Hortenzijas
Hortenzijas
Foto: Valdis Semjonovs

Aktuāli šobrīd! Kā pārstādīt krāšņās podu hortenzijas? 3

Daudzi iemīļojuši podos audzējamās hortenzijas. Tās saaugušas kuplas, ir pilnos ziedos vai gatavojas plaukt. Patlaban svarīgi puķēm nodrošināt pietiekami daudz mitruma. Varbūt pat jālaista vairākas reizes dienā un lietus laikā, jo tas augsni podā caur lapām nevar aplaistīt,” atgādina daiļdārza “Saulesķirši” saimniece Velta Breidaka no Ādažiem.

Krāšņās hortenzijas

Reklāma
Reklāma

Piebremzē ar mēslojumu

Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Lasīt citas ziņas

Kaut gan podos audzējamās gleznās hortenzijas pārziemina telpās (visbiežāk pa grabos, kur temperatūra nenoslīd mīnusos), tām tik un tā jāpagūst nobriedināt dzinumus. Tādēļ tagad pārtrauc šos augus mēslot. Turpina dot speciālo mēslojumu tikai tām hortenzijām, kuru ziediem jānodrošina zilā krāsa.

Speciālos zilo vai sarkano krāsu pastiprinošos mēslojumus var iegādāties dārzkopības preču veikalos. Lietošanas biežums un devas dažādu firmu ražojumiem atšķiras.

Var pārstādīt

CITI ŠOBRĪD LASA

Populāra problēma – vasaras sākumā nopirktais augs saaudzis tik kupls, ka poda izmēri vairs neatbilst krūma izmēriem. Trauks nevar noturēt hortenzijas svaru, gāžas, turklāt substrāta nereti jau ir tik maz, ka augam grūti nodrošināt pietiekamu mitruma līmeni.

Ja tā noticis, hortenziju var ievietot smagā kašpo podā vai pārstādīt pat ziedošu. Augu saudzīgi pārliek lielākā podā ar svaigu augsni.

Piemērots ir skābummīļiem paredzētais substrāts, kas papildināts ar satrūdējušu kompostu.

Lai labāk saglabātos mitrums, substrātam pievieno podu puķēm domāto augsni, kurā ir speciālas granulas.

Pareizāk būtu hortenziju pārstādīt pavasarī.

Apgriezt nesteidz

Podos audzējamās liellapu un citas hortenzijas ziedus veido uz iepriekšējā gada dzinumiem. Tas nozīmē, ka dzinumus nevar īsināt un veidot krūmu, kā patīk. Šo hortenziju dzinumiem jāļauj brīvi augt. Drīkst apgriezt tikai noziedējušās. neglītās ziedkopas. Dažām hortenzijām ziedi ir glīti līdz rudenim. Tās var pārziemināt ar visiem ziediem un tos, kā arī nokaltušās auga daļas apgriezt pavasarī.

Ja iegādāta liellapu hortenzija, tai jau tagad atstāj brīvu vietu pagrabā (starp kartupeļiem un ievārījumiem), lai ievietotu, kad tuvosies sals.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.