paskatāmies, kāda satiksme ir, piemēram, Taizemē! Kā viņi brauc! Raugos uz to visu no tāda skatpunkta un daudz par bīstamību nedomāju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kurš gan labāk par tevi zinās, kas notiek tuvās un tālās zemēs? Kā modele savulaik esi tās izbraukājusi atliku likām, un tomēr – atgriezies Latvijā.

Pirms vēl pabiju ārpus mūsu zemes, šķita, kas gan tā Latvija tāda ir – nekas īpašs. Likās, ka īstā dzīve ir tur, aiz robežām. Atlika tur padzīvot, lai saprastu, ka Latvija ir skaistākā un mīļākā zeme pasaulē. Pat pēc Parīzes! Jā, man Parīze ļoti patika, īpaši arhitektūra un cilvēki – mākslinieciski un brīvi domājoši, tāpēc Rīgu saucu par kompakto Parīzi.

Tomēr, esot tur, jutu, ka man modeles darbs nesniedz nedz gandarījumu, nedz laimi.

Lai gan tas bija laiks, kad patiešām izbaudīju, kā ir dzīvot ļoti labi un arī pelnīt labu naudu saviem gadiem. Tomēr nauda nedeva laimi. Tagad atskatos uz to mierīgi, saprotot, ka bija forši, bet tas nebija man. Ne mirkli neesmu nožēlojusi, ka vairs neesmu modele. Un jebkurā brīdī, ja sadomātu, varu atsākt.

Tavā piektajā teātra sezonā esi pilnībā iejutusies teātrī? Kādas ilūzijas par teātri sabrukušas, kādas ambīcijas nākušas klāt?

Līdzšinējos četros gados daudz kas ir sagruvis, daudz kas – uzbūvējies no jauna. Šobrīd saprotu, cik grūta ir šī profesija – gan fiziski, gan mentāli. Tā prasa milzīgu nervu tērēšanu un disciplīnas ievērošanu. Reizē esmu ieguvusi kārtīgu dzīves skolu – gan no režisoriem, gan kolēģiem. Šī ir joma, kurā nekas nenotiek mierīgi.

Tev ir radusies nojauta, kas ir laba aktrise?

Tā, kura dzīvē netīksminās par to, ka viņa ir aktrise. Tā, kura mēģinājumu procesā ir gatava uzklausīt režisora ieteikumus, izmēģināt – kas strādā, kas nestrādā. Tāda aktrise – nevis ar vienu, bet visiem lielajiem burtiem – ir mana teātra krustmāte Rēzija Kalniņa. Turklāt ne tikai laba aktrise, bet arī režisore. No viņas var mācīties visu – tik dievīga viņa ir. Rēzija, iestudējot darbu kā režisore, ikreiz katru tēlu izdzīvo caur sevi – tieši tā bija arī ar manis spēlēto Semiju “Alvas sievietē”. Man tikai atlika viņu vēl “izlaist caur sevi”.

Katrā lomā, varonē tu spēlē kaut ko no sevis, vai tomēr tēls liek pilnībā mainīties?

Katrs varonis ir cits cilvēks – cita plastika, cita domāšana. Protams, ja jums abiem ir līdzīgas īpašības, tu vari to izmantot, tomēr nereti iznāk iet pilnīgi prom no sevis, un tad ir jāmēģina sadraudzēties ar to svešo. Atzīstu, ir pat bijis tāds tēls, kuru vispār nesaprotu, – tad ķeros pie kaut kādiem salmiņiem. Man nebija viegli spēlēt Rouziju (“Būt Kejai Gondai”) – mājsaimnieci, kura atdevusi savus labākos gadus vīram, mātei, ar kuru dzīvo kopā. Man nav ne bērnu, ne vīra – dabūt to “sievieti” sevī bija izaicinājums.

Anna Kareņina, šķiet, bija tev tuvāka – emocionāla, kaislīga būtne.

Jā! Pati zinu, ko nozīmē “pavilkties” uz kaislībām. Anna nejūt iekāri pret Kareņinu, tomēr savā veidā mīl viņu – par to, kā viņš rūpējas par viņu, par viņu dēlu. Līdz brīdim, kad viņa sastop uguni, Vronski, kurš “norauj viņai jumtu”. Manā dzīvē ir bijusi līdzīga situācija, un es ļoti labi saprotu, kā sieviete līdz tādai var nonākt. Lai arī šā iestudējuma centrā ir Kareņins, nevis Anna, šī ir liela loma! Milzīga uzticēšanās no Džilindžera puses, jo spēlēt Annu Kareņinu taču varēja uzticēt jebkurai citai aktrisei! Kad mani nostādīja fakta priekšā – tu spēlēsi Annu –, biju ārkārtīgi pārsteigta, ka man dod tik lielu lomu. Protams, es kādreiz nākotnē gribētu nospēlēt to īsto, klasisko Annu. Ja aktrisēm ir sava sapņu loma, tad šī ir viena no tām.

Uzskati sevi par veiksminieci – ar pirmo mēģinājumu tevi uzņem aktieros, pēcāk – uzaicina Dailes teātris, tu filmējies, spēlē galvenās lomas.

Nezinu, kas tas ir – liktenis, veiksme, vai tas, ko neapzināti pati vēlos un domas kaut kā materializējas. Man taču sākumā nebija nekādas domas par to, ka būšu aktrise. Arī modele nesapņoju būt. Savulaik domāju, ka gribu būt arhitekte, tad psiholoģe, vēlāk – žurnāliste. Sagadījās, ka mani nejauši ieraudzīja sievietes no ārzemju modeļu aģentūras, un bija kā sadegušas, ka man jābūt modelei, aizsūtīja mani uz Latvijas modeļu aģentūru. Nemaz nebiju ar abām rokām par. Šķita, tā vide nav man domāta. Tās meitenes tur likās tādas dāmiņas – augsti papēži, somiņas… Bet es klausījos pankroku, sapinu matos dredus. Tomēr dzīve visu laiku stūma atpakaļ tajā pasaulē, ļāvos plūsmai. Kā smejies, cilvēks domā, Dievs dara.

Droši vien bieži saņem komplimentus par izskatu – aktrisei skaistums noteikti ir priekšrocība.

Saņemu, pasaku paldies, bet nav tā, ka pieeju pie spoguļa un nodomāju, ka te nu stāv planētas dieviete (smejas). Patiesībā aktrises darbā tas pat ir mīnuss.

Ja man izdodas kaut ko labi izdarīt uz skatuves, cilvēki nereti saka – nemaz negaidījām, un tas apbēdina.

Savulaik Anna Eižvertiņa atklāti pateica, ka mani paņēmuši skaistu ārējo “dotumu” dēļ un sākumā atgādināja, ka varētu gribēt atdevīgāku darbu. Tikai vēlāk pedagogi, kuri manī kādu laiku neko nesaskatīja, sāka pamanīt citas šķautnes. Esmu pieradusi, ka cilvēki domā, ka esmu žurnāla vāka attēls. Un ir spīts pierādīt, ka varu vairāk.

Jau labu laiku esi redzama arī TV ekrānos. Kas tevi saista seriāla formātā, par ko dažs pat mēdz pavīpsnāt?

Arī seriāls ir kino – ātrais kino. Man patīk tie vīpsnātāji, jo viņi vīpsnā, bet reizē arī skatās. Seriāla reitingi taču ir labi.

“Viņas melo labāk” Ketijas stāsts turpināsies?

Mana varone aizbrauc, tā tas paredzēts pēc oriģinālā lietuviešu scenārijā, tāpēc šī viņai ir pēdējā sezona. Man ir vislielākais prieks par komandu – bija iespēja strādāt ar foršiem cilvēkiem. Režisors Sigita Račkis, pats, būdams aktieris ar superīgu humora izjūtu, ir cilvēks, kurš īpaši labi prot strādāt ar aktrisēm. Šeit nebūs nevienas, kura sūdzētos. Bet es neskumstu – bija skaidrs, ka kaut kad šī nodaļa būs jāaizver, lai varētu sākt citu.

Tūlīt uz sliekšņa jauna teātra sezona – kāda tā būs?

Pie Rēzijas veidosim Ziemassvētku koncertu – man ir laimējies būt dziedošai aktrisei, lai gan sākumā biju “iemesta” pie tām, kas nedzied vispār. Ar Džilindžeru iestudēsim izrādi Lielajā zālē. Ar nepacietību gaidu Remarka “Trīs draugu” iestudējumu Lielajā zālē Regnāra Vaivara režijā. Esmu daudz dzirdējusi par viņu, bet nekad nav strādāts kopā – būs ļoti interesanti.

Pamazām nudien esi kļuvusi par dziedošo aktrisi – vasarā pat esi manīta kopā ar apvienības “Saldais” aktrisēm.

Jā, mums ar meitenēm šī bija īsta koncertvasara dažādās Latvijas pilsētās. Tāpat priecājos, ka nu paaicina dziedāt arī mani pašu – solo. Lepojos, ka biju dziedātāju pulkā kopā ar tādu talantu kā Dināra Rudāne. Ja esmu aktrise, kāpēc man nerealizēt piemēram, mūzikas talantu? Man tiešām ļoti patīk dziedāt. Mana mūzika ir liriskā – patīk tādas lēnas, sentimentālas dziesmas. Tādas, kur dvēsele kliedz. Tāpat arī lomas teātrī, lai gan nenoliedzu, ka man patīk spēlēt arī komēdijās. Ir lieliska sajūta, ka tu strādā pilnā nopietnībā, bet zāle tikmēr smejas kā kutināta. Pēc tādas izrādes tu esi tāds forši uzlādēts.

Kā vasaras atvaļinājuma laikā nokļuvi radio?

Vladis Goldbergs vienkārši piezvanīja, aicinot izmēģināt spēkus, aizstājot Andri Freidenfeldu ēterā. Piekritu momentā. Šobrīd kopā ar Eviju Gulbi (Juta Jazz) pieslīpējamies viena otrai un klausītājam, kurš nav redzams, un tas uzliek citus spēles noteikumus atšķirībā no teātra. Izrādās, man ļoti patīk. Protams, tam, ko dara Fredis, mēs nevaram līdzināties un nevajag. Man ļoti laimējies ar Eviju, viņa ir ļoti pieredzējusi, nosvērta meitene, kura mēdz arī pajokot – ar viņu ir ļoti viegli.

Tev šogad gaidāma apaļa dzimšanas diena – kalendāra datumiem ir nozīme?

Man tas nav nekāds atskaites punkts, par tādu to padara līdzcilvēku viedoklis, komentāri. Es tos klausos, bet šķiet – tas nav par mani. Neskaitu datumus, un vēl varu priecāties, ka man reizēm prasa uzrādīt apliecību.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?

Smaids. Brīnīšanās prieks. Mērķtiecība.

Bez kā nevari iedomāties savu dienu?

Bez smaržām. Bez izkāpšanas no gultas ar kreiso kāju – par spīti māņticībai. Bez rīta paskatīšanos spogulī un pateikšanas sev, ka viss ir labi.

Lielākais sasniegums darbā?

Esmu uzņemta lielākajā un labākajā Latvijas teātrī – Dailes teātrī, kur man joprojām ir izdevies nepazaudēt sevi.

SAISTĪTIE RAKSTI

Labākā izklaide.

Sēņošana – mežs, azarts, savas gaileņu, baraviku vietas. Un izbraucieni, vai tā būtu laiva vai auto. Galvenais, lai ir kustība un piedzīvojums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. “Viņa gāja pa gaisu!”: eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pastāsta, ka mammas reakcija uz viņas saderināšanos ar mīļoto Imantu nemaz nebija tik jauka
FOTO. “Nez, ko tie ragi varētu nozīmēt?”. Ministres Anitas Muižnieces “radziņi” fotogrāfijā ar kolēģiem soctīklos raisa jautras diskusijas 6
FOTO. Eksperti nobažījušies – pēc prinča Harija grāmatas iznākšanas, skandalozā Saseksas hercogu intervija Oprai Vinfrijai šķitīs kā “bērnu spēlītes” 1
VIDEO. “Kamēr Kivičs nepārstāvēs Latviju Eirovīzijā, uzvaras nebūs!”: Andris paziņo, ka uzrakstījis “uzvarētāja” dziesmu
“Latvija pirmā vietā” tiks pāri 5% barjerai rūkdami! Kovida afēra tiks izmeklēta un – ticiet man! – kāds tiks iesēdināts!” – Līcīša feļetons 30
Ja elektrības biržas cena šodien sasniedz rekordu, patērētājiem jāpārkārto dienas darbi 23
“Vislabākais ir sasist jau izejas pozīcijā.” Slaidiņš par to, kas notiks, ja baltkrievi šķērsos Ukrainas robežu
Tveicei neatkāpjoties, no valsts rietumiem virzās pērkona negaiss
Melderis par gaidāmajām vēlēšanām: Neviens cilvēks, kurš saprot, kādas ziepes briest, tur galvu nebāztu 127
Lasīt citas ziņas
Oļegs un Vineta – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Negaidīti! Princis Harijs un Megana Mārkla atgriezīsies Lielbritānijā jau septembrī
VIDEO. Maksims Galkins un Alla Pugačova Jūrmalā īrē villu par 100 000 eiro mēnesī
VIDEO. “Tu stulba esi? Kā tu ar mani runā?”: Kambalu pāris Stambulā uz ielas sarīko vētrainu ģimenes strīdu 26
FOTO. Ziedi, smaidi, skatītāju ovācijas, bildēšanās ar faniem: Jūrmalā izskanējis sirsnīgs Guntara Rača koncerts
Šodien gaidāmas pārmaiņas, kas skars tieši tevi! Horoskopi 17.augustam
Tā kā ir šaubas par policistu iespējami neprofesionālu rīcību, ministrs Eklons pieprasa veikt dienesta izmeklēšanu 1
No bijušajiem “Parex bankas” īpašniekiem valsts joprojām cer piedzīt 81 milj. eiro, bet bankas glābšana izmaksāja līdz 1,7 miljardam eiro
Latvija gaida “Black Hawk” helikopterus un paļaujas uz ASV lidaparātiem, dislocētiem Lielvārdes lidlaukā
Plešs kritizē Daugavpils domes bezdarbību, bet Elksniņš aicina nesteigties ar izvērtēšanu, ja laiks vēl nav pienācis demontāžai 63
VIDEO. “Viņa gāja pa gaisu!”: eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga pastāsta, ka mammas reakcija uz viņas saderināšanos ar mīļoto Imantu nemaz nebija tik jauka
VIDEO. “Kamēr Kivičs nepārstāvēs Latviju Eirovīzijā, uzvaras nebūs!”: Andris paziņo, ka uzrakstījis “uzvarētāja” dziesmu
EM: 250 energoietilpīgiem apstrādes rūpniecības uzņēmumiem valsts atbalstā izmaksās līdz 50 milj. eiro
Ja elektrības biržas cena šodien sasniedz rekordu, patērētājiem jāpārkārto dienas darbi 23
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Doņeckas Tautas republika sagrautās infrastruktūras atjaunošanai aicinot talkā celtniekus no Ziemeļkorejas
14:32
No bijušajiem “Parex bankas” īpašniekiem valsts joprojām cer piedzīt 81 milj. eiro, bet bankas glābšana izmaksāja līdz 1,7 miljardam eiro
14:22
FOTO. Šīgada ražas tomātu parāde izbrīnīs pat pieredzējošus dārzkopjus
13:56