Foto – Shutterstock

Mikoloģe: “Sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Vēl joprojām mežos lasa baravikas un gailenes” 0

Pievieno LA.LV

Sēnes var atrast arī ziemā

Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele paskaidro, ka sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Ja ilgstoši ir mitrs un silts, viņa braucot sēņot uz mežu pat ziemas vidū. Nav jēgas sēnes meklēt, kad ir auksts un sauss laiks.

Kokteilis
Sestā maņa viņiem ir dabas dota: dzimšanas datumi, kuriem piedēvē “raganisku” enerģiju
Kokteilis
Skatītājiem bija taisnība! Publiskoti “Koru karu” balsojuma rezultāti, no kuriem redzams, kā patiesībā veicās Fiņķa korim no Madonas
Kokteilis
Šīs profesijas patiešām eksistēja padomju laikos: tagad tās daudziem atgādina absurdu komēdiju
Lasīt citas ziņas

Vēl joprojām mežos lasa baravikas, gailenes (tās var atrast arī ziemā, kamēr ir silts; tiesa, gailenes spēj ilgstoši labi izskatīties, pat ja ir pat pāris mēnešu vecas), liepenes, aplocenes.

Sēnes pašlaik uz lapukokiem aug arī Rīgas centrā, piemēram, uz vītoliem, kārkliem, liepām var meklēt samtaino ziemeni, bet uz ošiem austeru sānausi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lasītāja Ināra no Suntažiem atsūtījusi fotogrāfiju ar jautājumu: kas tā par sēni?

Salnas gliemezene
Foto: Zanda Birze

“Tā ir salnas gliemezene (Hygrophorus hypothejus) – bieži sastopama ziemas sēne. Atrodama novembrī, decembrī, reizēm agrāk – jau septembrī. Tā aug bariņos priežu silos. Aug tik ilgi, kamēr nav uznācis sals un sniegs,” komentē Inita Dāniele.

“Gliemezenei raksturīgas retas vaskainas lapiņas. Cepurīte gluda, dzeltenīgi brūna. Mīkstums bāli dzeltens, bez izteiktas smaržas. Sēnes ir ēdamas, diezgan garšīgas, vienīgā nelaime – ļoti gļotainas, un mērce no tām sanāk staipīga. Pirms cepšanas jānovāra.”

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.