Praktiski
Dārzs

Mikoloģe: “Sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Vēl joprojām mežos lasa baravikas un gailenes”0

Foto – Shutterstock

Sēnes var atrast arī ziemā

Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele paskaidro, ka sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Ja ilgstoši ir mitrs un silts, viņa braucot sēņot uz mežu pat ziemas vidū. Nav jēgas sēnes meklēt, kad ir auksts un sauss laiks.

Vēl joprojām mežos lasa baravikas, gailenes (tās var atrast arī ziemā, kamēr ir silts; tiesa, gailenes spēj ilgstoši labi izskatīties, pat ja ir pat pāris mēnešu vecas), liepenes, aplocenes.

Sēnes pašlaik uz lapukokiem aug arī Rīgas centrā, piemēram, uz vītoliem, kārkliem, liepām var meklēt samtaino ziemeni, bet uz ošiem austeru sānausi.

Lasītāja Ināra no Suntažiem atsūtījusi fotogrāfiju ar jautājumu: kas tā par sēni?

Salnas gliemezene
Foto: Zanda Birze

Saistītie raksti

“Tā ir salnas gliemezene (Hygrophorus hypothejus) – bieži sastopama ziemas sēne. Atrodama novembrī, decembrī, reizēm agrāk – jau septembrī. Tā aug bariņos priežu silos. Aug tik ilgi, kamēr nav uznācis sals un sniegs,” komentē Inita Dāniele.

“Gliemezenei raksturīgas retas vaskainas lapiņas. Cepurīte gluda, dzeltenīgi brūna. Mīkstums bāli dzeltens, bez izteiktas smaržas. Sēnes ir ēdamas, diezgan garšīgas, vienīgā nelaime – ļoti gļotainas, un mērce no tām sanāk staipīga. Pirms cepšanas jānovāra.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.